Otázky na RNG

RNG

Bleda stolica znamena malo zlci. Pre istotu by ti mali spravit aspon ultrazvuk na zlcnik, ci to tam nejak nie je zapchate kamenami.
Vtedy je samozrejme aj zvyseny bilirubin, lebo pecen nemoze poriadne vylucit zlc. A teda to vobec nemusi byt Gilbertov syndrom, ale zlcove kamene.

iva741

Ahoj RNG
Poprosim ta o radu pre moju mamu.Dnes jej urcily giagnozu LICHEN ruber planus.Mama ma ešte bezlepkovu dietu a odstranenu štitnu žlazu nasledkom nadoroveho ochorenia.

Peter_KE

Zdravím,

myslím, že by som mohol mať problém, ale zase nechcem robiť paniku. Určite sa chcem už objednať na gastro, ale obraciam sa sem ešte s otázkou.
Posledných pár dní mám zvýšenú plynatosť. Keby to bolo po nejakom jedle, tak pochopím, ale je to už asi 3-4 deň a dosť to aj zapácha. Stolica je tiež odvtedy taká jemnejšia, ale vôbec nie hnačka. Na toaleťáku som videl aj nejaké čierné bodky (strašne málo, to asi krv nebude?).
Tomuto stavu predchádzala bolesť brucha (takúto bolesť mám možno raz za rok, ak vôbec), ale ani nie kŕče. Po pár minútach to prešlo.
Neviem, z čoho to môže byť, lebo občas tú zvýšennú plynatosť so zmenou stolice mávam (stolica je už dlhodobo skôr taká zlatá, nie hnedá), ale bez bolesti.
Mám 21 rokov a pred pár rokmi mi na gastre oznámili, že zvýšený bilirubín mám kvôli Gillbertovmu syndrómu.
Môžu tieto "stavy" súviesť aj s týmto ochorením? Na váhe neklesám, chuť do jedla mám, občas až veľkú, takže fakt neviem.
S čím by to mohlo mať súvis?

RNG

zialbohu na sedivenie este nie su ziadne poriadne vyskumy, jedina zmienka v literature bol kedysi nedostatok cinu, ale to sa mi nezda ako jedina pricina. Takze zatial o tom nevieme vlastne nic.Moja zena osedivela niekedy okolo 25 rokov, mala nejaku mimoriadne stresovu situaciu a odvtedy si musi pravidelne farbit vlasy, lebo nechce za ziadnych okolnosti posobit prilis staro, hoci dnes uz ma na to vek.

analyn

aha. Takze to nemam z doplnkov, pred asi 14? rokmi som zacala nachadzat prve sedive vlasy a tak som si zacala farbit. Nedavno sme si s kamoskou naschval nechali vlasy odrast, aby sme zistili stav sedin, a ja ziadne nemam. Myslela som, ze preto, ze beriem vit.+ min. Inak v rodine su sediny bezne od mladosti. Dakujem.

RNG

Dovody na take alergicke prejavy je zamorenie tela a toho moze byt desiatky tisicov roznych. Odmorovanie je cistenie pecene v prvom rade(protokol dr Berksona) a celeho tela enzymami a mikrovlakninami.
Niekedy sa take pluzgieriky tvoria pri prilisnom okysleni tela.
Odporucam aspon skusit na cas alkalizaciu .
A moze to byt len kozna nakaza alebo potravinova alergia.
Na kozne nakazu skus pouzit kokosovy olej s par kvapkami citricidalu alebo oreganoveho oleja, podla toho, o aku nakazu sa jedna.
Na alergie musis najst alergen alebo najst vhodny enzym, ktory by ten alergen rozlozil.
Ak je to ale lepok, tak sa musis potravinam s lepkom vyhybat, lebo na lepok nie su este 100% ucinne enzymy, hoci niektore(gluten tolerance, DPP-IV) pomozu, ciastocne.