Vegetarianstvo - Ano, Nie?

Príspevok v téme: Vegetarianstvo - Ano, Nie?
Vegetarian

Ahojte, som vegetarianom uz cez 10 rokov. Dostal som sa k tomu v podstate cez rodicov, kedze nic ine sa doma nevarilo a tak mi to uz nejak prischlo.
Teraz skor rozmyslam nad tym, ci je vegetarianstvo naozaj tak zdrave ako niektori tvrdia. Rozmyslam nad tym preto, lebo v poslednej dobe mam mierne kozne problemy na ramenach a neviem ci to nema nejaku suvislost s tym, ze mi nieco chyba.
Aky je vas nazor?

E l á n i s t k a

Miluska
... hmmm ...sušené marhule, slnečnicoé semiačky či tekwicowé ... dá sa to ... ale aby som nepapala mäso ale toto thak nikdy w žiwote ... proste nejde to a deťom ??? ... kdeže !!! ... NIKDY ... ja istotne ... samoška nex sa rozhodne samo ... no toto jesť a byť wegetariánka ... NO NO NO ...

jana pre \"vegetariana

Niekto ma vravel, ze sa jedalnicek namiesto mäsa moze doplnit tabletami kde mas uz to potrebne namiesto mäsa.Urcite to vypatraj vegetarianstvo je inak velmi zdrave!!!!!!!!

RNG

Neviem odkedy to zacalo, ze hydina a ryby nie su maso, ale pokial toto "nemaso" budete jest, tak nemate s vegetarianstvom tohoto druhu ziadne zdravotne problemy.Vrele odporucam.

blackcat

ja som vegetariankou uz 1 aj pol roka...pokusam sa nahradzovat maso jedenim bielkovin avsak rastlinneho povodu a obcas aj ryb...musim povedat ze sa bez mesa citim lepsie ako kedykolvek predtym. Podla mojho nazoru kazdy ma pravo rozhodnut sa ako chce on a podla vlastneho uvazenia. Predsa len je to slobodne vyjadrovanie:o) Nesuhlasim s podmienkami zvierat na bitunkoch a som toho nazoru bio pestovania. Mozno by si clovek potom dokazal vybrat lepsie a samozrejme tie naklady by boli ine na spravnejsie vyuzite. Rozhodnite sa ako chcete

tibor18

Ahojte, rozmyslam nad vegetarianstvom. Hoci ma tato myslienka matala uz davnejsie nikdy tak silno. Avsak v mojej rodine je to tazsie, moj brat je jak tyranosaurus rex a musi stale maso. A tak neviem ako rodinu presvedcit aby ma stale neprehovarali.Nemate dajake poznatky,napady?

adelkat

ahojte,
chcem len povedat, ze vegetarian a nejaka poza nejde velmi dokopy. Skor naopak - staci ked si dam v skole na obed soju alebo tofu a pozeraju na mna ako na choru.... myslim ze toto clovek naozaj nevyhladava (aspon ja nie, nerobi mi to dobre).
podla mna clovek je vegetarian, lebo ho k tomu viedli, preto lebo je ochranca zvierat, alebo preto ze zistil, ze zivot bez masa je lepsi.
ja osobne sa sice este nezaradujem medzi vegetarianov, ale myslim si ze este par tyzdnou, a naozaj nim budem (aj ked u nas doma obtiazne).
A preco prechadzam na vegetarianstvo? ak ste niekto citali forum o odkyslovani, urcite ste si vsimli, ze sa tam pise o tom, ako maso prekysluje. A je to pravda!ked zjem maso, mam pocit ako keby mi isla strava potom hore krkom, mam kyselinu, je mi tazko.... a to mi velmi nevyhovuje. ja naopak mam velmi vela zdrav. problemov teraz, takze si myslim ze ked prejdem od reznov k tofu, moze sa to len zlepsit.

aaadka

Ahojte,ja som sice mäso jedla od malicka no ako som zacala chodit na strednej do jedalne,mäso sa mi totalne zhnuilo ale hydinu a ryby jedavam v pohode,ale kura mam uz tak casto ze sa mi hnusi uz aj to.Ja uz neviem fakt co mam jedavat,nasi mäso varia dost casto a ja som kolkokrat aj hladna,poradte mi nejake recepty alebo ja uz fakt neviem...Ale mäso jest nezacnema ni za nic...