Pomozte prosim

Príspevok v téme: Pomozte prosim
zufala

Ahojte, nevedela som do akej temy sa zaradit tak som tu. Je tazke opisat moj problem, ale v kratkosti je to asi o tom, ze zijem sama s mamkou, ktora je uz 7 rokov nezamestnana a ide to s nou dolu vodou. Je to dlhodoby problem, psychycky a samozrejme aj financny, pretoze ja uz nevladzem vsetko platit sama a na druhej strane jej ani nechcem stale nieco vykrikovat. Lenze ona nema zaujem o ziadnu pracu...vzdy mi povie, ze je problem vek, zdravotne problemy a podobne. Viem ze pre starsiu generaciu je tazke najst pracu a tu na vychode obzvlast, ale ja uz nevladzem byt na vsetko sama. Okrem toho sa chcem osamostatnit, lenze nemozem ju nechat opustenu. Poradte, ako donutit cloveka aby sa nad sebou zamyslel?? Som zufala...Dakujem...

zufala

Robila administrativne prace a to ju bavilo Robila to roky a od kedy odisla, nevedela si nic podobne najst a teraz uz z toho aj vypadla, lenze je tazke sa s tym zmierit. A ma 51.

damaxy

kolko má mama rokov,čo rada robila,kým bola o.k.Myslím,že sa podla toho,čo píšeš velmi spolieha na teba a bolo by to treba prerušit.

zufala

To ano...dakujem za rady. Verim ze vsetko bude dobre, aj ked niekedy je velmi tazke tomu verit. Ale clovek musi. Ibaze niekedy to na mna dolahne. Hlavne ked cokolvek urobim a som ta najhorsia. Este tomu davam poslednu sancu, ze odidem, necham ju chvilu tak a uvidim. Mozno ked bude sama a zisti ze sa musi zacat o seba starat tak to pomoze...len dufam ze sa nemylim...

r1ama

chápem a cítim s tebou, ja hovorím že najhoršia v živote je bezmocnosť keď veľmi chceš pomôcť svojim blízkym a nemôžeš alebo nevieš ako, bola som aj ja v takej situácii ale to bolo v súvislosti so zdravím mojich detí, to neprajem nikomu. moja mamina je naopak čulá až-až je už síce v dôchodkovom veku ale ešte stále pracuje a to vplýva aj psychiku myslím veľmi pozitívne ani tak nejde o tie prachy je to skôr symbolické ale o to že je medzi ľuďmi.. neviem už čo ti poradiť hlavne nestrácaj vieru že všetko bude zas dobré veď po každom daždi vyjde opäť slnko

zufala

Vies r1ama skusali sme aj to. Domace prace robi, ale tym sa neda uzivit, aj ked nadherne hackuje, lenze to je dnes nezaplatena praca. A kedze ma zdravotne problemy, tak nemoze vykonavata fyzicky namahavu pracu. Ale zasa tia tazkosti aj ked ju dost obmedzuuju v pohybe, nie su az take vazne aby jej lekari uznali invalidny dochodok. Je to tazke...

r1ama

vidím že zmýšľaš rovnako ako ja s tým kolektívom. podľa toho čo píšeš nie je na tom dobre ani psychicky.. neverí si.. to by už bolo vhodné podchytiť aj medikamentózne asi.. a čo práca na doma, ručné práce, alebo nejaké opatrovanie, nákupy pre nevládnych, roznáška obedov, toto napr. v mojom okolí v niektorých obciach funguje cez obecné úrady...

zufala

Zapisala som ju do klubu, kde sa stretavaju zeny a robia rozne aktivity. Lenze to vsetko stoji peniaze a chodi tam len malo. A okrem, ona nedokaze za nic bojovat a tak aj ked ma pracovnu prilezitost, tak tak je z toho deprimovana a roztrasena a samozrejme si tak zbabre kazdy pohovor..

r1ama

možno keby si jej našla "kamošku" resp. "spriaznenú dušu" v jej veku, ktorá pracuje a má aspoň za nechet optimizumu...mala by na ňu dobrý vplyv... "ve dvou se to lépe táhne".. dodala by jej chuti do života možno aj do práce neviem akú kvalifikáciu má mamina ale pre začiatok by mohla zobrať aj jednoduchú a nekvalifikovanú prácu hlavne byť "medzi ľuďmi", prísť na iné myšlienky, ja viem píše sa mi to ľahko ale musí mať nejakú motiváciu keď je človek sám myslí len na svoje problémy, choroby, bezmocnosť a to ho ubíja...najskôr by som skúsila tú susedku alebo nejaký klub seniorov, sice som niečo také našťastie nezažila ale keď už nepomáha tvoje dohováranie hľadala by som pomoc "zvonka"... veľa šťastia

zufala

Hovorim jej to neustale, ale potom zacne plakat ze co ma ona robit a ze nech sa o nu nestaram a zijem si svoj zivot... Ja viem, ze je tazke poradit, mozno len potrebujem pocut nazor niekoho kto to uz zazil...