Otázky na RNG

RNG

Boswelic acid je protizapalovy , tak ako aj curcuminoidy z turmericu. Ale to vyzaduje vyssie davky viackrat denne. Naviac je to velmi slabo antimikrobialnem tj neadresuje to pricinu zapalov ale len samotny zapal.
Urinarne probremy su tiez povacsine vyvolane roznymi mikropbasmi a tie treba adresovat silnymi antimikrobialnymi latkami. Moze to byt candida, na co je serrapeptaza a oreganovy olej, mozu to byt rozne stafylokoky a streptokoky, na co je roztok citricidalu alebo ine infekcie, kde pomaha napr Berberine.
Chladene probiotika maju ovela vyssiu zivotnost. Rozdel ich do mensichj plastikovych vreciek a vyber z chladnicky len tolko, co potrebujes. Nechaj zohriat na izbovu teplotu bez otvorenia, inac navlhnu(usadi sa na nich rosa)
Probiotikas treba obcas brat,pre istotu treba nasadit rozne, najma po hnackach aspon 2-3 dni mikrovlakniny ale ber kazdodenne

RNG

redka, samozrejme extrakty su silnejsie na niektore latky, z astragalusu sa robi extrakt zo zvysenym obsahom sacharidov, ktore su ta najucinnejsia cast obsahu tohoto adaptogenu.

RNG

Viedencan to nie je ziadny zazrak davat si kvapky do oci. Ja si obcas streknem koloidnu striebornu vodu do tvare s otvorenymi ocami a to mi staci na oci(mam syndrom suchych oci...)

orol

Ahoj RNG, dovol mi otazky.
(1)- Idem uzivat extrakt strength boswelliu 600 mg, 15mg turmeric root od firmy Now. Chcem to na bolesti a pohyblivost kolena (prechladlo mi koleno pri dlhodobom klacani na studenej podlahe pri praci a pravdepodobne mam zapal).
Moze mi boswellia pomoct aj pri urinarnych problemoch vratane oblicky z prechladnutia a naslednych zapaloch, ci nakazach?

(2)- mam probiotika Jarrow formulas (jarro-dophilus EPS 5 bilion). Mam ich uzivat po boswelii, alebo vobec nemusim ?

(3) Ako uchovavat tieto konkretne probiotika? Je vhodne ich dat do chladnicky, resp. nemusim ich dat ?

redka

Otazka: mam astragalus od NOW 500 mg... Idem si objednat dalsi, ale natrafila som na astragalus extract... To ite mnozstvo, vyssia cena...to bude asi nieco silnejsie ako to prve ci?

A druha otazka... Akej znacky kupit cordyceps? Momentalne mam dr. Best... Je na iherbe nieco lepsie?

babu218

Zdravím,prosím Vás RNG NAC kapsule mám ako užívať s jedlom ,po alebo pred?A môžem to užívať spolu s GSE tabletkami?Vopred ďakujem za odpoveď.

viedencan

Ahoj RNG mohol by si mi este poradit nieco osvedcene: mam z pocitaca uplne podrazdene oci musim ho pouzivat co si mam dat pokial mozno radsej tabletky lebo kvapky si neviem aplikovat

RNG

jozef, je velmi tazko robit diagnozy z priznaku, co moze mat za sebou hromady pricin. Naviac ja ani nie som lekar. Ale podla popisu to vyzera ako nejaka alergia na zamorenie v tele, co moze byt sposobene roznymi pricinami. Dd chemikalii, cez mikroby rozneho druhu az po parazity.
Protizapalove alebo protialergicke doplnky to sice mozu ciastocne potlacit, ale to adresuje len nasledky a nie priciny. Z protialergickych spomeniem najma quercitin a curcuminoidy, z odmorovacich najma rozne silne enzymy a ked sa jedna o mikroby, tam je vela roznych antimikrobialnych, co maju sirokospektralne ucinky a kombinacia viacerych by mohla potlacit velku vacsinu mikrobov. Na parazity odporucam jednoznacne protokol dr Huldy Clark, najdes ho napr od firmy JUKL aj doma.
Co ti radim jednoznacne je brat doplnky zivin, ktorych mame v potrave primalo, ako selen, jod zinok, vitaminy C E D-3,K-2, mikrovlakniny a probiotika.

jozef2345

Zdravim RNG potreboval by som radu, pred par rokmi sa mi na konecniku objavili cervene flaky, neskor sa to rozsirilo trocha dalej. Vseobecna lekarka ma objednala ku koznej. Siel som ku koznej, ktora mi na to predpisala kortikoidy no to mi pomohlo len ciastocne. Neskor mi na to povedala ze to je psoriaza a vraj sa to neda liecit, tak som siel k inej pani koznej ktora mi povedala ze to urcite nie je to a predpisala mi dalsie masticky ale ani tie nepomahaju a potreboval by som poradit co s tym a ci to nemoze suvisiet s tym ze mam aj stale spotene, studene ruky a nohy. Ruky mam hrozne cele cervene a najhorsie to je v zime vtedy su az fialove. Vedeli by ste mi pomoct, poradit co stym ? Dakujem za kazdu odpoved.

RNG

Maruska, vysetrovanie ti nepomoze s nicim, ale brat napr vitaminy B ako B5 a B-7 ti pomoct moze.
Mydlo neodporucam pouzivat na plet vobec, lebo alkalie odmastuju kozu, ktora potom praska a uchytia sa do nej rozne infekcie, vid rozne pupaciky a podobne. Do kokosaku si mozes pridat aj par kvapiek citricidalu(3 kvapky na deci citricidalu, profesional), co sa postara o vacsinu mikrobov na kozi.