Otázky na RNG

kajulka6

Jej RNG tak gratulacia k vyrociu,to je krasne ked je niekto 40 rokov spolu,to sa malo x v dnesnej dobe vidi ze su spolu dvaja tak dlho,nech vam to este hodne rokov takto vydrzi.
Poprosim ta este o radu, syn mi pojde do skolky od septembra a ja uznteraz mam hrozu z tych chorob zo skolky, co by si odporucal nasadit? Syn bude mat 4 roky. Treba mu asi nasadit klasiku vitaminy ako C, D3, B,zinok, A a E? to odporucas celoricne u deti alebo len od jesene do jari, Su nejake vitaminy pre deti co odporucas? A plus ked ochorie,co nasadit uz som pozerala ze citricidal,C ale je nieco komplexnejsie co pozabija virusy,bakterie a mykoplazmy ci plesne? lebo do choreho dietat nenarvem vsetky tie lieky co odporucas.
A aky je rozdiel medzi Krill olejom a Calamarine? Oba obsahuju omega 3 ale v com este je rozdiel? Na migreny pomaha viac niektory? Dakujem za odpoved

CIBI

Ahoj RNG.Pisem ester raz,vidim ze si dost zaneprazdneny. Chcem sa opytat, kamoska ma znizujucu sa funkciu stitnej zlazy a berie Euthyrox 50mg.

Je nejaka nadej na zvratenie tohto procesu?Lekari su skepticky no verim,ze by sa to cez doplnky vyzivy malo dat.

V kombinacii s tym liekom je vhodna jodova tinktura?Taktiez sa pyta,ci moze uzivat cisty Lecitin v granulovanej forme?

Celkovo,co by si odporucal na zlepsenie stavu?

Dakujem pekne za pomoc

Pato

redka

po dlhsom case sa ozyvam.... co by bolo dobre brat na take lepsie opalenie? pozeram na vyrobky bioderma photoderm s tymto zlozenim Rybí olej s 18% EPA/ 12% DHA,vitamín C, výťažok zo zeleného čaju, bohatý rybí olej so 45% EPA/ 10% DHA, prírodný vitamín E, prírodný beta-karotén, oxid meďnatý, výťažok z rajského jablka; pomocné látky: repkový olej, žltý včelí vosk, sójový lecitín; obal:želatína z divokých rýb, glycerín, kukuričný škrob; farbivo: železitá červeň.

ma zmysel to brat?

a tiez ich sprej na krajsie opalenie...

RNG

Nuz prave dnes sme s manzelkou oslavovali nase 40 svadobne vyrocie a mali sme zaroven vzacnu navstevu zo Slovenska. 120 rokov sa iste nedozijem, lebo som si sledovanim lekarskych rad o stravovani nahnal cukrovku DM-2(privela sacharidov a "bezcholesterolovych" znicenych rastlinnych olejov ). Ale dufam, ze este mam pred sebou aspon 20 rokov pri znesitelnom zdravi a aktivite.

RNG

Perla, pporadie podla ucinnosti antiviralnych je tu
-odkaz odstránený-
Zhruba poradie vpodla ucinnosti od nenej az po viac ucinne je davky vitaminu C, tj 1 gram esteru C za hodinu, extrakt z olivovych listov, kde davka ucinnej latky, oleuropeinu musi byt 3 x 300 mg denne, monolaurin(2 x 5 gramov), chaga(caj z 10 gramov), chaparal(2 x 1 gram a betulin( 2 x 1 gram)
Ale to nie je presne, lebo na rozne virusy je to poradie rozne, toto je len podla mojich osobnych skusenosti a viacerych lekarskych rad

RNG

Kajulka, privela sa pise voci doplnkom bez akychkolvek dokazov.Tvrdenie, ze napr vitamin C z ovocia je do twela nejak lepsie absoerbovatelny sa neda v krvi nijak dokazat. A to nie jue nic noveho, to sa vedelo uz v 30 rokoch minuleho storocia, preto tZv "umely" tj laboratorne vyrobeny vitamin C(kyselina askorbova) je bioidenticky s prirodnym, jediny rozdiel su vyssia ucinnost, ked ho podavas spolu s biofloavonoidmi, co dnes prakticky vsetky kapsule vitaminu C obsahuju.
Ja som proti tabletam len pre to, ze sa tazsie rozpustaju, u niekoho sa nemusia vobec rozpustit a nase telo nepotrebuje rozne e-cka, co sa do tabliet pridavaju.
Doplnkovy priemysel sa vyhyba nielenze skodlivym e-ckam, ale aj takym, kde je akekolvek co len podozrenie skodlivosti. To ale pre farmaceuticky priemysel neplati lebo u liekov sa skodlivost povoluje. Dokonca mnohe lieky obsahuju aj ecka, ktore su uz na neodporucanom liste z FDA a farmacia ich kludne pouziva dalej.

orol

RNG

Dakujem za rady a nazory, ochotu vzdy co najlepsie poradit a pomoct. Zi aj s rodinou v dobrom zdravi aspon 120 rokov!

perla1

Rng takze ta KALOBA by mohla byt ucinna proti virusom a bakteriam, ty odporucas aj oreganovy olej a olivoly extrakt,co je silnejsie?
Dalej doporucujes pri virusoch chaca-vytazok z brezy,pripadne lapacho,chaparal,vilcacora je asi najslabsia ze?
Proste neviemco z tohto nasadit, ked uz ja alebo moje dieta ostame chore. Co je najlepsie na virusy a co na bakterie. Pripadne ci nie je nejaka zmeska tychto v tabletach co dam pripadne zapit dietatu.
Poznas cemmoterapiu a od nich Kapucinku-tiez ze je to najsilnejsie antiviralne a antibakterialne... Ale zas neda sa vsetko brat, tak skusam vyselektovat to najlepsie. Jasne ze vitaminy a grep. extrakt ale co k tomu? Dakujem dakujem

kajulka6

RNG a mne si zabudol odpovedat:tak skusim este raz

Dobre RNG tak radsej budem doplnky objednavat z USA;ked u vas su tvrde tresty za to. Ale pocul si o tom ze na SK sa toto deje v liekmi a vitaminmi?

Pises ze sa treba vyhybat tabletovacim ECKAM? Mas nejaky link kde to je presnejsie uvedene ktore su to,alebo kde by som to nasla.

RNG a co sa hovori ze z tabletiek telo nedokaze tie vitaminy vstrebat kvoli nejakym velkym molekulam,proste ze je to umele, ze telo to vie len z ovocia a zeleniny premenit,pocul si nieco o tomto? Dakujem

kajulka6

RNG a mne si zabudol odpovedat:tak skusim este raz

Dobre RNG tak radsej budem doplnky objednavat z USA;ked u vas su tvrde tresty za to. Ale pocul si o tom ze na SK sa toto deje v liekmi a vitaminmi?

Pises ze sa treba vyhybat tabletovacim ECKAM? Mas nejaky link kde to je presnejsie uvedene ktore su to,alebo kde by som to nasla.

RNG a co sa hovori ze z tabletiek telo nedokaze tie vitaminy vstrebat kvoli nejakym velkym molekulam,proste ze je to umele, ze telo to vie len z ovocia a zeleniny premenit,pocul si nieco o tomto? Dakujem