Antibiotiká a alkohol - môžem mať ťažkosti?

Excell

Neuveriteľné koľko je medzi nami závislákov na chľaste, akoby to bola nejaká dobrota a ešte berú pritom aj lieky, dementi vypatlaní, keď potom niekoho z nich musia lekári zachraňovať, dal by som im to plne uhradiť z vlastného vrecka, prečo by ostatní mali doplácať na ožranov.

xyzz

to ste naozaj všetci takí vymletí preboha? to vám stojí riskovať život kvôli jednému posratému večeru??? to je jebnutosť -.-

Dr.

Antibiotika a alkohol by sa nemali uzivat spolu kvoli tomu, ze sa vacsina antibiotik, tak isto ako aj alkohol, metabolizuje v peceni. To zatazuje pecen a tym padom aj cely organizmus, co nie ja nejlepsie pocas nemoci. Druha vec je, ze antibiotika posobia aj na crevne bakterie a tym zhorsuju travenie. A to este nehovorim o interakciach a kontraindikaciach, ktore mate popisane v pribalovej informacii. A hlavne , KED BERIETE ANTIBIOTIKA, TAK STE ASI CHORI A MALI BY STE SEDIET DOMA NA ZADKU A CHLIPAT CAJICEK... A ak ich beriete "preventivne", tak s tym cim skor prestante. Sice je mala sanca, ze bakterie si vytvoria rezistenciu za tyzden ci dva uzivania (bezna doba liecby u vacsiny antibiotik), ale pri dlhodobom uzivani sa sanca enormne zvysuje. Potom sa moze stat, ze prechladnete, znizi sa vam imunita a ta rezistenta bakteria si na vas zacne pochutnavat... A na to vam uz ATBcka zaberu tazko ;)

mataBB

majka do teraz sa ti nic nestalo ale si fakt sprosta ked to tak robis..pretoze ti moze zrazu zlyhat srdce...ale kludne pi dalej, je to tvoj zivot..mozno si raz otvoris oci, ale ked tak holdujes alkoholu tak asi nie...len aby uz potom nebolo neskoro

majka2222222

Ja beriem už dva mesiace antibiotika, teraz ešte dalšie dva druhy a poviem vám pravdu pijem tak cca každý druhý vikend, niekedy to aj preženem, nikdy som ich nevysadila a nikdy sa mi nič nestalo opila som sa tak isto ako ked nič neuživam :)...takže nevidím rozdiel možno niekto má s tým veľkým problem ale ja žiaden

jajkafr

mato
myslíš si, že robíš dobre keď vysadíš antibiotikum kedy sa ti chce? vieš ako účinkuje taký liek a prečo sa vlastne berie v pravidelných časových intervaloch?

mato555

ja berem penclen už asi 3/4 roka a ked chcem issť piatok piť tak den predtym neberem liek a nič mi neni piatok žiadne ťažkosti...

sob rudolf

Ak skutočne existuje nejaké antibiotikum, ktoré má v príbalovom letáku napísané "hojne zalejte chľastom", prosím, odfoďte ho a zverejnite na fejsbúku. Iste sa skamarátime:).