Otázky na RNG

ritta12

Ahoj RNG, je pravda ze za nechtami su tie dobre prospesne probiotika? Dnes mi to tvrdil jeden starsi pan lekarnik ze kedy dnesne matky neumyvaju meustale ruky a nedezinfikuju ich a deti si ako kedysi davali do ust spinave ruky,alebo obhryzali nechty tak nemusime tak ako dnes kupovat probiotika,lebo predtym ich vlastne deti mali prirodzene. No mne sa nejak jeho tvrdenie nezda,lebo ktore prospesne probiotika ziju za nechtami? dakujem

perla1

RNG na co je dobre Goldenseal,na iherb je to dost pridane do pripravkov na imunitu,na SK som o tom nepocula.
Este ma zaujima ci sa borelioza prenasa len kliestami alebo je aj ina cesta prenosu.
Dakujem

RNG

Iony striebra a aj cast neutralnych castic pod 2 nanometre sa v zaludku kyselinou chlorovodikovou(solnou, HCl) zmeni na ovela menej ucinne chloridy. Preto absorbcia priamo do krvi cez sliznice v ustach moze byt ucinnejsia pre telo.
O krystiroch koloidnej striebornej vody som sice viackrat premyslal, ale pre nepohodlnnost som sa k tomu nikdy nedostal. Podobne mozes do tela dostat aj rozne ine materialy, co sa v zaludku kyselinami nicia.

Roman27

Dakujem za odpoved..potrebujem koloidne dostat do hrubeho creva tak potom asi klystir ?:)

A ze podrzat ho po malych mnozstvach v ustach 5 - 10 min. pre lepsie vstrebanie..je to pravda?

Z pozdravom Roman

RNG

Ma priblizne 6.5 ppm ionov a po vysuseni som nameral celkove asi 13 mg striebra na liter, tj je to asi 13 ppm dokopy.
To ale je menej dolezite, ako to, ze to ma znacne vela velmi ucinnych ionov a neutralne castice su extra male, mnoho je aj pod 2 nanometre, co sa v crevach absorbuje do krvi. Vacsie castice sa nemozu absorbovat, tj ich ucinok je len v ramci traviacej sustavy.

RNG

Lumaraky citrusove pektiny zo supky pomarancov grapefruitov a celkove z duziny si pomerne velmi dlhe vlakniny, tj sa nemozu vlastne ani povazovat za mikrovlakniny. V hruskach a jablkach su pektiny ovela mensie a tie sa mozu povazovat za "rozpustne" mikrovlakniny.
Citrusove pektiny, ked ich specialne enzymami rozsekaju na ovela,mensie, co su modifikovsne citrusopve pektiny, tak su tak male, ze sa mozu dokonca absorbovat do krvi a tak telo cistit cele.
Takze ine mikrovlakniny nie su za tieto modifikovane naozajstna nahrada.

RNG

iggzik, heparin a jeho derivaty sice riedia krv, podobne aj warfarin a counadin, ale nerozbijaju krvne zrazeniny. Naviac mozu vyvolat krvacavost.
Nattokinaza, serrapaptaza a lumbrokinaza nielenze riedia bezpecne krv, ale aj rozbijaju krvne zrazeniny, tj fibriny aj tromby.
Odporucam davku nattokinazy udrzobne 3 x 2000 FU a intenzivne v case tromboz az 4 x 8000 FU, alebo aj viac.

lumaraki

Ahoj, RNG.
Medzi mikrovlakninami odporucas modifikovane citrusove pektiny. Su pre mna velmi drahe, pretoze kupujem dost doplnkov.
Urobi mi tu istu sluzbu pektin z grapefruitu?
Ma aj on malu molekulu , tj. cisti krv?
Dakujem za odpoved a za vsetky rady, lumaraki

iggzik

Dobry den, moj dedo (76) mal nieco pred viac ako rokom plucnu emboliu, berie na to varfarin ale dako mu to asi nepomaha bo nenidavno mu napuchla noha a na ultrazvuku mu povedali, ze ma zanesenu vnutornu zilu. Posledne vysledky u hematologicky, ze tiez neboli dobre.
Za hociaku radu vopred dakujem a klobuk dolu nad Vami ako sa nam snazite pomahat