Otázky na RNG

RNG

AS nezabudaj brat doplnky jodu a selenu, lebo tieto su potrebne v ovela vyssich davkach ako naznacuje mylne urcena odporucena denna davka z roku 1948, ktorej sa lekari az na cestne vynimky dosial zatate a spiatovcnicky drzia. Jod a selen je totiz v nasom tele potrebny aj na vyrobu roznych enzymov, tj aj cistiacich a odmorujucich, nie len na hormony stitnej zlazy a inych zliaz.

RNG

Mendy 1, to su enzymy len na ukazku. Ked ja odporucam bromelain, odporucam napr 850 mg kapsule, co obsahuju vysokokoncentrovany bromelain, s aktivitou az 2400 GDU na gram.
Ucinnost enzymov sa posudzuje v enzymatickych jednotkach, nie miligramoch. Odporucam ti zohnat si napr entericky pokryty pancreatin napr z firmy Solgar, kde v kazdej 850 mg tablete je ekvivalent 3000 mg pancreatinu s ucinnostou
75 000 USP proteazy(rozlozi az 75 gramov bielkoviny)
75 000 USP amylazy(rozlozi 75 gramov
sacharidov
15 000 IU lipazy, tj rozlozi 15 gramov tukov.
Ked hladas len ciste bielkovinne enzymy tak pozri cez iherb.com napr, tam je znacka Source Naturals, kde v 500 mg tablete je az 1000 GDU ucinnosti bromelainu.

RNG

pieva, chemo su jedy tak sa nediv, ze ich telo chce nejak vyhodit von. Odporucam brat na odmorenie silne entericky pokryte enzymy, zmes mikrovlaknin, najma modified citrus pectines,spirulinu aspon 10 gramov denne, kvalitne probiotika, odmorit si pecen protokolom dr Berksona a na cas aspon tyzden pouzivat masivne davky praskoveho collostra( 3 x 15 gramov), ktore nastartuju normalne travenie , posilni telo a naviac bsahuje protirakovinny lactoferrin. Z protirakovinnych odporucam brat betaglukany( 3 x 500 mg) graviolu (3 x 2 gramy), pripadne aj berberine. Z adaptogenov najma DGL, pozut 2 tabletky 15 minut pred kazdym jedlom co ukludni zaludok a posilni zaludocne steny.

mendy1

Dobrý deň, pan RNG zohnala som tabletky s enzýmami Bromelain na zakalenie sklovca chcela by som ich skusiť len neviem aku odporučanu davku by som si mala asi davať aby to malo učinok.
Volaju sa Prevezym W a obsahuju: bromelain 60mg, papain 60mg a tripsin 6mg. Odporučana davka sa tam píše 2x denne 3 tbl. bude to stačiť?
Ako dlho približne ba som to mala uživať napr pol roka? Dakujem

pieva

Dobry den RNG,
velmi Vas prosim o radu. Priatelke 18. 07. 2014 diagnostikovali zhubný nádor colon sigmoideum K56.7 Ileus, bližšie neurčený.
Na chemoterapiu bola asi pat krat, no bolo jej potom este horsie. Teraz je uz z nemocnice prepustena domov, no velke sance jej nedavaju. Vsetko co zje ide hned von. Chceli by sme skusit alternativnu liečbu a preto Vas prosime o radu ake pripravky si obstarat, ako zmenit jedalnicek, aby sa aspon cosi v nej udrzalo a nedrazdilo opat na vracanie, alebo co dalsie mozme este spravit.
Velmi pekne Vám dakujem a ostávam s pozdravom.
Eva

Danone40

Pán RNG. Pisala som vam asi pred rokom ohladne mykoplazmy a ureaplazmy (palenie v pošve). Beriem rok samento, extrakt z oliv. listov a NAC. K tomu este beriem zeleny jacmen a chlorellu. Pocitujem mierne zlepsenie ale stale to nie je ono.(určitý diskomfort). Chcem sa opytat ci mam brat tie pripravky pokial sa to celkom nevylieci? Alebo co mi odporucate? Chcem sa toho uplne zbavit.

RNG

Terry, omega 3 oleje az v davkach vyse 35 gramov denne mozu sposobit podla udajov v medickej literature krvacavost, aj to som si nie celkom isty. A ja radim len niekolko gramov maximalne.
Je ich roznych tusim 9, ale pre nas su najdolezitejsie DHA a EPA.

RNG

Mendy, rozne zakalky su obvykle bielkovinne zhluky a tie sa daju odstranit najma silnymi enzymami(proteolyticke enzymy, ako entericky kryty pancreatin serrapeptaza, bromelain a podobne)
Mozu tam pomoct aj kvapky MSM(10% roztok vo vode) kde MSM je polarne rozpustidlo, co odblokuje lymfaticke cesty.

RNG

Peggy 23, zapal nadobliciek ta pripravi o adrenalin a cortizol, ktore su potrebne na stimulaciu vyroby energie.
Neviem, ako si dosla na to, ze mas zapal nadobliciek a cim je sposobeny, ale syndrom unavy je casto aj bez zapalu nadobliciek a je nasledok dlhodobycvh stresov a tym vycerpania nadobliciek.
Na zapaly su rozne protizapalove ako curcuminoidy, serrapeptaza, Boswelin a podobne. Ale za zapalami su alebo zamorenia, alebo rozne mikroby a to treba tiez adresovat inac zapaly neprestanu a protizapalovymi su len docasne tlmene.