Hrčka

w

No ale zapal Bartholiniho žľazy sa prejavuje bolestou pri sedeni aj chodeni. U mna sa to tak neprejavuje, iba ma to boli pri vacsom stisknuti.Ak by som si tu hrcku nenahmatala sama, vobec by som nevedela ze nejaku mam. Tak ako to teda je?....a dakujem za odpovede

miska

ahojte, aj so mnou sa to uz vlece trosku dlhsie, zacalo to v lete, narezali, odstranili hnis, nic prijemne... zopakovalo sa mi to znovu asi po 4 mesiacoch na opacnej strane, nastastie som to tentokrat spozorovala skor a antibiotika mi zabrali, no nevyhla som sa tomu pred par tyzdnami opat na tej prvej strane, nova gynekologicka mi dala tiez camphoratovu (gafrovu) mast, ze nech si to na noc natieram... zapalene to nastastie nemam, no ak to neprejde, pravdepodobne to bude musiet ist von. Beriem este na to specialne bylinky, tusim pomahaju, lebo stale sa mi to nezapaluje :)

janka

RNG
Budeš mať pravdu,pretože sa mi tan zápal po dvoch mesiacoch zopakoval a rada by som sa držala tvojích rád.Napíš mi prosím ťa niečo viac ohľadom enzymatickej kúry a jodu. O jodovej tinktúre som už čítala a aj ju používam.Enzýmy som užívala s tvojej predajne,ale sa mi už minuli.Okrem papajových máš v predajni aj iné?Taktiež prípravky ktoré doporučuješ sa dajú všetky objednať s tvojej predajne? Našla som na stránke len oreganový olej

RNG

Pockat, kym to samo vyhnisa pripadne urychlit hnisanie ichtiolom je jemne zastaraly pristup.
Akekolvek hnisave lozisko sa da sterilizovat napr iontoforezou striebornych ionov a vycistit enzymatickou kurou a jodom.
Totiz pri "vyhnisani" casto na mieste zostanu zvysky infekcie a proces sa opakuje po case.
Iste by pomohli aj rozne sirokospetralne antimikrobialne potravinove doplnky brane oralne(GSE,oreganovy olej, graviola...), tiez prostriedky na zvysenie aktivity a poctu bielych krviniek(napr betaglukany), ktore vedia taketo loziska tiez likvidovat.
Spomeniem tu aj rozne sacharidy, menovite galaktozu, ktore su tiez napomocne.

janka

lenivica:

Ako pokračuje tvoj zápal žlázy?
Bola si u gyn.?
Mne to dnes v noci prasklo.Začína to ustupovať,ale keĎ sa to bude často opakovať, nemocnica ma neminie

janka

je to zápal bartoliniho žlazy. Aj mňa teraz trápi. Mala som to pred dvoma mesiacmi ,lekár mi dal na to ichtiolovú masť. Až to nepraskne musí sa ísť do nemocnice

svetluska02

aj ja som to mala...teraz som prišla z nemocnice...nečakaj ..treba to pravdep.operovať..neboj nie je to nič hrozné...len prosím nečakaj...pravdepod.je to cista odborne..bartholinyho žlaža...viac ti nap.ak chceš v meily...

lenivica

ahoj, mne sa to tiež spravilo. a neviem, čo s tým.. aj keď sa s tým chystám na gynku... u mna to už pretrváva týždeň, som čakala, že to prejde, ale akosi nie... dosť sa bojím. u mňa je bolestivá nie len pri dotyku, ale aj pri chôdzi a dosť často ma to štípe alebo šteklí a prechádza mi to do celého ohanbia. takže nie si sama, ktorá niečo také má- aspoň to je potešenie.