Otázky na RNG

RNG

Mamado, potravinove doplnky az na malicke vynimky mozes brat neprestajne a cely zivot.To je doplnenie toho, co telu chyba.
Odporucam ti brat aj probiotika, mikrovlakniny a berberine, pripadne aj NAC a a serrapaptazu, ,tiez oreganovy olej, lebo zapal pankreasu je z roznych mikrobialnych dovodov, nie je sam od seba a tie mikroby treba odmaskovat a potlacit co najskor inac ti znicia pankreas.

RNG

Lokes candida albikans je poriadna pliage, v prvom rade kvoli nej nemas dostatok uzitocnychprlobiotik a yteda znizenu imunity a moze sa tia chytic cokolvek, vcitane virusov, ktore sice nosime v tele stale ale zdravy clovek ich vie potlacit.
Naviac candida albicans vylucuje rozne toxiny vcitane neurotoxinov a karcinogenov. Tj treba ju prestat chovat cukrami a bielymi mukami, a skor si nasadzat probiotika a podporovat ich branim doplnkov zmesi mikrovlaknin.

mamado

RNG len si dovolím sa pripomenúť. skopírovala som moju otázku zo dňa 6.11.

Ďakujem .

RNG veľmi pekne Ťa prosím znovu o radu. Mám chronickú pankreatitídu, už si mi radil a držím sa Tvojich pokynov.

Užívam aj olej Nigela sativa a Manuka med. To som sa dočítala u teba, že je to dobré na rakovinu pankreasu.

Prosím Ťa môžem to užívať preventívne aj na ch.pankreatitídu a ako dlho?

Ešte by som sa chcela spýtať na Alfalipoickú kyselinu. Stáva sa mi keď ju užijem, že ma páli akoby žáha.

Ďakujem moc.

