Otázky na RNG

rhapsody1

Tak co teda odporucas, lebo ja som uz skusil snad vsetko. Uz ma fakt nic nenapada len vyskusat Fixit alebo nejake ine antihistaminikum. Vdaka.

RNG

Lia 223, Ja pouzivam len prichutene zelatiny, tj zele, tak sa to ovela prijemnejsie berie Praskovu zelatinu len tak som nikdy neskusal a ani neviem, ci sa vlastne dobre absorbuje, ked nie je rozpustena vo vode=hydrolyzovana na mensie molekuly.
Inac casto obhryzam kosti, co mi zena dobre uvari, tie maju na sebe vsetku tu klbovu hmotu aj slachy, tj vsetky matyerialy, z krotych sa slachy, klbove puzdra a burzy skladaju. Tj jre to plne polotovarov na nase vlastne klby.A ludia to povacsine zahadzuju a potom kupuju drahe doplnky, ktore maju rozne zlozky izolovane, tj neobsahuju vsetko potrebne na klby...

lia223

diky moc za rychlu odpoved, som ti naozaj vdacna...avokado jem pravidelne, na tvoje odporučanie, a skusim teda aj želatinu....normalne do jogurtu?

a ten bromelain je teda jedno či nalačno alebo po jedle však?

RNG

Lia hodnota v miligramoch nie je dolezita, ale hodnota v jednotkach GDU, tj ucinnost je.
Na klby su rozne klbove doplnky, napr obycajna zivicisna zelatina(15 az 30 gramov) ta obsahuje vsetky potrebne materialy na tvorbu/regeneraciu klbov a sliach.
Kolageny maju privelku molekulu na absorbciu, takze sa mozu absorbovat len male ciastocky z nich rozlozene enzymami, ako napr bromelain.
Na klbovy maz odporucam jest 2 avokada kazdy tyzden. Dobre mazanie klbov je najlepsia ochrana klbov.

lia223

Zdravim RNG,

chcem sa informovať o užívaní bromelainu ktorý si mi radil na lepšie zotavenie po športovom úraze...môžem to brať nalačno (2x600 mg) aj spolu s pancreatinom? potrebovala by som totižto aj enzymaticke čistenie

pripadne porad prosim z iherbu nejaky kvality kolagenovy pripravok pre bežcov na ochranu klbov.
Srdečná vdaka!

RNG

Hladiny vitaminov B-12 a D-3 v krvi poznam len podla tunajsich (US) cisel, v mikrogramovh na mililiter. Prepocty na milimoly na liter nepoznam.
Ale take poznamky, ze po zime hladina vitaminu D-3 je dost vysoka znamena, ze sa jednoducho akceptuje znizena hladina az skoro do chorobnej bez toho, aby sa doplnila na optimalnu, tj pre telo potrebnu cely rok.
To je zialbohu bezne u lekarov, co nepoznaju nic ine, nez chemicke patentovane lieky a nanajvys stare davno prekonane odporucene denne davky vitaminov a zivin z roku 1948, ktorych sa tak krcovite drzia.
A vitaminy ako lieciva vobec neberu do uvahy, aj ked sa s nimi daju dosahovat rozne pozitivne vysledky v tzv. "megadavkach".

redka

Za tem mesiac som nepravidelne uzivala doplnky niektore s dost vysokym obsahom b vitaminov - napr. B50 alebo thyroid energy... Mozno to viedlo k takemu vysledku.

redka

No ja som mala MCV 99,8 asi pred mesiacom merane na komplexnej prehliadke co moze poukazovat na anemiu z nedostatku b12 a kys. listovej. A mam aj priznaky nedostatku b12 dlhodobo (Aj ked vela z nich som nasla i pripremnozenej kandide). Tak mi moja obvodna doktorka predsa len dala urobit test. Aj na vitD. Ten mam nizky, hladinu mi nepovedala alevraj je to po zime ok - planujem tiez neco objednat Z iherb. Sranda ze po mesiaci mam uz MCV v norme 92,2.

PF2014

B12 si musím dať aj ja spraviť, 14 e v našej nemocnici, doktora asi nepresvedčím nejakým argumentom, aby mi to spravil zadarmo.

Ja som našiel tieto hodnoty ref. medzí.

138,0–653,0 pmol/l

162 - 708 pmol/l