Otázky na RNG

danamichalkova

Dobrý deň,
prosím Vás o radu. Mám 20 rokov a od malička bývam veľmi často chorá.

Ako malá som mala často zapálené uši, neskôr to bolo stále hrdlo. Vybrali mi nosné mandle, no nepomohlo. Potom mi vybrali aj krčné.

Pol roka som sa ako tak držala, ale zas som začala byť chorľavá. Ćasto sa mi opakovali aj streptokoky a stafilokoky pri výtere z hrdla a testoch z krvi.

Zistili mi aj alergie na všetky možné pele, prach, plesne...

Doktorka mi stále predpisuje antibiotika a už mám toho plné zuby...študujem na vysokej škole a nie je to príjemné stále chýbať.

Momentálne som tiež chorá, mám antibiotika, strašne kašlem a som zahlienená.

Raz mi pán doktor na pohotovosti povedal, že takýmto tempom užívania antibiotík, môžem byť v 30ke na ne imúnna a mohla by ma na živote ohroziť aj obyčajná infekcia....a to teda nechcem...

Chcem byť zdravá a užívať si život. Preto prosím o radu ako sa vyhnúť liekom a liečiť sa niečím prírodným.

ps: fajčím a viem, že mi to škodí ešte viac...

RNG

Jojo, dovodov na foliculitis je hromada a tie treba podla druhu/priciny spravne adresovat
en.wikipedia.org
Na streptkoky a stafylokoky je ucinny citricidal, na plesne najma oreganovy olej(2-10% koncentracia)
Moze pomoct aj koloidna strieborna voda, samozrejme, lebo ta je antimikrobialna na hromady roznych mikrobov.
Ja byt tebou si namiesam kokosovy olej s 1$ citricidalu a 2% oreganoveho oleja a dam si to na mokre vlasy na noc.
Pozor na pouzivanie samponov casto, to vysusuje kozu a tato potom praska a chytia sa do nej rozne infekcie sod stafylokokov az po plesne, bezne tinea.
Ja osobne si vlasy umyvam len raz do tyzdna detskym samponom, do ktoreho na zmiernenie odmastovania pridavam 10% oleja Inac si ich len oplachnem cistou nechlorovanou vodou.

RNG

Eminka, nieco na tom je, len neviem este stale nakolko to u koho ovplyvnuje zivot.
Najlepsie je naucit sa pocuvat na signaly vlastneho tela a podla toho si stravu prisposobit.
Ale to neznamenam ze nema byt velmi pestra. Pestrost je dolezita, hoci mnozstva jednotlivych zloziek si clovek ma prisposobit podla individualnej potreby tela

jojojo55

Prosim co odporucate na folikulitidu na hlave?
Mam doma koloidne striebro, oreg. olej od now.. Neda sa z toho nieco ukuchtit ? :) nejako to tam dezinfikovat. Stravu mam bez muky a cukru