Otázky na RNG

RNG

Perla, boreliozne bakterie nasli nielen v krvi ale aj v slinach a semene.Takze aj takto je mozny prenos, hoci nie podstatne zriedkavejsie.
A co sa tyka rozneho bodaveho hmyzu , aj ten to moze preniest z jedneho cloveka na druheho, hoci je to menej caste, ako klieste, co su silny bacilonosici, a naviac prenasaju aj rozne viralne choroby a dokonca aj parazity, tj nie len boreliu.

Innfinity

A ked si dam denne 3x500mg (2400 GDU/gram ). Je to vela?

Kolko by som ho mala denne uzivat pri zapale? Myslim ten bromelain o sile jednej kapsule 500mg/2400GDU na gram

RNG

2400 GDU/gram je velmi silna koncentracia ,( 3000 GDU/gram je najsilnejsia na trhu) a 500 gramov takeho je dost velka davka, tj 1200 GDU jednotiek. Jedna GDU jednotka je taka davka enzymu, co rozpusti 1 gram zelatiny.
Bez ohladu na koncentraciu inych, 50 mg je podstatne mensia davka, takze to mylenie inymi jednotkami nepomyli mna, ale len ludi, co premeny jednotiek z jednych na druhe nepoznaju.
Ale tych 1200 GDU na jednu kapsulu sa rovna 2600 FIP, co najdes napr na
lifeextensionvitamins.com

Innfinity

Zdravim Ta RNG.
Potrebovala by som Tvoju radu ohladom sily enzymov. Konkretne ma zaujima Bromelain. Mam od firmy Now Foods, ktory chcem teraz zaradit ako doplnok stravy.Brat ho chcem zo zdravotnych dovodov, na zapaly klbov.
Mam 500mg o sile 2400 GDU/g. U nas sa predava jeden enzym na zapaly s obsahom bomelainu 90 mg (odpoveda 450 F.I.P.-j.). Nerozumiem tym jednotkam danych sil. Este sa niekde uvadza aj sila v jednotke "mcu".
Mozes mi prosim vysvetlit podla coho zistit ktora sila je vacsia? Alebo ako to preratat.

A prosim Ta vysvetlis mi silu 90 mg (odpoveda 450 F.I.P.-j.).

Kolko bromelainu a akej sile by sa pri zapale denne uzivat? Da sa s nim aj nejako predavkovat, s neziaducim vedlajsim ucinkom?

Dakujem :)

RNG

Dandy, astma je z dlhodobych vzdusnych alergii a roznych nakaz c hleinoch. Oboje sa da adresovat a ked to potlacis, tak sa ti iste aspon cioastocne pluca postupne zregeneruju. Pomaha npri tom adaptogen cordyceps sinensis vo vyssich davkach.

RNG

Katy, alergie su zo zamorenia nedotravenymi vecami, tj chybaju to kyseliny a najma enzymy rozneho druhu.Nuz a ked mas oslabene travenie a absorbciu, samozrejme ze si vychrtla. A to je len jeden problem, pri zlom traveni a absorbcii telo moze mat stovky roznych nzdravotnych problemov.
Preciti si pecen(protokol dr Berksona) a cele telo (silne entericky pokryte enzymy) a tiez mikrovlakniny

RNG

Leon na znizenie cholesterolu a triglyceridov odporucam az 40 mg policosanolu.
Na rozsirenie ciev(ACE mechanizmus vasodilatacie) odporucam 2 az 5 gramov sucheho ovocia hlohu(hawthorne) Potreba nattokinazy zavisi od koeficientu zrazanlivosti INR, a moze byt od 2000FU az po 3 x 6000 FU a viac, ked ma clovek niekde zapchate cievy a podobne treba brat Betain HCl, niekto nepotrebuje nic, ini 1 az 3 tablety s jedlom, najma s velkym bielkovinnym.