Chronický únavový syndróm

Príspevok v téme: Chronický únavový syndróm
alexia1

Viete mi s ním niekto pomôcť? Nemám ho diagnostikovaný, lekári vlastne nevedia, čo mi je, ale padla už aj táto alternatíva. Som príšerne unavená takmer stále, ráno sa zobudím a chce sa mi strašne spať, režú ma oči, som slabá neuveriteľne, malátna, nič nevládzam, niekedy sa mi ani pohnúť nechce. Zažili ste to? Alebo poznáte niekoho, kto to má tiež? a viete poradiť? Ďakujem. P.S.. Mám to už niekoľko rokov a nedá sa toho zbaviť...

Dr jajboli

Dobrý deň,
ja by som sa chcela opýtať, aké sú príznaky tohto syndrómu, pretože som bola na infektológii a robili mi rôzne odbery krvi, no nič podstatné mi nepovedali, aj keď endokrinologička tvrdí, že ho mám. Ako sa to vlastne prejavuje?

azathoth

Keď doktori nemajú záujem/nie sú schopní zistiť, čo paciantovi škodí, tak všelijaké takéto teórie o biologických zbraniach až tak scifi neznejú. Ja si tiež už začínam myslieť, že som sa nakazil nejakým mimozemským infektom. A tu duplom je týmto chromtám umožnené sa mutovať a vyvíjať, aby boli čoraz slabšie detekované, viac škodili a ľahšie sa prenášali. Potom to končí u zavádzania výmenných lístkov.

joni

chodit s tyouto diagnozou do prace je des, premaham sa ako viem, casto meskam rano, nezvladam dodrziavat pracovnu dobu, beriem si dovolenku alebo to skonci s PN - naposledy 6 tyzdnov kym som bola zase schopna ist do prace

joni

ahoj, na par dni som bola mimo provoz, som zase vypisana na PN, skoro som skolabovala
bolo tu par otazok:
CFS alebo CFIDS je skratka pre chorobu chronicky unavovy syndrom
dost info najdete na stranke ceskeho CFIDS clubu cfids.nezavislestranky.cz
alebo kto ma zaujem, je nove ceske forum o CFS www.cfs.webpark.cz prosim len seriozne, toto forum nie je urcene na polemiku alebo spochybnovanie diagnozy CFS ale na vzajomne povzbudeneie, otazky a rady pre ludi ktori touto chorobou trpia, je tam zatial len par prispevkou, tak ak chcete pomoct "polozit zaklady" na novom fore tak sa zaregistrujte

a skratka AMA znamena "antimitochondrialne protilatky" niekto tu pisal ze vie nemecky, tak mozete mrknut na stranku www.med4you.at
alebo nieco podrobne o CFS www.kliniken.de
v cestine nieco o urceni diagnozy CFS
cfids.nezavislestranky.cz

radca

Myslim, ze pricinou je mykoplazma, ktora sa zivi cholesterolom. Antibiotika pomozu len vtedy, ked dosiahnu na CNS. Nesmie sa jest ziadny cholesterol, ani nic co ho zvysuje. Dalej je treba prinutit zlcnik, aby pracoval a zo vsetkych sil bojovat proti zacpe. Len tak sa telo dokaze zbavit cholesterolu.