Otázky na RNG

RNG

Redbatica, Ja osobne beriem jod transdermalne, tj cez kozu, ked si raz/dva krat do tyzdna natriem jod pod pazuchu. A selen beriem ako doplnok per os, tj ustne. takze sa nemozu nijak miesat. Jod prejde cez kozu a naviaze sa na podkozne tuky a tam zostava dlhodobo a uvolnuje sa podla potreby. Lekari co sa jodom zaoberaju maju dokonca specialny vyraz na to, "nakladanie tela jodom"
Inac nemyslim ze selen a jod sa vzajomne vylucuju/konkuruju si v tele, prave naopak sa doplnuju a to je aj v pripade stitnej zlazy, kde su oba potrebne na tvorenie T-3 hormonu co je aktivny v tele, zatial co T-4 (thyroxin) je neaktivny. Su aj doplnky co obsahuju oba a zda sa ze su celkove ucinne, pozri viac na
www.greenwillowtree.com

RNG

sm1, homocystein a cholesterol su dve nezavisle latky v tele. Homocystein je produkt travenia, skodlivy, agresivny a napada svalove vlakna, vystelky ciev a podobne takze je dobre ho co najviac znizit. Telo ho rozklada systemom metylacie, co vyzaduje prisun vitaminov B-6 B9 a B-12. Najma B-12 u starsich ludi casto chyba pre to je dobre si ho doplnit, na to su napr minitabletky pod jazyk/sublingual
Homocysteinom zdrsdnene vystelky ciev na seba nachytaju rozne lepkave latky, najma znicene rastlinne tuky(tj vsetky co nie su oznacene ako panenske) a samozrejme aj cholesterolu, teda LDL oxidovany. HDL posobi opacne, odstranuje nanposy LDL zo stien ciev, podobne posobia aj rozne antioxidanty a emulzifikator tukov a tukovobielkovinnych latok, lecitin, ktory vrelo odporucam kazdemu pouzivat aspon raz do tyzdna, kopcom polievkovu lyzicu.Velka davka naraz precisti cievy a zasroven lecitin je potrebny pre cinnost mozgu.
Hladke vystelky ciev na seba nenachytaju permanentne rozne lepkave latky, pre to proti zapchavaniu ciev je dolezite co najviac znizit hladinu homocysteinu

RNG

Mayusa, na podporu pamati je napr zmes antioxidantov, vinpocetine(30mg) huperzine A(200 mikrogramov) a gingkolidy(60 mg 25%nu vytazok)
Pomaha brat samozrejme aj zmes vitaminov B, pod menom stress B.
Na adresovanie sresu si pozri pod mojim nickom cez google pod slovami stres a tiez spanok.
Na nervovzny zaludok pomaha sa destresovat, dobre spat, pripadne brat doplnky ako DGL(2 tabletky pozut 15 minut pred jedlom), stress B a ukludnujuci L-theanine( 2 x 400 mg)
Stres je zabijak, musis ho co najviac potlacit, lebo po case vedie k stovkam roznych zdravotnych problemov

RNG

Claire, creva dobre osadene probiotikami ich tam maju az 1 kg na stenach. To co si do seba davas ako probioticky doplnok je len niekolko sto miligramov prinajlepsom, Tj je to len mmalicka nasada a ta sa musi rozrast/rozmnozit az na ten jeden kilogram. Tj musis jej dat potravu na to, co su rozne mikrovlakniny.
A jablko obsahuje mikrovlakninu , pektin

redka

ja by som mala tiez otazocku... niekde som citala, ze selen by sa nemal brat spolu s jodom... je na tom nieco pravdy, ak ani preco? a tiez, ze selen je dobre brat nalacno...

redka

claire jablko jedz aj so supkou... obsahuje vlakninu, ktora je potravou pre tie probioticke kultury... cize tym jablkom podporis ich mnozenie, rast...

sm1

RNG dakujem za odpoved takze asi skusi zas ten policosanol,ale este mam poslednu otazku.mohla by mat zvyseny homocystein a preto ten cholesterol neklesa?lebo ne ten jej krv nebrali....

mayusa

Zdravim RNG,

chcela by som ta poprosit o radu. Ale pred tym ti chcem este srdecne podakovat za kazdu radu ktoru si mi dal doteraz a taktiez za vsetkich ktorim tu dennodenne radis a pomahas. Velka vdaka za tvoju pomoc.
a moja otazka je: Manzel ma posledne dni toho vela v praci a zabuda ci by bol daky doplnok na sustredenie, pamat z iherbu na to.

Dalej dalsi clen rodiny (mlady 25 rocny) ma v praci stresy je pod tlakom a zacalo sa to prejavovat na jeho zdravi. Nervozita, podrazdeny zaludok, slezina, pankreas,a s tym spojene bolesti brucha a prechadza to do psychickych stavov. Bol u lekara a ten mu dal tabletky na ukludnenie, na nervy ale velmi nie som za to tak sa chcem opytat ci je daky doplnok na psychicku pohodu a ostatne organy.
Ako zregenerovat slezinu a pankreas?
Tiez z iherbu by sa daco naslo na to?

Vrucna Vdaka Ti a nech sa Ti dari

RNG

Nuz na noc nie je dobre vela jest, preto ze je travenie dost spomalene a creva potrebuju tiez odpocinok, takze vtedy sa jedlo pohybuje v crevach pomalsie a probiotika maju dost casu na rozmnozenie a usadenie sa na crevnych stenach.