Lokes

ZAPAL mocovych ciest, NESPAVOST, DEPRESIA, UZKOST, pokles SEBAVEDOMIA a STRACH Z NOVYCH VECI, Suche FLAKY na ruke, poobede uz velka UNAVA a odpor voci akelkolvek aktivite, REUMATICKE PRIZNAKY (palenie v nohach, rukach),hlavne jar, jesen.
Tak toto je moj zoznam chorob, ktory som si v tejto postupnosti zacal na SEBE vsimat OD NOVEMBRA 2010. (CIZE CELE 4 ROKY to trvalo)
Zacalo to na jesen 2010 NESPAVOSTOU, skore stmievanie, premyslanie o praci, o vztahoch do neskorej noci, nasledne cely den unaveny, postele som sa zacal bat, VYUSTILO DO LAHKEJ AZ STREDNEJ DEPRESIE. Pracoval som iba prvy rok po skole, takze som to prisudzoval stresu z prace. Tieto stavy trvali celu zimu, na jar(marec) to bolo kriticke, jedol som same predrazene veci zo slov. lekarni, nekonecne mnozstva klasic. HORCIKA v modrej skatulke + MAGNE B6, ktore mi psychicky pomohlo mozno prve 2 hod. po uziti. Vzdy cez leto sa to vylepsilo a na jesen zasa zhorsilo(nakoniec vela ludi ma zimne depky, takze som vyhodnotil, ze serotonin v lete sa lahsie tvori zo svetla a je mi lepsie)Do toho ZAPAL MOCOVYCH CIEST, nevedel som ci iba mocova rura, alebo je zapalena aj prostata. Po prestriedani 2 urologov, ktori na nic neprisli (prostata zdrava z krvi aj z vyteru) a "iba" zapalena mocova rura(mam sa nalievat cajmi a tabletkami z byliniek a to prejde) a prestriedal mnoho ANTIBIOTIK konciacich na ...bene, som sa na nich vykaslal a cikal som stale s bolestami v mocovej rure. Este k tomu suche FLAKY(sem tam svrbiace) na rukach a reumaticke priznaky palenia ruk a noh kazdu jar(marec, april, maj) a jesen(hlavne september, oktober). Do toho zmena zivota, svadba a babatko, ale iba jedno :) takze zvladat sa dalo. Citil som sa ako HYPOCHONDER, priebehalo to kazdy rok rovnako az DO JARI 2014, kedy to vyustilo az do stavov, ze som sa rano bal vyjst z postele a v maji som siel ku obvodnej a ta mi hned predpisala CITALEC. Ten mi pomohol uz po 2 tyzdnoch (uzival som ho 3mesiace do augusta), stale to nebolo ono a vtedy som si povedal DOST! Uz ziadna chemia, som este mlady na chemiu, co potom, ked budem mat po 50-ke! Nebudem behat k slovenskym lekarom, ktori na Vas nemaju cas, mam 29 rokov, a skoro vzdy ked sa mlady clovek stazuje a vsetky testy negativne, neporadia dalej nic, len mu daju bud ANTIbiotika, alebo ANTIdepresiva. Za 3 roky som dal som volnopredajnych liekov typu URINAL,UROVAL, WOBENZYM, PERSEN, MAGNE B6, MAGNEZIUM, BENOSEN, ASI 500EUR! Vravim si dost!
Namiesto citania knih a pozerania priblblych slov. serialov po veceroch som zacal studovat na nete(nielen zdravie.sk a rady RNG, ktore mi tiez mimoriadne pomohli) ale aj ceske stranky a niektore studie v anglictine(teda hlavne o depresiach). Kazdy vecer som sedel 2-3hod. na nete, a hladal som, co mi moze byt, ci taky ludia ako ja, s mojimi problemami tiez existuju. Vysledok za 2 mesiace?(08/14 az 10/14) Super.
Najprv som zacal s RYBIM OLEJOM(Nutraceutika,270ml s Deckom,08/2014), trosku pomohol(pil som rano so zelenym cajom, 5g-10g,1-2 poliev.lyzice). Palenie ruk a noh ustupovalo a aj mocove cesty sa zdali byt lepsie. Po 4 rokoch uzivania nekonecneho MAGNEZIA som zacal s DRASLIKOM(Potassium, Jamienson), ten by mi akoby vyrovnal pomer s horcikom v mozgu(prenos nervovych signalov) malokde ho mali, v slov. lekarnach maju na 90% len draslik Jamienson, ale depresie v 09/14 takmer ustupili do mesiaca. Vravim si, ak mi teraz stav zlepsil iba RYBI OLEJ a DRASLIK, musi ist dalej a studovat, nechcem zazit znova zimne depky, uz ich asi NEZVLADNEM. Oplatilo sa.
Forami a blogmi som zistil, ze za mojim nekonecnym 4-rocnym trapenim moze byt mala kvasinka CANDIDA.(SLINNY TEST, NAFUKOVANIE,FLAKY NA TELE,POOBEDNA UNAVA, MOTANIE V HLAVE(z acetyldehydu ako toxinu z candidy)). Nevedel som, ci mam verit RNG a foram, ved predsa za WOBENZYM som dal skoro 100eur a akurat mi z neho lepsie travilo......... ale oplatilo sa.
Po 2 tydnoch cakania z iherb.com(USA) na SPIRULINA(na detoxikaciu, energiu, uzivam rano pol polievk. lyzice do kopceka,asi 4 gramy a poobede tiez),PROBIOTIKA(Healthy Origin, 30mld., na obnovenie mikroflory, vecer 2xtableta), 5HTP+L-TRYPTOPHAN(deficit neusransmiterov,neberiem kazdy den, kazdy druhy) a CANDIDA SUPPORT(zmes kokos.oleja,oregan. a dalsie, rano po ranajkach 2xcaps. a poobede tiez 2x ) je mi teraz omnoho lepsie, nie som unaveny, depky skoro uplne zmizli a citim NOVY START V ZIVOTE. Doplnky vysli na 150eur, ale stale lepsie ako 500eur v minulosti a nepomohli vobec. Samozrejme, pomohlo aj spravne urcenie diagnozy CANDIDA, ale aj tak pomer cena,kvalita, mnozstvo vychadza 3x lepsie z USA(kde je velky trh) ako z nasich slov. lekarni, ktore nas(na nase 500-600eurove platy) skoro zdieraju.(dufam,ze to nazmazu) :).
DUFAM,ze sa to bude este viac zlepsovat, hlavne je uz november a nemam depky konecne po 4 rokoch.Viem, ze boj s CANDIDOU JE DLHY, mam zasoby doplnkov do januara a dufam, ze ju porazim(velmi mi pomaha spirulina proti chuti na sladke). Robil som test, jedol som 2 dni po sebe sladke(horalka,milka), hned som mal flaky na rukach a motala sa mi hlava(to je to silne kvasenie pri narazovej davke sacharidov po diete).
Nikdy by som nepovedal, ze tu prispejem svojou skusenostou, je to prejav, ze mi je lepsie(POCAS DEPKY BY SOM ANI SLOVO NENAPISAL), ale aj toto forum a rady RNG mi pomohli proti mojim utrapam a ak clanok pomoze aj niekomu inemu, kro sa mota dookola po lekaroch s podobnymi priznakmi bez zjavnych zlepseni a pomozu mu doplnky ako mne, PLEASE, NAPISTE MI!

