Otázky na RNG

RNG

Nick, rzbitie zrazenin nie je to iste, ako riedenie krvi. albohu, okrem fibrinolytickych enzymov nepoznam nic, co by zrazeniny rozbijalo.
Ale nemusi to byt tyromb/zrazenina, moze to byt asj nervova bolest. ked ti virusy napadnu myelin.
Tromb v nohe poznas , ked ti noha zacne modriet.
Mierne cvicenie ti moze pomoct cirkulacii, kde nas vlastny enzym plazmin ti moze tromb rozpustit.

jojojo55

spravne chapem ze traviace enzymy su vlastne kyseliny? Teda betain hcl je enzym? Ak je to tak, preco uzivat betain aj enzym na lepsie travenie ked je to vlastne to iste? Ak to nie je to iste, poprosim vysvetlit aky je v tom rozdiel, dakujem

jojojo55

Prosim,mam otazku na biely jazyk. Nechcem tu rozoberat milionkrat riesenu temu, chcem len vediet co ten povlak vlastne je. Respektive ja ani nemam povlak ale na koreni jazyka akoby take biele hrudky ktore idu v pohode zoskriabat, nakolko povlak nejde. Tak ze co su tie "hrudky", nestravena potrava ktora sa vratila, alebo odumrere bakterie,kvasinky?
Ked niekto bude vediet, tak niekedy som tu cital( neviem to uz najst), ze si to nejaky pan odstarnoval s tycinkou do ucha namocenou v roztoku a ze to islo pekne dole az bol jazyk ruzovy. Viete o aky roztok moze ist? Viem ze to neriesi problem ale chcem nieco vyskusat. Dakujem

Nick44

RNG, z ničoho nič ma začalo bolieť stehno lavej nohy a už to takto pretrváva niekolko hodín. Asi tyžden som stále doma, takže prakticky bez poriadneho pohybu. Nemohol sa mi tam teda spraviť nejaký tromb? Na druhej strane mám iba 17 a nikdy som nepočul, že by som mal horšiu zražanlivosť krvi. Keby som mal nattokinazu/serrapeptazu, tak si dám, ale momentálne nemám k dispozícii. Vieš popr. o nejakom jednoduchom rozbijači zrazenín? Nemusí to byť nič efektívne, ale aspon niečo pre istotu, čo je lahko po ruke.

RNG

Lenka, vsetko v tele sa regeneruje, nieco rychlejsie, nieco menej. Ale odumrete nervy sa nemozu regenerovat, lebo regeneracia sa deje tak, ze sa zive bunky delia. Telo ale casto vytcvori nove nervy, pripadne aj nervove zakoncenia, ake su v sietnici. Necital som o tom sice nic konkretne, ale ked sa mozu v mozgu vytvarat nove neurony, co bolo nedavno dokazane, tak je moznost , ze sa to deje aj v ociach, samozrejme to je len v malej miere, neocakavaj zazraky.
Cievy si treba stale cistit a spruznovat, aby sa zlepsila cirkulacie, lebo len tak je mozna regeneracia

Lenka.a

Ahoj RNG, myslíš, že sa dá sietnica v očiach úplne regenerovať, ak bola napríklad nedostatočne vyživovaná? Sietnica je súčasť nervovej sústavy a nervy pokiaľ viem nemajú regeneračnú schopnosť (aj keď neviem prečo). Ďakujem.

RNG

Terry, doplnky potravin pracuju v kazdom tele rovnako, bez ohladu na vek, akonahle prekrocis kojenecke obdobie
Davky su podla vahy, nie podla veku.

Terry90

RNG u serrapeptazy pisu, ze je az od 25 rokov. To je podla mna prehnane, ale v akych davkach je teda bezpecna pre mladsich ako 18 rokov?