Ako by ste to vyriesili vy?

Príspevok v téme: Ako by ste to vyriesili vy?
trenty

Mam otazku..mam priatela ktoreho velmi lubim, on mna, vsetko nam klape az na taku malickost..vadi mi ked si vyrazi s kamaratmi (aj ked to vyrazenie je celkovo mozno 10x do roka)a nevie si dat tolko alkoholu aby zostal triezvy..Nie ze by prisiel na mol..ale proste trochu pripity a ja to neznasam..Mne vobec neuspokojuje skutocnost ze jeho kamarati sa dopiju "domrtva"a on jediny "uzasny"pride "iba"pripity..Mne nevadi ze ide s nimi..ale nevie kedy ma dost a vzdy mi naslubuje hory doly, ktore malokedy dodrzi..Aj dnes, isiel s nimi na hokej(ok, aj ked pred tyzdnom prisiel pripity) s tym ze mi slubil ze zostane triezvy..A?Zavolal mi o hodinu neskor ako povedal-pripity a strasne to maskoval(naivne si mysliac ze som asi hlupa)..?Posedel tam este chvilu a potom mi volal ze ide domov, lebo ze vsetci strasne piju a on nechce..-ale co z toho ked uz aj tak bol pripity..mne je fuk ze ostatny sa opiju..nemam chut ho pochvalit ze on sa "len" pripije..No a pointa je v tom ze najskor som ho na ten hokej nechcela pustit lebo uz pred tyzdnom mi slubil ze bude triezvy ked isiel na akciu a nedodrzal to, tak som povedala ze nesuhlasim aby siel na hokej, ze to zase tak dopadne..no ale napokon som suhlasila, s tym ze ked to zase nedodrzi, tak ja nebudem suhlasit aby isiel bud.tyzden na hokej..Mozno vyzeram ako nejaka xantipa, co ho chce drzat na povrazku, ale nie je to tak..mne nevadia jeho sadnutia, ale ten alkohol..A jeho otec je alkoholik a ja nemam chut dosiahnut rovnaku "karieru"ako jeho mama..No a co by ste mi teraz poradili..?Ako sa mam zachovat-mam mu zase dohovorit a suhlasit s dalsim hokejom a cakat ci pride triezvy alebo nie?Alebo by ste povedali ze nesuhlasite aby isiel na tu dalsiu akciu a trvali na tom-aj za cenu hadky?

trenty

"mila"loza,nikoho nezatazujem iba sa pytam..to je jedna vec a po druhe zdravie mame aj dusevne(ak by si nahodou nevedela) a ked nie som v pohode kvoli niecomu tak sa to dotyka mojho prezivania (co patri do zdravia dusevneho).

loza

nechapem co tu zatazujes ludi svojimi partnerskymi problemami...
toto je uplne super stranka o zdravi, tak sa cuduj ze ti nikto neodpisuje...

trenty

Nechcem sa s nim rozist..ani to neplanujem..sme spolu uz dost dlho 3 aj tristvrte roka..je to skvely clovek, neviem si predstavit ze by som mala lepsieho chalana, aj ked ma svoje muchy ako kazdy..Jedine co ma stve je toto..a chcem to riesit, nie som naivna, viem ze to nieje bohvieco pochadzat z alkoholickej rodiny..Aj ked on neznasa opitych, neopija sa, nenavidi ked sa jeho otec oziera..jeho problem je ze nevie povedat "nie"aj ked sa dost snazi..ja si cenim ze napriek tomu ze jeho kamarati su v liehu od piatku do nedele, on nie..aj pol roka nic, ani len do krcmy nejde, ani na jedno pivo a potom sa im nahromadia akcie a ide s nimi a pripije sa (sice oni sa ozeru)..viem ze je pre neho tazke hovorit "nie"v tomto smere, zije v inom svete ako ja, kazdy okolo neho pije.. Ja ale proste nechcem ustupit zo svojich hranic a tolerovat ani pripitia..Takze ak som to spravme pochopila, vzhladom k tomu ze nedodrzal slovo, by ste mu "zakazali"dalsiu akciu?A kedy by ste mu"povolili" dalsiu akciu?Lebo maju ist bud.sobotu a potom aj tu dalsiu..Diky moc..

poliewoocka

Je to tazke,ale ak mu nedas ultimatum a sama vies,ze ma sklony a predispozicie k alkoholizmu,"to nemdopadne dobre..."Teraz je to pripitost a co potom?Vies,zlatko,aby som si nerobil medzi kamaratmi hambu,tak som sa opil na mol.Skus sa s nim otvorene porozpravat a to bez servitky,ale s laskou a s tym,ze ti na nom zalezi a nechces,aby to dopadlo...(ak mozes,uved priklad jeho otca)a ak to takto bude pokracovat dalej,budes nestastna.Vies,niektori su nedomyslavi a musis im dat najavo,kde je pes zakopany.

jawa

vieš čo buď rada že to je zatiaľ len priateľ... určuj pravidlá ty lebo je jasné že mám na to , ak ich nebude dodržiavať kašli na neho. proste mu tie výpady zakáž, pripiť sa môžete spolu.