Ako sa najrychlejsie zbavit nadchy?

zuzi74

Mne sa prednedavnom spustila na vecer taka nadcha z nosa, ze som nestacila smrkat. Napadol ma tip od kamaratkinej mami, pokrajat cibulu na drobnejsie kusky a polozit na tanierik na noc v miestnosti, kde spite. Som si myslela, ze pri tom upchatom nose ju nebudem ani citit, ale ako velmi som sa mylila. Ta cibula mi tak v noci precistila nos, ze som nechapala a rano uz len minimum sopliku. V noci som nemala ani problem s dychanim, naopak, ked som sa obcas zobudila, tak som tu cibulu citila. Takto rychlo som sa este nikdy nadchy nezbavila.

caty

Ako poznáme doktori len nadávkujú liekmi bez ohľadu na stav človeka. Doktorka mi vždy vypíše len antibiotiká. Mne vždy a zásadne zdvihne náladu očistí hlavu až do takej miery že ma zo zemetrasení hlavy zakaždým keď si sadnem alebo vstanem preberie do do stavu fit rybičky. Miska plná jabĺk na menšie kúsky nakrájaných, s medom, škoricou, vlašskými orechmi a niekto si dáva aj iné ovocie ako napríklad kiwi. Poprípade ešte ovsené vločky. Vhodné jesť nie len počas PN. Samozrejme čaje všetkých možných druhov najlepšie medovkový, mätový, šalviový, starý dobrý materina dúška a nehovoriac o pridanom mede. Citróny, cesnak, a moja mamka mi vždy robievala šťavu z cibuli a to takým spôsob že ju na sitku stlačila pridala trochu cukru a nechala odkvapkať, a jenoduchoo som to vypila - prečistí nosné dutiny a prizanivo pôsobí na bolesť v krku. Ak mám zapchatý nos jednoducho sa trošku nadýchnem letnej vody zakloním hlavu a vyfúkam nos, zaručene pomáha. Mám problém s tým že vypotiť sa mi je zaťažko tak si vždy aspoň sadnem na gauč zakryjem sa a zababuším do deky a počítam krížovky. Najlepšie je všetko mať prírodné nie kúpené z obchodov, takže silou mocou je najlepšie získať si to dopestované doma na záhradke. No a už len vyležať a usmievať sa.

celebrita FB

Ja som mávala vždy dva typy nádchy. Jednu takú slabšiu, že mi stačí si 5x za deň vyfúkať nos. Druhú takú silnú a tiekol mi strašne riedky sopel. Skoro ako voda a tiekol nonstop, bolo mi treba si fúkať nos každé 3 sekundy doslova, horor. Za dve hodiny dva kotúče toaleťáku, keď neboli po ruke vreckovky a herpes pod nosom, vyžratá pokožka od sopla. Alergia na "vešeštender" :) Si robím prču z nemčiny :) Keď niekto vyvesí mokré šaty, tak utekám odtiaľ :) Lebo by som dostala ten druhý typ nádchy. Čo je bez antihistaminík na 7 dní, z toho 3 dni fúkam každé 3 sekundy, pokožka pod nosom vyžratá do krvi. Hnusný agresívny sopel riedky. No a na tento hnusný typ nádchy si dávam antihistaminiká, super zaberajú. Nasypem ich do seba hneď po prepuknutí nádchy. Sopel tečie pol dňa, potom si dám tabletky aspoň dve, po chvíli prestane a už je dobre. Na ďalší deň tiež aspoň dve tabl. Dá sa. Veľmi dobre to zmierni príznaky. Neboli by tabletky, bolo by veľmi zle. cítim,že je to z tej alergie. Viem to, ale nedá sa diagnostikovať. V Salzburgu mi najdrahší a najlepší lekár dal do testu týchto 5 plesní: alternaria, cladosporium, penicillium, aspergillus, candida albicans. NEGATIVNE!!! Iná pleseň? ZARUČENE!!! Ale to už nikto nezistí. Používam sušičku. To je NAJ riešenie, čo sa týka prania. Nie som bohatá, aby som si ju mohla kúpiť, ale vláčim sa po hoteloch, tam si môžme prať a sušiť aj naše veci. Cez zimu sa väčšinou točím okolo Salzburgu, Tirolska. Cez leto okolo Klagenfurtu. Medzi sezónami u rodičov doma. Tam ma strašne jeduje, keď mama vyvesí vypraté a potom ma volá do tej izby, kde sa sušia mokré šaty.

ANGEL-DEMON

celebrita ale to su antihistaminika.... ked je niekto alergik a ked niekto prechladol su dve rozdielne veci... najlepsie je sa nadparit nad slanou vodou...mne to pomaha...

celebrita FB

Mne vždy zaberie cetirizine na tú hnusnú nádchu. Lieky dostanete bez predpisu. Volajú sa napríklad Zodac, Zyrtec, Cetirizine, aj iné názvy.

Marián Vln

Mám problém s fetovaním a s oroforte, už neviem čo mám robiť. Mama mi už neverí že som chorý. Už mi ani panadol nedá :(. Prosím kde môžem zohnať oroforte?