Alkoholizmus

katka2711

Messje:Diky ,za povzbudenie.Mam 35,mam manžela, pracujem.Pytas sa ci viem preco pijem?Neviem,proste mi to chutí a rozzmyslam stale preco a nemozem tomu príst na kloub..hm

Messje

Ahoj Katka
Nepises kolko mas rokov,dovod preco si zacala piť,ci zijes sama,pracujes?
To su vsetko veci ktore pomahaju ci uz zacat alebo ubrat z pitia.
To ze si to uvedomujes,je velke plus.Chces s tym nieco robit.Vie o tvojom piti okolie?Alebo to robis potajomky?
Nie je lahke samemu cloveku z toho vyjst von.Musela by si si najst dovod,ktory by ta drzal nad vodou a nedovolil chytit sa poharika.
Ani liecenie nie je hanba.Tam si pod kontrolou a nemozes si dovolit to co doma...hocikedy si siahnut po alkohole

katka2711

Ahojky,zaujala ma diskusia o alkoholizme,s ktoryn bojujem uz velmi dlhu dobu.Stale si pripadam ako v bludnom kruhu(ja v nom vlastne som).Neviem to zastavit,sice obcas sa mi to podari na 1-2 dni to je maximum.Chlastam hodne,dokonca chodim na aute.Ale ja uz fakt nevladzem ani fyzicky,psychicky vobec.Zajtra idem ku psychiatricke a jedine po com momentalne tuzim,je Disulfiram.Viem,ze to niektorí odsudzuju,ale mna to drzalo nad vodou.Bohuzial som si moc verila,vysadula ho a to bola fatalna chyba....Poradte,nalozte mi,hlavne ma preberte...

M74

Aj moja matka je na tom zle, niekedy ani nevyjde z izby, je z nej troska. Samozrejme tvrdí že nepije ( v skutočnosti flaša vodky denne nie je problém ). Má už vážne problémy, zničený žalúdok, má problémy normálne jesť a chodiť. A to má pritom VŠ medicínske vzdelanie.

lenca45

My mame presne to iste - ale s matkou. Drzte sa, zite svoje zivoty v snahe nevnimat to... nam lekari po neuspesnej velmi kratkej liecbe povedali, nechajte ju padnut na dno. Aj ked sa to neda, snazime sa neznicit sami seba, ked ten clovek o nasu snahu, pozornost, lasku a trapenie nestoji... Vela sily, zi svoj zivot, nie si sama!

desperate...

Ja mám otca alkoholika. Denne je opitý, trvá to celé roky a celé sa to len zhoršuje. Trpíme tým celá rodina a som už z toho úplne vyčerpaná. Nechcem ho ani vidieť. Je to neriešiteľná situácia. On si to aj priznal, ale k doktorovi ho nemôžeme dostať žiadnym spôsobom. Nepomáha plač, prosby, krik, argumentovanie...nič. Keď je doma, len sa zavrie v izbe a nikoho nechce vidieť. Síce nás nebije, ale raz mi už vylepil, keď bol opitý a je slovne veľmi hrubý, bezdôvodne mi vyhadzuje veci, veľakrát to urobil s takými, ku ktorým som mala silný citový vzťah, aj moja mama atď. Po dome má poskrývané fľaše. Myslíme si, že je v hlbokých depresiách, ale on si to nechce priznať. Nepomáha ani dohováranie mojej mamy, ani nás-jeho detí, ani jeho rodičov a súrodencov. Nikoho nemá natoľko rád, aby dal na jeho rady, čo je teda dosť smutné. Kto by mi akýmkoľvek spôsobom vedel poradiť, budem veľmi vďačná. Ale, pokiaľ nie je ochotný sa liečiť sám, zrejme nič nedocielime.

janaxxx

Viem čo obnáša alkoholizmus. Myslím si, že je to horšie ako droga, pretože to máte všade v obchode vo voľnom predaji. Alkoholik aj ked si povie, že dnes ani kvapku, tak to nevydrží...v regáloch je toho predsa tak veľa...a je to ako magnet...čo sa týka ľudí závislých na alkohole, tak je treba ich liečiť. Treba ísť za všeob. lekárom, že tá osoba má problém a pýtať si lístok k psychiatrovi, ten odošle chorého na psychiatriu - tam liečia alkoholikov. Alebo je druhá možnosť, privolať sanitku k opitému a tí by ho mali odviezť na psychiatriu. V prvom prípade musí alkoholik súhlasiť s liečbou na psychiatrii. Ak ten človek nechce sám sa liečiť a neprizná si, že je chorý, tak to je 0 bodov. Pri alkoholizme dochádza k strate osobnosti , ranný dusivý kašeľ, chôdza akoby na chodúľoch - odumierajú periférne nervy na nohách, abstinenčné príznaky - tras rúk, neschopnosť myslieť, konať, nervozita, nesústredenosť, nespavosť, nočné mory, potenie, delírium tremens - vidiny. Je to ťažká dg a nikto sa nikdy nevylieči, len prestane možno piť - je abstinujúci alkoholik a uchová si ako-tak zdravie. Ak pijú ženy tak je to horšie v tom, že ich deti sa za ne musia hanbiť a nevedia im pomôcť. Každý človek by si mal vážiť svoje zdravie a život a ak sa mu to vymkne z rúk, tak je na okolí a blízkych, aby mu pomohli nájsť cestu späť.

ehhm

Čaute tak náhodou som tu zablúdila pretože tiež potrebujem pomoc a to preto že: mám známu, ktorá ma 4 deti piate zomrelo pri pôrode... býva s maželom a svokrou, manžel pracuje chodi na týždňovky niekedy aj dlhšie, ona pracovala ale vždy iba týždeň možno dva pretože chlastala a stále ju vyhodili o deti sa stará svokra čiže ich babka potrebujem ju dostať na liečenie ale tak aby deťom nebolo ublížené aby ostali doma aby neboli odvedené do domova babka sa totiž to o ne stará ona by sa postarala... najmladšia do škôlky chodí a potom zvyšné tri deti do školy na základku... co teď poraďte

kamienka

ahojte. citala som zopar príspevkov a mne je jasne, že ak ma niekto problém s alkoholom neda sa mu pomoct, pokial si to sam neuzna, alebo sam nechce zmenit svoj stav. mam manžela a s nim tri male deti. skusam, či mate nejaku radu, ako mu otvorit oci, že nieje v poriadku, ked človek zmizne na dva-tri dni (ako kedy) a tie dni je "v liehu". hlavne ak je otcom a manželom a má len 30 rokov a celí zivot ma stale pred sebou. preco si ho ludia vlastne takto alkoholom a kadecim inym nicia?????????

adnil

ahoj.potrebujem poradit.moj otec je alkoholik,priznáva ze potrebuje liecenie.vraj existuje 1:protialkoholicke,2:psichiatricke,-ako prebiehaju tie liecenia?pomozte!