Otázky na RNG

RNG

Samozreje viac kyselin a enzymov podporujen travenie a absorbciu a tak dostanes do tela viacej zivin.
Kyseliny aj enzymy nezrychluju metabolizmus=spalovanie.

jajjjka

RNG, chcela by som sa spýtať ako dlho môžem brať zinok (na deň beriem 30mg), je potrebná nejaká prestávka? a môžem zároveň užívať sójový lecitín? neovplyvňujú sa nejako? dakujem

jojojo55

Dakujem RNG,

asi som to nedobre napisal. Ja mam problematicke priberanie, ale priberanie je moj ziaduci efekt :) jemne muky,skroby atd nejem, takze o to sa mi horsie pribera. Takze otazka znie: mozu mi kyseliny a enzymy pomoct k priberaniu za predpokladu ze sa potrava lepsie rozlozi a vyuzije v tele, alebo naopak, este viac mi to zrychli metabolizmus a o to sa mi bude horsie priberat?

Dakujem

RNG

Zaludok je dokonale chraneny proti kyselinam zaludocnym mazom. Takze bolest zaludka z kyselin je mytus, leda ze by si mal poskodene steny. Ale aj male mnozstvo kyselin znacne popali pazerak, aj slabucka citronova stava, nie to HCl zo zaludka.
Priberanie je najma z nedostatku pohybu, zo slabej cinnosti stitnej zlazy(odporucam jod a selen) zo stresu, ked mas vysoku hladinu tresoveho hormonu cortizolu, a tiez z privela cukrov a skrobov(jemne biele muky)
Ked nechces brat kyseliny, ber aspon DGL, 15 minut pred jedlom pozuj 2 tabletky, dokladne A s jedlom zasadne nepi, az 3 hodiny po jedle. To ti zachova najmenej rozriedene kyseliny a teda relativne najlepsie travenie a nicenie mikrobov na jedle.

jojojo55

RNG prosim,

začal som používať enzými a kyseliny. Pri uzití 1 kapsule super enzymes a 1 kapsule (650mg) betainu + pepsin s jedlom som nepocitoval ziadne zmeny. Ked som si dal ale dve kapsule betainu, tak ma pálil akoby žalúdok a pála pokračovala až po prsia (usudzujem tak do polky pažeráka).Čím to môže byť? že už som mal veľa kyselín v žalúdku? alebo mi zvierač pažeráka povolil...alebo..?

čo sa týka telesnej hmotnosti, okrem problémov s trávením mi ide aj o priberianie (ktoré mám problematické). Môže sa stať, že používaním kyselín a enzýmov stratím na váhe, lebo sa mi lepšie potrava strávi? alebo je to práve naopak, že sa mi tá potrava lepšie v tele rozloží a využije na budovanie svalovej hmoty? (toto ma napadlo, lebo na obale z betainu je napisane "dietary..."

Ďakujem

RNG

oriesokdn, je to v teme pecen, tj do google.sk si zadaj rng, pecen.
Inac je to 900 mg sylimarinu
600 mg ALA
a 400 mikrogramov selenu.
Samozrejme treba pri tom brat aj aspon 15 gramov mikrovlaknin, aby tu zamorenu extra vylucenu zlc do seba nasiakli a vyniesli von z tela. Inac sa zlc do znacnej miery v crevach reabsorbuje spat do krvi, a to aj s tymi roznymi zamoreniami.

RNG

Jozefe, povodny patentovany citricidal bol vytazok z grapefruitovych jadietok, kde sa polyfenoly chemicky zmenili na quaternialne zluceniny. Tie su radove ucinnejsie, nez polyfenoly. A zialbohu pod tlakom zrejme farmacie po dlhych rokoch vyroby praveho citricidalu zacali predavat len slaby vytazok z grapefruitovych jadierok, od viacerych vyrobcov a neviem ti s istotou povedat, kto ma este dnes povodny citricidal s obsahom quaternialnych zlucenin, lebo sa tam robili podvody nas maskovanie menej ucinneho produktu.

Jozefe

Čo sa týka citricidalu spomínal si že je teraz na trhu nejaká falošná forma či čo..Máš tip na nejaký poriadny?.Dík

RNG

Pockaj aspon mesiac.Najma ked si neprecistis pecen protokolom dr Berksona, tak tam mozes mat zvysky roznych chemickych liekov.