Slepé črevo

Príspevok v téme: Slepé črevo
zdeno

prosím niekoho o radu ,ak má s tým vlastnú skúsenosť , prípadne aj lekára aby mi popísal ako sa prejavuje chronická apendicitída, čo ju vyvoláva , ako sa diagnostikuje , či je nutná operácia, mám totiž dlhodobé bolesti asi 2 roky v oblasti tzv. slepého čreva, ktoré vyžarujú až pod pravé rebro, bolesti sa vystupňujú hlavne pohybom a po popritláčaní rukou , absolvoval som endoskopické vyšetrenia, všetko OK, lekári vyslovili podozrenie na chronickú apendicitítu ale nič so mnou nerobia, aké lieky je vhodné v takomto prípade používať na utíšenie bolesti ? zdeno
-------
Slepé črevo www.zdravie.sk

jajkafr

slepecrevo
nebolo mi to vysvetlené že prečo, ale čosi sa mi zdá, že preto, aby človek nedostal pruh pretože keď sa lekár dostával do brucha musel prerezať pobrušnicu a kým zrastie trvá to istý čas no a pri záťaži a namáhaní brucha by mohla povoliť a vznikol by pruh a bola by si znova na operačke... inak pri operácii laparoskopiou je pravdepodobnosť zrastov a myslím si, že aj pruhu pri nedodržaní pravidiel nižšia ako pri klasickej operácii s veľkým rezom... napr. ja som už dvíhala tažké asi 3 týždne po operácii nie až tak ako pred operáciou ale keď to bolo potrebné tak som musela a našťastie sa nič nestalo :)
ty si sa tuším pýtala, že prečo sa pacient viaže na operačný stôl :) už viem :) preto, že keď si ho chce operatér napolohovať nahnúť s celým stolom na bok alebo tak aby nespadol :)

slepcrevo

Ahojte a co by sa mohlo stat, keby clovek vykonaval cosi namahave pocas toho roka? Mohlo by tam nieco opuchnut, prasknut, ci vytvorit sa zrasty? Na tu stolicu su asi vcelku dobre probiotika. Ja som po operacii chytila zapal mocovych ciest, ked som si na rany chcela davat poctivo obklady a odvtedy som sa dozvedela aj o probiotikach, vraj napomahaju traveniu. Dovtedy som si myslela, ze jedine probiotika su jogurty a kyslomliecne vyrobky.
Ked ste pisali o tej bolesti pri pupku, tak mi to pripomenulo jak ma to tam tiez tahalo, pokym som to mala zalepene a ked odlepila, ako zazrakom to tahanie pominilo.

jajkafr

ppepita
po praxi na chirurgickej ambulancii som si aj ja povedala: "Tak ok rok bez záťaže" nevydržala som :D túto zimu som bola už párkrát lyžovať a nešetrila som sa ... ale odolávam ešte behu ... ale chodím po schodoch lebo sa mi nechce čakať na výťah :) ešte počkám kým sa trošku oteplí a aj do školy začnem chodiť pešo... slepé črevo už nemám, ale bolesti mi ostali či vykonávam fyzickú námahu alebo nie brucho ma bolí stále takže som sa rozhodla, že budem sa venovať tomu na čo mám akurát chuť a čas :)

peppita

peknee:) 30 km, na to odhodlam asi tak o rok:)tiez som bola laparoskopicky, ale neviem preco hlavna rana ma vobec neboli, len tá v pupku, vkuse.:)))lekár mi vravel, ze mi asi ide vnútorný steh na svet?) tesim sa:))
a to s tou dietou, to je asi individuálne, ja pomaly skusam na sebe:) a experimentujem

jajkafr

peppita
no túra na bicykli cca 30 km :) bola som operovana laparoskopicky čiže jazvy ma neboleli a na bolesť brucha som zvyknutá za tie roky :)
navyše nikto ma nepoučil o tom, že ako dlho mám držať akú diétu a navyše ako dlho sa mám vyhýbať nadmernej fyzickej aktivite a v škole nás to neučili

peppita

cchi, pekne potom, mne na zaciatku jeden doktor povedal, ze mám držať dietu druhy ze nemam, tak som posluchla toho druheho:) a prislo mi zle, odvtedy nejem skoro nic, už je to asi mesiac:)
a tura? pekne, to by som este nezvladla.. este ma to riadne boli, ale to postupne prejde:)
dik za rady:)

jajkafr

peppita
ja som diétu nedržala vôbec lebo som o tom nevedela nikto mi nič nepovedal dokonca na druhý deň ako som prišla z nemocnice som jedla uhorky lebo mamka zavárala... našťastie sa nič vážne nestalo no keď som si pri praxi na chirurgickej ambulancii keď sestrička vysvetľovala pac. po operácii slepého čreva akú majú dodržiavať diétu a že rok nemajú vykonávať ťažšiu fyzickú záťaž predstavila čo sa mi mohlo stať tým, že som diétu nedodržiavala a dokonca som asi mesiac po operácii šla na dosť veľkú túru na bicykli tak mi prišlo kus zle :)

peppita

no, už budem vedieť , ja som si to predstavovala inak, že slepé črevo to je nič,po operácii to hneď prejde a už viem, že to tak nie je:) inak ako dlho si držala dietu?

jajkafr

peppita
no vidíš že to je dobre :) blahoželám... operácia je veľká záťaž na organizmus takže určitý čas trvá kým sa dá všetko do poriadku :)

peppita

dik za radu a upokojenie, uz je to o dost lepsie, aj lekar mi vravel,m ze mam nejake lenive creva po operacii a este z toho ze ked clovek drzi dietu, tak je nevladný, asi moj prípad:)))