.....Stale mi je zima......

Príspevok v téme: .....Stale mi je zima......
Adulka

Ahojte, možno smiešny problém,ale stale mi je zima.. A som z toho nešťastná.. Stale sa trasiem od zimy, po byte chodím v dvoch mikinach, hrubých ponožkách. Brat chodí len v kraťasoch a jemu zima nieje. Tak isto bracho spí len v slipoch, ja v pyžame, gate mám zapravene v ponožkách,aby sa mi nevyhrnali, inak by som nezaspala. Neviem,ako sa mám zohriať.nohy aj ruky mám ľadové ako žaba...stale mi je zima.. Čo s tým? Čo mám chodiť v zimnej bunde doma? :-(

Tinuška

Čavenko!
Ja mám nízky tlak, býva mi tiež stále zima, mám studené končatiny, teda okrem leta. Skúšala som aj gingo ale od toho mi zase veľmi stúpol tlak, stále ma bolela hlava, tak som s tým prestala. Tak teraz keď mi je zima, tak sa snažím veľa hýbať, piť teplé nápoje a pod.

brleto

Ahojte, ako tu čítam, takých podchladencov ako ja je dosť. Mnohým sa dobre radí, keď to nezažili. Napríklad aj keď som si v letných mesiacoch išiel zabeha a to napr. o 14. hodine a plného slnka a mal som kraťasy, kým sa mi úplne nerozprúdil organizmus, teda asi do 2 km cítil som zimu v lýtkach. A keď sa idem prejsť a mám na sebe riflové nohavice, cítim zimu v lýtkach. S rukami je to podobné. Nechal som si urobiť všetky-možné rozbory, negatívne. Spávam v ponožkách aj v lete. Mne to tak pripadá, ako keby len povrch tela nebol prekrvený alebo je precitlivelý. Skúsil som spať pod dvomi paplónmi v slipoch, zmrzol som. Proste asi povrch tela musí mať svou teplotu. Je to veľmi nepríjemné, no zatiaľ ešte žijem :).

[zruseny12]

GR2
tak toto nemam z vlastnej hlavy/ze zenam je chladnejsie ako muzom,koli tomu ze zeny maju tensiu pokozku/,to som citala v jednej takej zaujimavej knihe,vola sa to BIG BOOK
je to taka zaujimava kniha,kde je vela zaujimavych veci,bola napisana roku 2008...
a je tam vela veci povysvetlovanych a aj vela novych informacii...

gr8

Maria, nieje zenam vacsia zima preto, lebo muzi maju viacej tuku pod kozou? asi to nebude tensou pokozkou : )
aj sprchovanie striedavo studenou a teplou vodou funguje na ohriatie. posledna by mala byt studena, fakt pomaha.

jaja-jaja

Tak básnik, je to úžasná báseň. Ja som tiež zimomriavá, ale pri čítaní tohto dielka som sa aj zasmiala a tak som sa zahriala.