Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

potrebujem poradiť , aj od RNG

Príspevok v téme: potrebujem poradiť , aj od RNG
barbinka

Som dva týždne presne po operácii krčných mandlí a mala som ísť dnes na kontrolu. aj som tam bola,ale doktor, že je chorý, takže ma nikto neskontroloval. Potrebujem teda poradiť. Hrávam tenis a chcem sa opýtať, či už môžem aktívne športovať a tiež, či si môžem na silvestra vypiť alkohol. Ešte by som podotkla, že mám trocha bolesti, ale už to nie je také ako po operácii.

barbinka

Dobre, ale chcela som aj od teba vedieť, či môžem športovat už a či môžem alkohol na silvestra. Ďakujem

RNG

Len sa drz tych rad, nech ti to nezacne znovu krvacat.To by bolo neprijemne.
Na hojenie a ciastocne proti moznym infekciam by ti pomohlo brat denne niekolkokrat za malu lyzicku kokosoveho oleja drzat v puse co majdlhsie, aby ti to postupne omyvalo ranu.

barbinka

Neviem, sestrička mi len povedala, že je chorý, že mu mám zavolať, či čo. Tak a ja som mala tiež bolesti uší. Ale to som mala 5-8 deň . To bola asi najhoršia bolesť akú som kedy zažila. Ja sa teraz cítim celkom fit, aj keď to ešte troška cítim tú bolesť. Ešte sa ťa chcem opýtať. Stále nesmiem horúce jedlá, bublinkové malinovky?

..

pokial to nie je zahojene.viem ze aj teplo sa neodporuca/teda ja som to mala nejako v lete, tak som sa nemohla slnit/.ja som to mala velmi dlho,aspon mesiac nepekne,az sa moja obvodna zdesila ked som dosla na vypisanie a nechcela ma pustit do prace.mozno trosku zriedeneho vinka na silvestra by si mohla.ja si pamatam,ze najhorsia bola ta bolest-ale mne to vyrazalo az do usi!!a tie usi, na to mi ziadne analgetika nezaberali.a to si vobec nemala skontolovane??nikdo nezastupoval??

barbinka

Aspoň niekto, kto mi poradil. Ani vínko si nemôžem dať?? Lebo tvrdý alkohol som si myslela, že asi nie. Myslím až na silvestra. Takže teraz v piatok asi ešte nemám ísť hrať tenis. Som troška smutná, ale čo sa už dá robiť. zdravie je dôležitejšie. a dokedy je ešte stále riziko krvácania?

..

barbinka 2 tyzdne po vyberani mandli by som este nesportovala, ja ked som bola po mandliach som nemohla asi 3 tyzdne do prace,a tiez ziaden sport, z rizika krvacania/ak by doslo k uderu do krku,tak sa to moze rozkrvacat/mne sa to ake hojilo velmi pomaly.alkohol by som nepila, ved si predstav ze je to este rana!!