RNG

Numbius, vitiligo je podla roznych lekarov najcastejsie sposobene roznymi viruisami, co nosime vsetci v tele, ked sa nam znizi viralna imunita.
Takze pracuj na viralnej imunite, pozri cez google.sk pod mojim nickom a slovom herpes.
Candida znizi imunitu celkove znizenim poctu probiotik v crevach, a zamoruje telo, takze mas znizenu aj viralnu imunitu

RNG

Katy, biely jazyk znamena velmi pravdepodobne candida v tele. Pozri cez google.sk pod mojim nickom na temu Candida ako sa jej da zbavit.
Nafukovanie v zaludku znamena nedostatok kyselin na co musis brat s jedlom doplnok kyselin, napr betain HCl s pepsinom a snazit sa s jedlom nepit, aby si si nerozriedila kyseliny. Pit az 3 hodiny po jedeni, podla moznosti len cistu vodu a dostatok, aby si si to natravene a sterilizovane jedlo kyselinami splachla do criev. Bez kyselin nemozes mat ani dobru ucinnost enzymov, mnohe z nich pracuju len s kyselinami.

RNG

Zapaly nestaci adresovat protizapalovymi, treba najst aj priciny zapalov a tie adresovat. To mozu byt rozne zamorenia, rozne mikroby, dokonca aj parazity.

numbius

otazocka p. RNG:

- moze mat spojitost vitiligo a candida ? lebo s vitiligom mam problem v intimnych partiach, bol som s tym aj pri koznej ta uz iba stroho konstatovala ze mal som prist skor... a ze v tychto oblastiach uv-lampy a akupnukturu pouzivat nemozu... (odpurucila bavlnenu bielizen, vyhybat sa slnku a ciernym veciam a nestresovat :) ), bol som aj pri urologovi ten mi nato povedal ze je to dost bezne, ze sa s tym stretol uz mnohokrat v tychto oblastiach...
- dneska som si vsimol ze nad clenkom sa mi zacina tvorit nove vitiligo ohnisko... co je vlastne pricinou tohto postihnutia... je to dost tazke na psychiku ak sa nieco take objavi na tele.
dakujem za odpoved

katy350

RNG velmi pekne dakujem!!
Mohol by si mi prosim este presne povedat, ktore enzymy a ako mam uzivat?
Zhrniem to este raz. Mam alergiu na psenicu, mlieko, kukuricu, vajicka, ryzu. Uplne biely jazyk. Nafukne ma aj voda. Som velmi velmi unavena.
Rano uzivam nalacno dve tabletky gluten defense. Protokol dr. Berksona v priebehu dna, pred kazdym jedlom jednu tbl. Betain, jednu tbl. Pankreatin, dvakrat denne Oregano Oil, psylium v prasku (ale to ma nenormalne naduva) a vecer probiotika s jablkom. Stav stale nezmeneny. Ake enzymy este uzivat a kolko? Lebo uz teraz sa mi to zda dost vela co hadzem do seba... dakujem este raz a prajem vsetko dobre!