Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Otázky na RNG

andy_2

Dakujem za odpoved, tie pripravky, ktoré som spominala su vraj "prirodne". Ale predsa len poprosim, tie dávky mozu byt pre 6 rocne dieta s takou diagnozou,ako som uviedla? (reumat.artritida+kašel+močové cesty). Ti alternativni lekari, s ktorymi synove problémy sem-tam konzultujem pripustaju putujuce zápaly, hrubnutie kosti na klboch a zápaly klbov a tkaniv. Nevedia, ako pomoct, ze uz len klasicki lekari a lieky (u neho metotrexat). Tak bojujem sama. Dakujem za informácie.

andula1

Dakujem rng, odporucil si kapsule , ale ktore tie zo zele alebo veggie caps. Ci to uz je jedno?
A na cistenie ciev odporucas lecitin,pancreatin,serapeptaza,pripadne l lysin, aky je u tychto doplkov rozdiel,neviem co kupit?

RNG

Kajulka, o nicom takom som v USA nepocul. Tresty su priprisne,nielen financne, ale aj zhabanie majetkov a roky vazenia, nez by si niekto take nieco dovolil.
Proste sa to neoplati a kedze je svet riadeny peniazmi, a je take nieco v USA financne nevyhodne, tak sa to jednoducho nedeje.

kajulka6

RNG takze v USA sa nemoze stat ze tam niekto bude prebalovat origos vitaminy a nahradzat to nejakym spejdom? Alebo ze internetovy predajca predava akoze original a nieje to originalny liek, pocul si ze u nas v Europe sa to robi a teda odporucaju ludom nekupovat po internete? A zajdem aj dalej, ze aj original vyrobca premiesa svoje original produkty s nekvalitnymi zmesami. U vas to lepsie kontroluju?
A pises ze sa treba vyhybat tabletovacim Eckam? Ktore su to,ktore su nebezpecne a treba sa tomu vyhnut? Dakujem;-)

RNG

Vytazky zo zelenin(vegetable) nemozu byt skodlive. Prasky pouzivane na sypkost, ako napr calcium silicate a podobne su tak velke, ze sa nemozu absorbovat a su dostatocne chemicky inertne, takze tak ako do teba vojdu, tak z teba aj vijdu v opacnom konci tela.

RNG

andy, ja tu odporucam len doplnky potravin, nie ziadne chemicke lieky. Odhlienovat sa da NAC, serrapeptazou a oreganovym olejom.
IRA je sposobena aspergilom, tj mikrobom zijucim z hlienov.
Oreganovy olej je nan ucinny, tiez dobra zdrava probioticka crevna flora tam napomaha.
Odporucam brat aj Quercitin(3 x 500 mg) a vitamin C(3 az 5 gramov), co znizuju vzdusne alergie a tym aj vyrobu hlienov, ktore su pre aspergilus potrava.
A prehladajte byt , ci tam nemate plesne alebo nepestujete roztoce.

andula1

ok Rng tak tie tablety nevyhodim,:Ale mam do buducna kupit kapsule alebo Veggie kapsule, aj tam je rozdiel.... Tie kapsule obsahuju-Zelatinu, rice powder, Vegetable magnesium stearate
A Veggie kapsule- Vegetable celulose, Vegetable stearic acid.
predpokladam ze zelatina je ok,ryzovy prasok tiez, ale co ten ostatok Vegetable magnesium stearate
Vegetable celulose
Vegetable stearic acid
A je Calcium silicate nebezpecny? Dakujem za odpoved

andy_2

Mily RNG, aj vďaka Vašim radám na tomto fore sa celá moja rodina vyhyba "chemickým" liekom a snažím sa riesit problémy alternativou. Po dvoch rokoch uspesne so 6 rocnym synom bojujeme s diagnozou IRA, bez metotrexatu a brufenu. Problem, ktorý sa mi nedari riesit je neustaly kašel s kolisavou intenzitou, rano hlieny, vecer dusenie az také, ze vtedy zaberie len chemia, Ventolin. Ide to z dutin, vždy, keď ma malý sople, kašel sa zintenzivni. Nepomáhá vobec nic, stanovili mu dg. pozatazova astma, alebo všetky vysetrenia ma negativne. A teraz moja otázka a prosba o názor: jednu z alternativ, ktorú mi ponukaju na synovu liecbu su produkty Lavilites alebo vraj lepšie NES health kvapky. Nepoznam tieto produkty, na forach som nasla aj negativne reakcie /pyramidova "hra" o zdravie/. Prosim, dá sa tymto ako to nazyvaju "kvantovym" produktom verit a podávat ich aj detom?

RNG

Perla 1 ked hovorime o potravinach a potravinovych doplnkoch to su 2 rozne veci.
Potraviny su zamorene, preto ze sa rozne suroviny pestuju casto na zamorenych podach
Dopplnky, najma byliny maju velmio rozdielne obsahy ucinnych latok, preto na ovela lepsie vysledky s nimi treba pouzivat vytazky z nich, kde je znamy a presny obsah ucinnych latok.
Podla zakonov v USA, ktora presne sleduje a prisne tresta za prekrocenie nasa FDA, uvedene obsahu musioa byt na +-5% toho, co je na flaskach napisane. A tresty FDA su prilis prisne, aby si to niektory z vyrobcov dokazal riskovat dnes.

RNG

Kajulka 6, na internete je velmi silna propaganda , platerna farmaciou proti doplnkom, lebo im vazne beru zakaznikov na lieky. A nestitia sa ani ciganit, dokonca si kupuju aj vedcov na to, aby "dokazali" kadeco, co nie je pravda.
V USA je velmi silna federalna organizacia FDA a tiez zdruzenie vyrobcov nnfa, ktore nedovolia ziadne skodlive do[plnky na trhu, takze ked kupujes US vyrobky, nemusis sa obavat.
2. odpoved mas uvedenu.
Ja sa riadim radami lekarov co pomocou doplnkov, co su bezne na trhu dosahuju vyborne vysledky na zdravi, udrzbe aj lieceni.
3 tzv " Informacie " od vyrobcov a predajcov su len na to, abu nejak zakaznika prinutili kupovat. Himalajska sol sice obsahuje prvky, co neobsahuju rozne rafinovane soli, ale nema ani dost draslika, ani jodu, ani selenu. A je besne predrazena. Na to sa treba pozriet na rozbor a nie reklamy predajcov.