Otázky na RNG

simka111

Chcem sa spýtať aka strava, popripade doplnky napomahaju zdravým dasnam, konkretne tomu, aby neustupovali dasna a nezapalovali sa, samozrejme viem, že treba dodržiavať hygienu. Počula som, že dobrý je šipkový čaj.

RNG

Pol lyzicky sody bikarbony je asi 2 gramy, to by malo vyvinut vyse gramu CO2(molekularne vahy su v pomere 46 /84 tj 84 gramov sody bikarbony ti da46 gramov CO2 plynu)
CO2 v plynnom stave vazi zhruba 2 kg na meter kubicky tj 2 gramy na liter.
Takze by sa ti malo z 2 gramov sody bikarbony vytvorit vyse pol litra plynu, co je viacero silnych grgov.
Takze si si jasne dokazal nedostatok zaludocnych kyselin

Jozefe

Skusil som to s tou sodou.Ráno nalačno som vypil 2,5 dcl teplej vody s polkou kávovej lyžičky sódy bikarbóny.Pocítil som len jeden úplne malý mikrogrg hned po prehltnutí tej tekutiny.To bolo asi len ako tekutina vytlačila vzduch zo žalúdka inak som čakal asi 20 minút a bol tam ešte jeden fakt mikro.Inak som skor cítil takú miernu ťažobu.no neviem teda

RNG

Roztok sody bikarbony, pol lyzicky do pohara teplej vody je test na dostatok kyselin alebo ranna neutralizacia/alkalizacia.
Samozrejme si neneutralizujes zaludok plny jedla, lebo bez kyselin sa jedlo zacne kvasit a hnit, a tak mas automaticky otravu zaludka alebo pokazeny zaludok prinajmensom.

RNG

Jozefe, kde sa napijes roztoku sody bikarbony a negrgne sa ti, tak mas malo kyselin Inac testy na kyseiny su notoricky nepresne, jediny presny je Heidelbergova kapsula, ktora meria nielen presne PH v zaludku ale po neutralizacii aj ako rychlo zaludok vyluci a kolko kyselin.
www.phcapsule.com
Inac ti nepomoze nic ine, nez skusat na vlastnu pest, brat s jedlom, najma velkym a tazko stravitelnym(maso a syry, vacsie porcie) doplnok kyselin(betain HCl s pepsinom HCl), od 1 tabletky a viac, maximalne 3 a podla toho, ako sa budes citit mozes usudit, co ti to pomaha alebo nie.

Jozefe

Hlavne netreba veriť lekárom že problém je vo veľkom množstve kyselín a pojedať ich helicidy a podobné chemické sračky.Mnohé moderné štúdie dokazujú práve opak.Nedostatok kyselín spôsobuje kopu zdravotných ťažkostí.Dobrý článok je tu: -odkaz odstránený-
Zaujalo ma hlavne to samovyšetrenie kde si jednoducho pomocou doplnku betain HCL môžte zistiť či je kyselín nedostatok alebo prebytok.RNG máte s týmto testom skúsenosti?Fungovalo by to?