Vegetarianstvo - Ano, Nie?

Príspevok v téme: Vegetarianstvo - Ano, Nie?
Vegetarian

Ahojte, som vegetarianom uz cez 10 rokov. Dostal som sa k tomu v podstate cez rodicov, kedze nic ine sa doma nevarilo a tak mi to uz nejak prischlo.
Teraz skor rozmyslam nad tym, ci je vegetarianstvo naozaj tak zdrave ako niektori tvrdia. Rozmyslam nad tym preto, lebo v poslednej dobe mam mierne kozne problemy na ramenach a neviem ci to nema nejaku suvislost s tym, ze mi nieco chyba.
Aky je vas nazor?

sade8

tepelne upravena straca vitaminy a mineraly.

a ja sladkosti zjem no a co - ale nie kazdy den a iba nejaku drobnost, neprepchavam sa sladkym, a chipsy tak to ja nejem - je to mastne ani mi to nechuti..

sade8

nahradit ovocie zeleninou??
to co? vsak ja zboznujem ovocie.......to by som teda neurobila.......jem aj jedno aj druhe a najcastejsie surove - preto vtedy je to najzdravsie a nie telpelne upravene!
pripadne este mrazene moze byt - ale ta sa musi tiez upravit tepelne, jedine ze by sa jedla hned po rozmrazeni bez tepelnej upravy, takze

ovocie a zelenina jedine surove!!!!!!!!!

hmm2

ale ja musim mať denne to ovociee aj zeleninu jem vacsinou surovu a tofu zbožnujem tiež v šalátoch, a sladkosti moc nemusím, málokedy si dám, skôr tie chipsy raz za týžden si doprajem ale aj s nimi už chcem skoncovať :)

- mira

Skús ovocie nahradiť zeleninou. Surová ochladzuje, tak jej jedz minimum. Rdšej ju mierne tepelne uprav naparením, blanšírovaním, ale môžeš ju aj variť , osmažovať.
Ochladuje i napr. biele tofu. Ak ho používaš, tak len teplé a nie nasladko.
Používaj tiež kvasenú. Tam je vitamímov a enzýmov dostatok.
A ako si na tom so sladkosťami ?

- mira

Chlad býva spôsobený priveľkou konzumáciou ovocia, hlavne tropického a subtropického, ktorého úlohou je ochladzovanie tela.
To môže byť spolu so sladkosťami i príčinou nadmernej aktivity štítnej žľazy.

hmm2

mne potom diagnostikovali zvysenu funkciu stitnej zlazy mala som aj viacero priznaokov, nervozita, nespavost, trasenie ruk, potenie nadmerne atd

RNG

"zima" je priznak znizeneho metabolizmu. Telo vyraba teplo hlavne z tukov. Pri nedostatku jodu hlavne u zien je casta hypothyreotida, tj znizena funkcia stitnej zlazy, co spomaluje vsetky telesne procesy.
Jod sa da doplnit lahko, prilis nemastne diety nie su dobre pre telo.

RNG

"zima" je priznak znizeneho metabolizmu. Telo vyraba teplo hlavne z tukov. Pri nedostatku jodu hlavne u zien je casta hypothyreotida, tj znizena funkcia stitnej zlazy, co spomaluje vsetky telesne procesy.
Jod sa da doplnit lahko, prilis nemastne diety nie su dobre pre telo.