Antibiotiká a alkohol - môžem mať ťažkosti?

lolec

v piatok sme išli piť,mali sme len cervene vino,ked sme dopili kamarat si spomenul ze uziva antibiotika.Najprv mu bolo neuveriteľne zle,na vracanie,odpadnutie a všetko.Ale asi o pol hodinu bol úplne ako zhúlený,iba sa smial,smial,smial robil veci aké by nerobil ani keby bol totalne na mol.V stiesnenýých miestach,ani nie velmi,len také užšie tam ho uplne hadzalo do stien,padal na zem a len sa smial.Bol totalne mimo,ale ase o nejakých okolo 45 minút mu zase bolo tak hrozne ako predtým a takto sa to stále opakuje.No proste hrozné

jajkafr

ako sa už v téme spomínalo viackrát na lieky sa nepije alkohol... Alkohol urýchľuje účinok lieku, ale aj naopak niektoré lieky urýchľujú účinok alkoholu... nebudem menovať, ale napr. po niektorých liekoch stačí vypiť štamperlík a máte opicu akokeby ste vypili pol litra... pri antibiotikách hrozí nástup alergickej reakcie takže ja by som to neriskovala jedna zábava bez alkoholu sa dá prežiť...

lilikHGHJBJH

mam vela kamaratov ktory ked idu pit este narokom si zoberu tabletku aby boli skor opity ja beriem teraz tabletky a ideme do mesta a kazdy bude pit a nwm co mam teraz robit neviete mi dakto poradit i mozem ja beriem kazdych osem hodin tabletku a dneska som uz brala dve to asi nemozem ist pi . dakujem za radu

Patrikus

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať... . Minulý piatok tj. 5.3. som dobral poslednú tabletku antibiotík, ktoré som bral každých 12 hodín. Týmto sa chcem opýtať, že akú dobu by som mal počkať, aby som mohol po tom piť alkohol. Včera v sobotu tj. 13.3. som si dal trochu červeného vína mimochodom dosť silného bol to 91 ročník a neviem či som urobil dobre. Prosím poradťe mi. =)

jajkafr

erika dnes máš už poslednú tabletku?
tiež záleží od toho aké máš tabletky keď také čo sa berú každých 8 alebo 12 hodín a poslednú tabletku si zobrala dnes ráno zajtra večer by si ich už nemala mať v tele v takom množstve aby ti to uškodilo ale ak máš také čo sa berú len 1x denne tie zvyknú účinkovať aj týždeň po dobratí takže potom opatrne tým že piješ počas užívanie tabletiek urýchľuješ ich účinok a prípadne aj alergickú reakciu ktorá by možno nevznikla keby si do organizmu nedala alkohol preto je alkohol zakázaný

erikaaa7

ak dneska este beriem antibiotika a zajtra chcem piť mozem ak ich uz zajtra brat nebudem vobec ani dneska večer ...moze sa mi nnieco stat ?

ak chcete pisat ze zdravie je doleitejsie jak alkohol tak neusite vobec pisat

dakujem za radu :))

aluska

ja nechapem niektorych ludi...este to tam maju napisane aj zvyraznene ze nepit alkohol pri brani antibiotik...asi to tam neni pre len tak srandu
moj kamos to tak spravil volakedy davno a poviem vam ze ho zacalo picha pri srdci, tak sme zavolali sanitku ..chvalabohu to dobre dopadlo ale ten doktor mu tak vynadal jak nikdo...ani sa necudujem

stastna_som

moja kamoska brala antibiotika a opila sa,nastastie sa jej tiez nic nestalo,no jej mama mala obrovsky strach ...neriskovala by som to..odvtedy ako ma ist kamoska pit vyhadzuje antibiotika z okna :D je to hlupe no niektori ludia su uz taky...radsej to naozaj neriskuj!