Otázky na RNG

fifo2005

Zdravim RNG, chcem sa spytat, som uz cez 2 tyzdne chory, bolest hrdla, hlieny, mam kupeny chaparral, odporucil by si uzitie tohto doplnnku? vraj h oindiani pouzivali na jednoduche choroby ako su nachladnutie, chripka...uz starocia. Je dost antiviralny pri boji proti virusom...co vravis nan?

viedencan

Dobry vecer pred tyzdnom som si dal tabletky panthenolu ked som bol chori , a teraz mam koli tomu nadmerne ochlpenie na chrbte a siji , tento preblem mam uz dlhsie ked som bol mladsi tiez som bral panthenol koli aftam cize uz predosle problemi s nadmernym ochlpenim mi sposobil panthenol , da sa tato latka nejako "neutralizovat" ? (viem ze panthenol telo spotrebuva pri opalovani ale to teraz nieje mozne do solaria nechcem ist )

mamado

RNG, opäť ťa prosím o radu. Ale pre môjho 7 ročného syna.
Na kolenách sa mu tvoria suché červené fľaky. Boli sme u lekára, ktorý mu nepomohol. Predpísal mu mlieko Exscipial, vôbec nezaberá, mám pocit skôr, že mu to škodí.Stále sa to rozširuje. Natieram mu nohy kokosovým olejom. Syn ma intoleranciu na laktozu. Nedávam mu potraviny, ktoré obsahujú laktozu, chodíme do Rakúska, kde majú velmi dobrý výber bezlaktozových potravín.
Neviem čo mám robiť, máme doma laktazan. Môžem mu ho dávať na čistenie tela? Ja si čistím telo pankreatínom Solgar, môžem mu dávať aj ten?
Budem vďačná za každú radu.

RNG

Pozri cez iherb.com tam maju rozne napr vyrobok firmy Solgar, 850 mg tablety (4 x koncentrovane)maju teda ekvivalent 3000 mg entericky pokryteho pancreatinu kazda.

RNG

Rebel, nasjlacnejsie na ucinok su zivocisne enzymi, pancreatiny.
Na cistenie tela su najucinnejsie take, co su entericky pokryte, lebo z tych sa do krvi absorbuje najviac. Davky mozu byt az ekvivalent 2 x 6 gramov pancreatinu.
Odporucam brat aj extra vitaminy D-3(5000IU), K-2(50az 200 mikrogramov) a bor, 3 az 10 mg.

RNG

Josephine, pri dne sa musis vyhybat jedlam s vysokym obsahum purinov, pit mhodne vody a obcas sa alkalizovat.
Na stitnu zlazu si treba doplnit jod a selen. Na oblicky treba dostatok vody, niekedy precistit cajom z byliny chanca piedra, a samozrejme nenicit ich chemickymi liekmi.Pomaha brat aj magnezium/horcik.
Lekarne su hlavne na chemicke lieky, na potravinove doplnky si ine obchody.
Potravinove doplnky su neskodne v odporucenych davkach a prakticky sa daju kombinovat lubovolne. Vynimka su tioe, ktore sa vzajomne ovplyvnuju, ako napr antimikrobialne a probiotika. Medzi tie treba dat pauzu aspon 3 hodiny.

josephine12

Dobrý večer, RNG ďakujem za odpoveď, čítala som na odporúčanej stránke, ale mám v tom trocha zmatok :), ako ste napísali, mám toho viacej, aj dnu aj štítnu žlazu aj problémy s obličkami,vysoký cholesterol, chcela by som Vás poprosiť, je toho veľa čo by som mala ako doplnky pri mojich diagnozach jesť, viete mi poradiť ako to skombinovať ? alebo odkiaľ začať ? Či si môžem danné vitamíny a probiotiká zakúpiť normálne v lekárni? Oni na predaj sú, len neviem si predstaviť či to zvládne žalúdok, keby som všetko čo som našla ako účinné chcela užívať. Ďakujem za odpoveď.

RNG

Rebel, vsetrky nefunkcne tkaniva sa tvria najma pri roznyc zamoreniach Lekari nevesdia, co ich sposobuje, ale mne je jasne, ze sa kazde da viacmenej odburat enzymami
Tu o tom rozne teoretizuju ale bez navodu, co s tym
en.wikipedia.org