On-line psychológ, psychiater

babetko

Dobrý večer,mám chronické ťažkosti s dýchaním pre ktoré sa dlhodobo liečim,ale napriek tomu mi nebránia pracovať,bola som dlho nezamestnaná a v mojom vzťahu vdaka tomu vznikli obrovské problémy tak aby som zachránila vzťah zobrala som jedinu prácu ktorá sa naskytla.od 1.2.08 som sa zamestnala v obchode,kde prevážne pracujú staršie ženy,dostala som najťažšiu prácu a aj napriek tomu prišlo zneužívanie a psychické týranie,som citlivá povaha a rada pomôžem,ibaže všetko má svoje hranice,tam sa pracuje 14hodín a to musíte byť na nohách stále,tá pani,ktorá mi spôsobila psychické problémy je stará dievka a sama ako sa povie na dne.každé ráno som namiesto svojej práce musela pomáhať jej a ked som sa rozhodla že jednoducho prvoradá je moja práca tak si ju urobím,začala po mne kričať a strápňovať ma pred zákazníkmi a o vyhrážaní ani nehovorím.A všetko to začalo tým že išla na mňa s citovou stránkou,že ona mi chce dobre a že sa nemám nehať od ostatných zneužívať a nakoniec to bola ona,ktorá ma zneužila.ked toho bolo na mňa vela,povedala som jej že ja mám svoju prácu,ktorú si nemôžem kvôli nej robiť a potom mi nadriadení nadávajú,lenže ked som si robila svoju prácu,zase prišla nadriadená,že jednoducho musím ísť urobiť aj tú jej prácu.A takto to išlo dokola,potom sa nám stala v rodine hrozná vec,v mojom náručí zomrela priatelova babka,ale aj napriek tomu som prišla do práce ale v deň ked som mala ísť na pohreb mi tá kolegiňa skoro urobila úraz,úmyselne mi zabuchla pred nosom dvere,tak silno že keby som neodskočila tak mi rozbije nos,povedala som to vedúcej ale tá bola nespravodlivá,vždy počúvala iba na tie staršie.po pohrebe som ráno nevedela vstať z postele,prišlo mi zle,tak som išla na PN ktorá mi trvá až do konca tohto mesiaca,doktorka mi v momente predpísala lieky na nervy pretože som sa u nej zrútila,A včera mi prišlo oznámenie o ukončení pracovného pomeru a dozvedela som sa prečo,pretože tá kolegiňa povedala že sa ja už nevrátim,tak som sa rozhodla hladať si prácu a bohužial bezvýsledne,čo mojmu stavu a ani vzťahu nepomáha práve naopak ešte ho zhoršuje,mám svoje platby a moj priatel ich platiť nestíha a ked si nenájdem prácu náš vzťah stroskotá a ja budem skutočne na dne,prosím pomôžte mi ako sa vysporiadať s tou každodennou psychickou záťažou,ktorú momentálne mám bez toho aby som musela skončiť na úplnom dne.dakujem

dana241

malam, tie lieky je treba brat dlhsi cas, aby sa dostavil ucinok, tak skuste este vydrzat. Zelam vam, nech sa skoro uzdravite.

malam

Dobrý deň, už 12rokov sa liečim na depresiu, po smrti dcérky po pôrode. Po 15 rokoch som odišla s troma deťmi od manžela alkoholika. Som s nimi dva roky sama. Už mám konečne prácu, kde som sa už udomácnila, pracujem v banke ako hl. pokladník, našla som si priateľa,ktorý ma má rád a berú ho aj deti. Stará sa o nás, pomáha nám..vlastne by mi nič nemalo chýbať a teraz som sa v práci zosypala. Som už mesiac doma na PN a stal sa zo mna samotár, nechodím ani na povolené vychádzky, ako by mi boli ľudia nepríjemní.... Chcela by som sa z finančných dôvodov už vraťiť do práce, ale mám strach, že to nezvládnem..ja vôbec neviem čo urobiť..... Druhý týžden beriem nové lieky, Cymbalta 60 mg, a okrem nevolnosti nič iné nepozorujem...., kedy mi už začne svietiť slno....ako tomu mám pômôcť? Skuste mi poradiť, ja sa už bojím, že mi môj lekár nebude veriť.... Ďakujem Vám Mária