Otázky na RNG

RNG

Nuz na tu moju DM2 beriem corosolicku kyselinu a gymnenicku kyselinu, ALA, a dnes zmes roznych proticukrovkarskych od dr Whittakera. Skusal som vselico, od skorice. Cez chrom a listy z moruse, ale toto mi berie najlepsie. Teda okrem cvicenia.
Na regeneraciu pankreasu je aj sylimarin, aj stevia aj rozne adaptogeny a aminokyseliny l-carnosine a L-lysine.
A samozrejme hromadu roznych antioxidantov,vitaminov , riedim si krv a podobne, beriem enzymy, to vsetko je pomocne proti nasledkom cukrovky

Nick44

Ďakujem RNG za taku rozpísanú odpoveď, vážim si to. Môžeš ešte prosím ťa napísať aké doplnky berieš na udržiavanie glukózy a aké na to, aby ti čo najmenej skočila? Ďakujem.

RNG

teguliwenka, okren natrhnutia konecnika , co je velmi vzacne sa nemoze sexom traviace ustrojenstvo porusit. Odporucam ti brat nejaku lubrikaciu, lebo to znizuje moznost poranenia. A predlzit predohru. Pomaha na to angelika cinska/Dong Quai, 2 + gramy denne.

RNG

Nick 44, dlho som sledoval lekarske rady o zdravosti skrobovin a sacharidov pre telo a "bezcholesterolovych zdravych rastlinnych olejov a toto je vysledok toho.
Rychle sacharidy(jemne muky a cukry) vycerpaju pankreas, ktory sa doslova zoderie pri vylucovani privelkeho mnozstva inzulinu, a bunkove steny sa stanu pre tvorenie tzv glukozovych mostikov nedostatocne priedysne("intolerancia inzulinu" odborne nazvane bez vysvetlenia) tym za sa na nich ukladaju znicene polymerizovane a oxidovane rastlinne tuky-vid olejomalny, ktore po case stvrdnu na kamen.
Kedze som beznym lekarom na 100% veril, tak som si s ich zlymi radami znacne telo poskodil a ako miliony inych na starsie kolena som dospel k vysokej, vahe,oslabnej cinnosti pankreasu, cukrovke a znicenej cirkulacii lymfy a ciastocne aj krvi.
Takze mam co napravat a nejde to tak lahko, lebo napr rozbit vazu je jednoduche ale pozliepat ju spat sa da len obmedzene a trva to velmi dlho.
Cukor v krvi podla starsich udajov ma byt medzi 3.3 a 13 mmol na liter(60 do 240 mg na deciliter)
Samozrejme casom tieto hodnoty podstatne pritiahli , ale dovod nebol len zdravie, ale hlavne zvysenie predaju liekov.
Takze sa mi podarilio zrazit vyse 20 kg, beriem rozne doplnky, dlho som bol na velmi nizko sacharidovej diete, aby som pankreas odlahcil a aby sa mohol regenerovat. ale zialbohu mal som bunkove steny natolko zapchate, ze neprijmali ani len glukozu, co nasa pecen kazdemu vytvara z bielkovin , aby bol mozog ziveny aj pri strave neobsahujucej ziadne sacharidy. Takze roky som mal hladinu od 12 az v spickach aj vyse 25. Samozrejme jednohodinovou rychlou prechadzkou som to zrazil lahko na 11-12, najma pri tej velmi nizko sacharidovej diete.
Po vyse 10 rokoch som si ciastocne odblokoval bunecne steny(jem len panenske oleje a podla moznosti vacsinou nasytene, aby nemohli oxidovat a tvrdnut). Dnes jem uz aj trochu chleba, ryze, zemiakov a obcas aj nieco sladke a cukor mi kolise od 6 do 12, bez cvicenia, samozrejme lepsie s cvicenim.
Ale aj to je este relativne vysoke a teda mam prilis vela glykacie v tele, proti comu musim brat rozne doplnky, inac by sa mi zacali degenerovat rozne organy, od sluchu, zraku cez extremity, tj nohy a ruky, a samozrejme aj srdce.
Takze aj ked som si to nevyliecil, je to znesitelne a casom sa to zlepsuje, nie zhorsuje.
A to vsetko samozrejme bez pichania inzulinu, co som musel robit na zrychlenie hojenia po operacii zlcnika par tyzdnov. Vtedy mi aj pecen vyrabala rekordne mnozstva cukru, lebo zapchaty zlcnik ovplyvnil aj pecen a tato sa branila horuckovite aj tym ze vyrabala extra glukozu. Ked som dosiel do nemocnice, po 3 dnoch co vo mne nic nezostalo(hnacky vracanie) mal som cukor 27 a lekari mi okamzite pichli inzulin, samozrejme. Inac v nemocnici mi sice zachranili zivot, ale znicili crevnu floru a preto sa mi natolko premnozili mykoplazmy, ze ma skoro skriplovateli(reuma) takze este pol roka neskor sa z toho pomaly vylizuje, Samozrejme crevnu floru som si okamzite obnovil, ale zakerne maskovane mykoplazmy sa nedaju len tak lahko vynicit, to je boj na mesiace dlhy. Klby uz mam v poriadku, ale svalstvo este stale znacne tuhe.
Nehovoriac o tom ze som bojoval s vnutornym krvacanim vyse 6 tyzdnov a nakazou na pohlavnom ude vyse tyzdna. To vsetko ako zadarmo "darcek" z nemocnice.

RNG

Redbatica, probiotika treba zivit rovnako pestro, ako to potrebujeme my, tj zmesou roznych mikrovlaknin, pozri na [psylium(plevy zo zrna) inulin(z korenov roznych rastlin) arabinogalaktany( z miazgu stromov, najma smrekovec opadavy/larch)pektiny z roznych ovoci, Glucomannan z korena amorphophallus conjac] a rozne ine.

RNG

haska
serrapaptaza riedi krv bezpecne, naviac rozbija krvne zrazeniny.
Pradaxa naproti tomu krvne zrazeniny nerozbija, ale zabranuje zrazaniu krvi co moze byt velmi nebezpecne a viest k vykrvacaniu. Viac na to
www.rxlist.com

RNG

jozefe, ak su tie hrcky vytvorene bielkovinnymi latkami, tak serrapataza ako bielkovinny enzym ti pomoze. Ak su tukove, tak potrebujes najma lipazu. Obvykle su ale zlozene zo zmesy, preto potrebujes najpravdepodobnejsie enzymaticku zmes ako zivocisny pancreatin, podobny nasmu, ale treba aby sa nespotreboval na jedlo v zaludku, tj musi byt entericky pokryty na cistenie tela.

teguelinka

dobrý večer,možno mimo témy,ale videla som,že tu sa pýtajú ľudia odborníkov,z hľadiska zdravotníctva.

chcela by som sa spýtať jednu intímnu otázku,
čítala som na nete ,čo všetko,aké závažné poranenia sa môžu stať pri prvom sexe.Dostala sa mi pod ruky publikácia o tom,že pri prvom sexe najmä u ženy môže dojsť k natrhnutiu pošvy,prípadne hrádze,resp.roztrhnutiu až po konečník,dokonca že sa môže poškodiť stena konečníka alebo črevo.Dá sa vaginálnym sexom poškodiť niečo z tráviacej sústavy?nehovorím o análnom styku.
Píšem preto,lebo mi gynekolog povedal,že som príliš uzka a partner,ktorého mám je príliš obdarený,môže k tomu dojsť?
budem veľmi vdačná za každú odpoved.dakujem