Prečo nemám rada Vianoce

Príspevok v téme: Prečo nemám rada Vianoce
noonaa

Preco pocas vianoc vsetkym totalne prepne? Vsade stres,vsetci su nervozni,najviac ma stve mama,ktora ma nahana za upratovanie a vytahuje v hadkach na mna take veci...ktore by nevytahovala,nebyt vianoc....keby neboli vianoce,ludia by boli pokojnejsi,ja z nich nemam pomaly nic,lebo ma stve,ako ma kazdy do vsetkeho nuti... ano a co,ze byt nebude vylesteny,havne nech je pohoda...kazdy rok sa hadame,za kraviny,lebo kazdy chce nieco ine a v inom case....ja uz neviem,ako sa tomuto vyhnut,nebavi ma robit,len kvoli vianociam veci,ktore mi kazu....umriem,uz nech je po nich...ja viem,ze krestania maju svoje vianoce,ale povedzme si pravdu,v ktorej rodine nie je pred vianocami tento zbytocny stres....

fialkocka

Tak ja sa na Vianoce tesim, stravim ich uz piatym rokom s manzelom a u nas panuje pohodicka, ja upratujem rovnako ako v ine dni, nie preto, ze maju byt sviatky, nemame doma nic vianocne, ani stromcek, dohodli sme sa, ze bude az ked budeme mat deti, ziaden stres...Tesime sa na dobru papanicu (kapustnicu a zemiakovy salat s reznom), to je vsetko. Ani darceky si nekupujeme, pocas roka si kupujeme, ze chceme a potrebujeme. Takze Vianoce berieme ako moznost byt spolu doma a neist do roboty a rada peciem vianocne kolaciky. Kym som byvala doma, tak to bol vecne stres, mamka pratala, piekla 9 druhov kolacov, pokrikovala na ocka, nech uz ozdobi stromcek...No drbnute napatie vzdy bolo. Naco je dobry stromcek, ked dvaja po sebe stekaju? Na take daco mozem dlabat.

fgf

chcel som napisat to iste, ako alz-bee...vianoce su len komercny sviatok. nastastie my v rodine nejak extra nedodrziavame vsetky tie smiesne tradicie a ani darceky si vsetci nekupujeme. som rad, ze nemam problemy, ako niektori spoluziaci "musim kupit este sestre, bratovi, rodicom, bratrancovi, priatelke, jednemu kamaratovi..." tolke peniaze a navyse ludia vacsinou zvyknu kupovat hluposti

dada

ja ani nepociťujem , že idú vianoce, hoci mám darčeky nakúpené, v obchodoch som sa netlačila, jedlo varím a kupujem tak ako aj inokedy, nič nepreháňame, netreba nakúpiť tony žrádla a prepchávať sa, a od 1.1.2009 si potom netreba dávať ani predsavzatia, že treba chudnúť:D

noonaa

je to trosku prehnane,ale vieme,kam tym mieris a vlstane,bez obalu,mas pravdu... ved keby nebolo sviatkov,ludi aby si nevykrikovali veci, ktore pocas roka neriesia.ale ta enrvozita dokaze toho naprodukovat...u nas sa zatial nic take nestalo,ale uz je vo mne ta nervozita,ze sa daco stane, ze sa dohadame zase a uz s tym neviem zijem,je to strasne,neviem s toho zbavit.....asi zvyk nadobudnuty rokmi...ja by som tak chcel,aby uz bolo po tom.viem,som hnusna,ale strasne zle to prezivam :(((

alz-bee

Vianoce su dni, ked su ludia k sebe uplne najfalosnejsi a spolu s Velkou nocou su to komercne sviatky, ktore uz davno stratili tu pravu podstatu. Mozno taki vazne zaryti krestania v nich vidia v prvom rade to narodenie Jezisa, ale 99,9 percenta ludi v tom vidi len darceky. A to nehovorim o tej nenavisti a nervozite v obhodoch, ked by najradsej kazdy do kazdeho strielal, ze co sa tlaci v rade a co zdrzuje...atd, atd. Mozno mam prehnany nazor, ale mne osobne by Vianoce ako sviatok nechybali. Cim si clovek viac toho moze dovolit, tym si toho menej vazi:((

pipina

tomuto sa vyhybam,kedze som uz dva tyzdne nedosla domov z intraku,robim to tak uz piaty rok,ale od zajtra sa to asi zacne aj u nas,upratovanie sice prebieha v pohode,nasa mamina zacina stresovat az na stedry den okolo tretej,ze nic nie je hotove, vsetci sa flakaju a nestihameeeee:)

reee

noonaa-u mna je to podobne s priatelkou.vela krat som sa to snazil pochopit,ale nejak to nejde.my sme sa kvoli tomu hadali casto,aleona sama musi prist na to,ktorym smerom chce pokracovat,to som sa jej aj snazil vysvetlit.podla mna je to aj o vzajomnej zavislosti,ktoru ma s mamou a casto si to ani neuvedomuje.ale stale do nej nemozem hucat,co robi a preco to robi,potom vyzeram ze jej matku z duse nenavidim.snazi sa uz aj sama,aby sa toho vynala,ale ide to tazko.toto je na dlhe trate.

igua_

no! u nas je to to iste. predvianocne upratovanie plne stresov, hlavna iniciatorka - mati :D ona dokaze spravit aj z tej najmensej nepodstatnosti globalny problem ludstva. to je ta zenska logika. ale ona je taka vzdy, nie len na vianoce, takze uz som si zvykla. aj ked niekedy ma vazne vytoci a poriadne sa pochytime. a niekedy sa aj zasmejem, to byva pripadoch, ze od bordelu (podotykam PRACOVNEHO) na mojom stole prejde k tomu, ze sa nikdy nevydam a skapem sama ako pes :)
a tak
ale aj napriek tomu mama vianoce rada. atmosferu, darceky, chodime koledovat, hrame, spievame, pijeme jeme....proste super!

noonaa

Ree_ a ako to teda mas? teba doma zdraziavaju,ci priatelka skace ako doma piskaju? ja dnes citim,ze sa strasne pohadame,lebo je mi strasne z tohto... aneviem,co mu mam povedta,aby to pochopil,ale zaroven viem,ze sa nic nevyriesi s tym,asi len chcme pocut: ze strasne by som chcel byt s tebou na vianoce,ale vies,aka je maam,ale budem an teba mysiet a na rok uz budeme spolu a tak...aj neviem:( nici ma to

xnusoba

ja mam doma klud a pohodu, skor ma stve ako prepina ludom v obchode, vsetci nakupuju ako by mala prist vojna a nie len prad dni volna a sviatky...