Otázky na RNG

menma

rng prepáč že zas otravujem ale zaujimal by ma tvoj názor ako by si liečil pyelonefritídou už dlhšie mam niektore priznaky takže chcem skusit nejak proti tomu zabojovať dnes ma bolí v pravom boku taka vystrelovacia bolesť už neviem čo robiť tak musim skušat niečo taketo je mi fakt mizerne

katy350

zacal ma priserne boliet zaludok, neviem ani lokalizovat presne ci je to zaludok alebo dvanastornik, nenormalne krce. neviem ci to nie je z tych vsetkych doplnkov ktore do seba cpem... prosim vies mi poradit nieco ukludnujuce na zaludok? lebo k doktorovi nejdem, to si radsej pockam co mi ty odporucis....
dakujem vopred!

Maoam

to preto, lebo Nystatin sa vyraba zo
Streptomyces noursei, ktore patri medzi actinobakterie :-)

nech ta to nemyli, Nystatin sa nasadzuje v liecbe ako antimykotikum proti istym druhom kvasiniek a plesni

ustny soor treba riesit, lebo to samo od seba nezmizne, co sa intimnej oblasti tyka, s tym by som na tvojom mieste skocila k lekarovi, pretoze casto je problem v type plienky, dalej je tam vlhko + teplo zla prievzdusnost - to vsetko velmi priaznivo vplyva na rast kvasiniek, ale treba to ukazat pediatrovi, pretoze moze mat aj iny problem - alergicku reakciu, ekzem...
a ak by to aj bola mykoza, tak na to sa ide zasa inak - lokalne + potrebne opatrenia (vysusenie specialnym pudrom atd.), preto s tym radsej zbehni k pediatrovi este raz...

mayusa

Ahoj Maoam, vdaka za reakciu.
Tak neviem ale ako citam na tom letaku tak tu pisu ze ten nystan patri do skupiny protiplesnovch antibiotik.
A mame len tie kvapky do mlieka zatial, lebo to na pipiku som si vsimla len vcera tak ziadnu mast na to nemame este.
Ale co ma zaujima ze ta candida tak ako je ci suvisi spolu. Ako sa mu to dostalo tam dole? tym ze ju ma v puse tak sa mu to rozsirilo to trav.traktu a tym padom to vycura a v plienke sa to rozsiruje? dobre to chapem?

Maoam

mayusa: u malych babätiek s tymto nie su zarty, Nystatin nie je antibiotikum ale patri medzi polyenove antimykotika

nystatin posobi lokalne v ustach, pharynxe, oesophagu, crevach a ako mast aj na kozu a sliznice napr. intimnych partii

pri ustnom soore je potrebne Candidu Nystatinom podla pediatra dokladne preliecit dostatocny pocet dni - Candida je odolna, odporuca sa minimalne 10-14 dnova liecba aby bola ucinna

ak ma mykoticku infekciu, moze to suvisiet s tzv. plienkovou mykotickou infekciou (vlhko+teplo+zla prievzdusnost), treba konzultovat pediatra, jedna sa o partyzdnove babo...

neboj, po nystatine mu to ustupi, deti su na toto nachylne

mayusa

Zdravim Ta RNG, moj vcerajsi research nestacil tak ta chcem poprosit o radu.
Moj maly 6 tyzdnovy syn ma kvasinku v puse. Boli sme u lekara, ten sa na to pozrel, povedal ze je to candida a hned nam dal nystan (antibioticke kvapky) Citala som ale ze antibiotikum nezabera na candidu. Je vobec vyznam mu ich davat? Zatial sme nezacali a usta mu vytieram sodovou vodou.
Mame to uz asi druhy tyzden a vcera som si vsimla ze uz mu to preslo aj na pipika :( som s toho zufala a neviem ako sa toho zbavime lebo co som citala tak sa toho zbavuje dost tazko. Co mu mozem dat na to?

Dalsia otazka je ze ako zistim ci mam tu candidu i ja? Mala som ju asi na bradavkach tak som prestala kojit lebo to dost bolelo a uz len odsavam a mlieko pije z flase. Ale neviem teraz ci to ma len on ci musim drzat dietu aby to mlieko bolo bez cukrov ci ako teraz?
A este jedna mozno hlupa otazka ale predsa. je candida nakazliva? Je mozne ze starsia 18 mesacna dcera sa moze nakazit ked bude oblizovat jeho flasu ci cumel?

Vrucna vdaka

mamado

RNG, mrzí ma, že to s tým e-mailom nevyšlo.

Prosím Ťa ešte o radu, čo mám robiť, keď aj po 2 mesačnej kure protokolom Dr. Berksona ma môj syn stále zvýšené ALT v pečeni.
Neviem si ani predstaviť, že by mu robili punkciu pečene a mám obavy, čo sa s ním deje.

Ďakujem moc.

menma

ďakujem rng a ešte mala otázka hladám citricidal ale nikde som nenašiel ten najučinejší čo sa odporuča na hoogle som naišel GSE Citricidal /grapefuritove jadierka/ 59ml ale to neni ten dobrý či? hladam všade ale nikde to neviem nájst prosím kde to kupovať

RNG

Perla, probiotika sa nevyrabaju ale pestuju/rozmnozuju v laboratoriach. V prirode sa nachadzaju v pode, vzduchu, v kvasenych produktoch a podobne, ale dnes ich nedostavame dostatok pri nasej prisnej hygiene, varenych a sterilizovanych jedlach a este aj v pode ich ubuda pre chemicke hnojenie, pesticidy a herbicidy.

RNG

Ritta , mykoplaziem je hromada roznych, su to vsetko vnutrobunecne parazity a ucinne na ne su najma odmaskovace a odhlienovace ako NAC a serrapaptaza, a extrakt z olivovych listov, tiez kvapky samento, coumanda a banderol