Pěúcne chlamýdie?

Príspevok v téme: Pěúcne chlamýdie?
marta111

Na začiatku decembra som mala teplotu a bolest hrdla, cítila som také šteklenie v hrdle a na plúcach. Po vybraní antibiotík sa mi ako tak stav zlepšil, ale stále mi zostalo to šteklenie v hrdle a vo vnútri /priedušky?/, pokašlávanie, potom nastúpila bolest hlavy, stuhnutý krk - šija, mávam studené nohy, ruky, na večer mi niekedy vystúpi teplota ale len na 37C. Ráno sa cítim ako kebyže mám chrípku, také ubolené a teplé telo. Už som z toho pif paf. Můžu to byt chlamýdie plúcne??? alebo hodkin? - to hádam nie.

marta111

a to čo, zasa mi dá tretie? Vieš,tieto mi dali na pohotovosti.Ale hovorila som mu že predtým som mala suprax. Koniec koncov mi predpísal niečo iné ale v lekárni to nemali, tak lekárnička zavolala na pohotovost povedali jej nech mi dá zinnat 500. Moja obvodná bude v práci až v januári,tak uvidím....

marta111

fíha, tuším budem lekárka. A to im neni luto tých chorých pacientov?
A zaberie mi Zinnat ked som mala vlastne to isté na začiatku mesiaca?
Ale aj tak tvrdím že sestra je vždy viac ako lekár!!!

ifka

cize najlepsie zaberajuce lieky su tie,co som ti napisala.ja na penicilin velmi nereagujem,mne do 24hodin zaberie doxybene.uz asi 10 rokov.

ifka

no ano.asi to nevedela tvoja doktorka.inak lekari chodia za lieky na dovolenky.vedela si?a presne tieto dvoje,ktore si vybrala,su liekova turistika.:-))))

marta111

ty kokso, ved pozrela som si to cez google a obidvoje su vlastne tie isté - cefalosporin. No to je teda dobré.

ifka

moja lekarka tieto lieky nepredpisuje(som sestricka)nakolko s nimi nema dobre skusenosti.ak mas moznost,vyber doxybene,alebo fromilid.toto nasim pacientom zabera.:-))