Otázky na RNG

mamado

Prosba pre RNG.
Veľmi pekne ťa prosím o radu. Mám diagnostikovanú Chronickú pankreatitídu. Držím nízkotučnú diétu a s každým jedlom užívam enzýmy Kreon. Mávam veľmi silné bolesti, pri každej kontrole mám zvýšené Amylázy a Lipázy. Dávam si Aloe, Jačmeň, teraz som si objednala Chlorelu.
Vraj mi odumiera pankreas a dosť sa
bojím, nakoľko máme v rodine úmrtia na rakovinu zažívacieho traktu. Prosím ťa RNG pomôž mi čo mám ešte urobiť preto aby sa mi zdravotný stav zlepšil.
Ďakujem a teším sa na tvoju odpoveď.

viper3000

Ano mas pravdu tej kyseliny (alebo zlce) bude asi menej lebo aj v stolici mam nestravene zvysky.Este som sa chcel opytat na tu mastychu(ci mastichu)ze ci nevies nieco ohladom tohoto na HP.A potom som chcel este vediet ktora ta voda s koloidnym striebrom je dobra a kde mi ju odporucis kupit(cic cez tvoju strankua alebo kde) ak to neches napisat sem mozes mi poslat aj email na viper3000@azet.sk. Dakujem za pomoc.

RNG

Inac ked mas zvierac v poriadku, tak ti reflux musi sposobovat tlak plynov zo zaludka, ktory ti ten zvierac nasilne otvori. No a plyny v zaludku sa mozu vyvijat len z kvasenia a hnitia, a to moze nastat len pri nedostatku alebo prilis zriedenych zaludocnych kyselinach.
HP neprodukuje ziadne plyny, pozri na
en.wikipedia.org
akurat potlaca vyrobu kyselin, kedze napada zaludocne steny a teda aj parietalne bunky, co kyselinu vyrabaju.

RNG

viper, helicobacter pilori je bezna bakteria v zaludku, ma ju 20% deti a az 50% ludi okolo 50tky. Vacsine nijak neskodi, lebo ma telo dost obrannych latok(probioticka flora)takze tuto bakteriu znacne potlaca.Zialbohu atb probioticku floru znicia, takze ked ti dokonale nevynicia HP, tak sa ti to v zapati vrati.
HP sa da potlacit aj napr ionami stribra(koloidna strieborna voda) aj ionami zinku (pepZin GI) a pravdepodobne aj inymi antimikrobialnymi v kombinacii s odmaskovacmi, ako je NAC a serrapaptaza, pripadne aj ine enzymy. Niektori lekari tvrdia, ze aj monoglyceridy napr laurickej kyseliny su nan ucinne, inac Lauricidin/monolaurin odporucam najma na virusy.

viper3000

Ahoj RNG.Chem sa ta opytat nedavno mi bol diagnostikovany HP (a mam ho aj spojeny z refluxom) jicen alebo teda zvierac podla gastroskopie funguje ok takze reflux alebo teda drazdenie pazeraka ide spolu s HP.Ostatne veci mam negativne vredy atd...
Chcem sa ta opytat mam teraz antibiotika ale po 7 dnoch ....chcem uzivat radsej nejake prirodnejsie latky.
nasiel som ze na HP je dobre popri antibiotkach brat ...Lacdobacilus Aurori (probiotikum) ze vraj zvysuje ucinnost liecby az o 20 a viac %.Ale chcel by som aby si mi doporucil odkial alebo kde kupit koloidne striebro a este by som predtym vyskusal Mastichu ale ani to neviem odkial kupit a ktoru ci tabletky koren alebo co je taka najlepsia volba.Ak by si mi vedel poradit bol by som ti vdacny.

joa

Dobry vecer, RNG, ja by som sa chcela opytat co robit, ak sa mojmu 2rocnemu synovi objavili hlieny v stolici, je tiez trosku redsia. Davam mu probiotika, zda sa mi, ze mu to ustupuje. Z coho to moze byt? dakujem pekne joa

RNG

Destilaty obsahuju len jedinu uzitocnu latku a aj to len s mierou, tj cisty alkohol. Ten nerozsiruje ani neuzuje cievy poznatelne, len rozpusta na nich usadene tukovite latky, aj to len dost malo. Zoalbohu s krvou potom idu do pecene, kde sa alkohol rozlozi a tuky ulozia. take ked to robis dlhsie a vo vacsej miere, mozes si pretazit pecen tukmi, kde tukove bunky zacnu praskat, pecen stvrdne a zjavi sa=cirhoza.
Preto opatrne s tym alkoholom. Co sa toho tyka, lecitin je ovela lepsi, lebo aj ked cisti cievy, neuklada tuky do pecene, dokonca niekedy pomoze pecen aj odtucnit.

RNG

Suns, kazdemu odporucam doplnovat to, co v potrave nedostavame v dostatku, tj zinok, selen jod, vitaminy C E D-3, mikrovlakniny obcas kvalitne probiotika a pouzivat aspon raz tyzdenne lyzicu lecitinu na cistenie ciev.
Ine doplnky su len podla potreby tela.

orol

Srdecne pozdravujem, dovol mi otazku:

ako to je konkretne s bielym alkoholom pravou slivovicou 52%, zužuje alebo roztahuje cievy?

a ako to je s koňakmi, resp. brandy 40%, zuzuju, alebo roztahuju cievy??

P.s- po tom "zlcniku" sa s odstupom casu ako mas? Dufam, ze uz je vsetko v naprostom OK, vela zdaru.