Ako sa najrychlejsie zbavit nadchy?

flower

proti nadche je dobra inhalacia pary zo slanej vody. ma lepsi ucinok, ked do nej pridas par kvapiek mentoloveho alebo eukalyptoveho oleja. pomoze aj inhalacna tycinka s mentolom - dostat kupit v lekarni. osvedcili sa aj tzv. potne kupele. vanu napustis do polovice teplou vodou, sadnes si do nej a pomaly pripustas horucu vodu, len co sa zacnes potit, uz aj z vane vylezies, poriadne sa dosucha vyutieras a lahnes si do postele pod deku. dobrymi domacim prostriedkami su aj harmancek a tymian - do hrnca das varit vodu, vlejes do nej odvar z jednej alebo druhej bylinky alebo priamo nasypes do vody 2-3 lyzice, nechas chvilu prikryte, sklonis sa nad hrniec s parou, cez hlavu si prehodis uterak a pomaly vdychujes horucu paru, ta uvolni upchate nosne dutiny a hned sa budes lepsie citit. ale hlavne papat vela ovocia, zeleniny, pit dostatok tekutin, casto vetrat a byt v teple.

janka444

ja ked mam nadchu, tak proste neberiem nic, papam vela ovocia a pijem bylinkove caje s medom a s citronom. nijake lieky, proste nic. vzdy mi nadcha prejde za 2 dni a som v pohode. nadchu mavam tak 1-2x do roka

mjanik

skús nahrievať stredný prst od dlaňovej strany,v strede stredného článku,platí proti chrípke a nachladnutiu

RNG

koloidne striebro je dobre na vsetky patogeny prakticky, ale neadresuje histamin ani regeneraciu poskodenych tkaniv, ako vitamin C, Quercitin, vitamin E a ine.
Hlavne na cervene oci a suche oci je to nenahraditelny prostriedok.

ciro

koloidne striebro - doteraz neprekonane takmer nicim, do 1-2 dni je po nadche, nachladeni, chripke. Netreba zabudat ale na vitaminy a dobru stravu. Striebro znici bakterie a virusy velmi rychlo, no bez dobreho imunitneho systemu sa po case moze nachladenie casto opakovat.

RNG

Fenistil( Dimethindenum Maleate ) je silny synteticky antihistamin.
Zialbohu, neadresuje ani virusy, ani bakterie, len vylucovanie histaminu. Takze pomaha len pri nadche z alergii, nie sposobenej patogenami.
Prirodzene antialergenika su quercitin(2 x 500 mg), vitamin C( ester C, 3-5 gramov), omega 3 oleje(3-9 gramov), dumbier(1 gram),bromelain(1200 gdu+) a mnoho inych.

RNG

Moja osobna kura:1 gram vitaminu C za hodinu-3 dni, 50 mg zinku , 400 mcg selenu, 2x500 mg quercitinu, bazovy caj s 30 kvapkami GSE.
Ked zacnem kaslat(hlupo zaspim na chrbte a dostane sa mi to do pluc), beriem 3x300 mg oreganoveho oleja, pokial sa mi tie vylucky nedostanu z pluc von.
Niekedy to trva aj tyzden, kym sa pluca celkom vycistia.Hlavne ked je velmi suchy vzduch.