RNG prosim jodova tinktura

borko

Napadlo ma, kde by mohli miesat normalnu jodovu tinkturu, tak sa tam pojdem pytat... Uz mi tam parkrat nieco miesali...

RNG

tu som nap[riklad nasiel clanok na slovensku, co potvrdzuje , ze aj tam sa rozsiruju rovnake bludy o predavkovani jodom. primar.sme.sk
Na poziadanie mozem zaslat hromadu vyskumnej literatury, ktora odkryva Wolf-Chakoff efekt ako vymysleny blud.
A 132 milionovy narod, ktory ma ovela menej problemov so zdravim a stitnou zlazou, acnami, cystami , tumormi atd hlavne pre ich 12.5 mg dennu spotrebu jodu z mnozstva morskych rastlin co konzumuju.
Vyskumy roznych lekarov(napr Abraham, Flechas, Hakala) odkryli tuto medzi lekarmi rozsirenu mylnu predstavu.
Uvediem aspon nieco na podopretie, nech to nevyzera, ako moje osobne nazory(co tu na fore velmi zriedka reprezentujem)
www.health-science-spirit.com

RNG

bohuzial, neviem ci si si uvedomil/a, ale ja zijem v USA,nie na Slovensku a ked hovorim, ze lugolov roztok nasa FDA zakazala predavat, to sa tyka USA.
A tie namalovane smrtky na starej jodovej tinkture su tu, v USA.
Ale tvrdenie, ze jod nad 150 mikrogramov denne je skodlivy plati aj na Slovensku. A je to loz aj tam, co potvrdzuju kazdodenne Japonci so svojou priemernou 85 krat takou spotrebou jodu.

bohuzial

V SR sa Lugolov roztok pouziva, takze o akom zakaze je tu rec? A kde si sa v SR stretol s tvrdenim o skodlivosti jodu? Niekedy sa dost divim, odkial ma pan RNG taketo informacie..? Vlastne dost casto.

RNG

Inac kto si chce precitat nieco o bezpecnosti povidonu, (polyvinil pyrolidone), tu je MSDS data nan:
www.emdchemicals.com
A to popri vsetkych varovaniach sa dokonca pouzival ako nahrada krvnej plazmy!!!
To ma nijak neuistuje, ze mame ochranu nasich federalnych dozorcov nad medikamentami(FDA)

RNG

Borko, nic neried, je to uz aj tak slabe(1% jodu) voci starej jodovej tinkture, ktora obsahovala skoro 4.5 % jodu. Napis sem, ako rychlo to vybledlo pod pazuchou, to nam povie ako rychlo sa ten jod vstrebal.
Dufam, ze nepredavaju vybieleny povidon jodu(da sa bielit pridanim citratu sodneho) lebo tym by zmizla moznost zistit, ci ten jod z neho prestupuje cez kozu.
Povidon jodu(Betadine) sa casto dava aj do otvorenych ran, co dostane do tela samotny povidon, kedze jeho molarna masa je od 2500 do 2.5 miliona podla stupna polymerizacie. Kedze nie je zname, ci sa vobec moze rozpadat v tele a ako sa vylucuje, pravdepodobne sposobuje zamorenie tela.
To sa nemoze s povodnou starou jodovou tinkturou stat, lebo ta obsahuje len vodorozpustne male molekuly jodu, KJ a etylalkohol.

borko

ano, ja si to tiez myslim! A nevies mi, prosim ta, poradit, kolko toho mam brat, ked som si to uz kupil a ci si to mam este rozriedit? Dakujem

borko

ano, ja si to tiez myslim! A nevies mi, prosim ta, poradit, kolko toho mam brat, ked som si to uz kupil a ci si to mam este rozriedit? Dakujem

RNG

Inac , borko, od kedy si myslis, ze vyrobcovia, ktori maju zisky zo svojich produktov ich popisu spravne?
Preco by to robili, ked polopravdy a dokonca lzive tvrdenia na produktoch im prinesu viac zisku.

RNG

Nikdy som neodporucal jodisol ako zdroj jodu, ale z vyblednutia flakov po nom je jasne, ze tym plastikom(povidonom) viazany jod predsa len prestupuje cez kozu a velka molekula samotneho povidonu cez kozu neprechadza velmi pravdepodobne.
Dokaz o tom by samozrejme medicka komunita mohla velmi lahko poskytnut, keby chcela. Ale oni sa radsej drzia starych chybnych tvrdenie o "skodlivosti jodu" aj napriek tomu, ze na Japoncoch je jasne vidiet jeho uzitocnost v podstatne vacsich davkach. A to nehovorim o jednotlivych vyskumoch, kde to bolo jasne dokazane viacerymi lekarmi, badatelmi.
Samozrejme keby tie fakty brali do uvahy, neboli by kreslili smrtky na flasky s jodovou tinkturou a zakazali vyrobu a predaj skoro 100 rokov pouzivaneho jodoveho roztoku, lugolu v USA.
Ale zrejme podla toho zdravie je posledna vec co si zelaju medicke autority, to by im totiz znicilo zdroje prijmov.
Cest vynimkam, lekarom, co este maju svedomie a beru hipokraticku prisahu vazne.
Ze svet bezi na peniazoch je skoro kazdemu jasne, len ze medicky priemysel sa riadi tym istym principom ludom akosi unika pri tom systematickom umyvani mozgov zo vsetkych stran.