Otázky na RNG

mayusa

Ahoj RNG, tak momentálne som na nervy:(( zistila som že mám vysokú lipazu. Kojim 12 mes dieta. A moje mlieko smrdi:(( posledne som schudla, ťažko mi je a boli ma brucho po jedení. A zjem toho málo. Malo je O tom po slov písané. Na angl stránke som nasla všeobecný článok re high lipase a bolo tam že môžu s toho vznikať tumory? Tak som úplne V šoku. Čo môžem urobiť aby som to napravila/dala do pôvodného stavu da sa to este napravit vobec Prosím ťa. Dakujem s celého srdca

mayusa

Ahoj RNG, tak momentálne som na nervy:(( zistila som že mám vysokú lipazu. Kojim 12 mes dieta. A moje mlieko smrdi:(( posledne som schudla, ťažko mi je a boli ma brucho po jedení. A zjem toho málo. Malo je O tom po slov písané. Na angl stránke som nasla všeobecný článok re high lipase a bolo tam že môžu s toho vznikať tumory? Tak som úplne V šoku. Čo môžem urobiť aby som to napravila/dala do pôvodného stavu da sa to este napravit vobec Prosím ťa. Dakujem s celého srdca

mayusa

Ahoj RNG, tak momentálne som na nervy:(( zistila som že mám vysokú lipazu. Kojim 12 mes dieta. A moje mlieko smrdi:(( posledne som schudla, ťažko mi je a boli ma brucho po jedení. A zjem toho málo. Malo je O tom po slov písané. Na angl stránke som nasla všeobecný článok re high lipase a bolo tam že môžu s toho vznikať tumory? Tak som úplne V šoku. Čo môžem urobiť aby som to napravila/dala do pôvodného stavu da sa to este napravit vobec Prosím ťa. Dakujem s celého srdca

mayusa

Ahoj RNG, tak momentálne som na nervy:(( zistila som že mám vysokú lipazu. Kojim 12 mes dieta. A moje mlieko smrdi:(( posledne som schudla, ťažko mi je a boli ma brucho po jedení. A zjem toho málo. Malo je O tom po slov písané. Na angl stránke som nasla všeobecný článok re high lipase a bolo tam že môžu s toho vznikať tumory? Tak som úplne V šoku. Čo môžem urobiť aby som to napravila/dala do pôvodného stavu da sa to este napravit vobec Prosím ťa. Dakujem s celého srdca

drobnytrupik

Dobrý večer, okrem maminho problému potrebujem ešte poradiť s problémom manžela. Z ničoho nič, sa mu na koži ( chrbát , brucho)začali robiť fleky červeno-hnedej farby. Keď je leto, keď je hprúco tak mu úplne zčervenie a vyzerá to ako mikóza. tie miesta mu ani neopáli a ostávajú po opálení ostatnej časti zase biele. V jeseni / zime ( čiže teraz)sa mu menia na šupinaté plochy. Postupne sa mu rozširuje smerom na krk. Na rukách a ani nohách to nemá. Stav sa nemení s požitím nejakého iného jedla, nebadám aby to bola alergia na jedlo. Je to nepríjemné, pretože práve v lete, keď by sme mohli ísť na kúpalisko tak to má najvýraznejšie a ľudia naňho pozerajú akoby bol vážne chorí.
Bral už 3 balenia OREGANO ( 55% carvakrol ) od firmy NOW, natierame to kokosovým olejom s citricidalom,
Chcela som priložiť aj foto ale nedá sa mi tam vložiť. sú JPG s menej ako 2 MB.
Prosím neviete mi aj bez foto povedať čo to je? Alebo ak by ste mi napísali na môj e-mail repkovakatka@pobox.sk kam by som mohla Vám poslať foto ,by som bola rada.Ďakujem pekne

drobnytrupik

Dobrý večer RNG, dnes bola mama na ultrazvuk vnútorných orgánov a ku všetkých tým ostatným diagnózam ako hepatopatia, susp. pankreopatia jej dnes pripísali - hepatosplenomegalia. Prosím ťa aká je to choroba? dá sa to liečiť? prípadne udržiavať v norme?a ďalej jej lekár napísal, že sa jej pečeň oproti poslednému ultrazvuku zväčšila. Prosím poraď, lebo už mama ide z toho psychicky dole.Vrelá vďaka

RNG

Babs, jam a pupalkovy olej a saw palmetto mozes brat kludne a neprerusene cely cas. Neviem, na co pouzivas saw palmetto, ale niekedy sa pouziva na zvacsenie prs, a zvysenie hormonalnej cinnosti celkove.
Ked ho nepotrebujes, mozes ho prestat brat a radsej ber Dong Quai=angeliku cinsku v davke 2 az 5 gramov denne.

Babs2828

Dobrý deň RNG,
mám nepravidelný menštruačný cyklus. Užívam 4 mesiaceSaw Palmetto a Wild yam root a 3 mesiace po sebe som mala relatívne pravidelný cyklus, plus mínus pár dní. Tieto doplnky užívam ďalej ale tento mesiac sa opäť cyklus predĺžil a menštruácia neprišla. Chcem sa opýtať, ako dlho sa môžu tieto doplnky užívať? Netreba v ich užívaní urobiť prestávku? Niekde som čítala, že Wild yam sa má užívať 2 mesiace a potom sa musí na 1 mesiac urobiť prestávka. Je to pravda? A čo Saw Palmetto? Môže sa užívať dlhodobo? A ešte jedna otázka, dnes som si kúpila Pupalku dvojročnú 2000 mg v tobolkách. Môže sa kombinovať s Wild yam a Saw Palmetto? Alebo si mám dať teraz pauzu a skúsiť užívať len Púpalku? ĎAKUJEM za upresnenie a odpoveď

Dendo111

Ahoj RNG,

Beriem antibiotiká Ciphin 500, mám doma Betain HCl, Pancreatin, probiotiká a nejaké mikrovlákniny. Všetko užívam na dennej báze, ale chcel by som sa opýtať či mám nejak zmeniť dávkovanie kvôli užívaniu antibiotík alebo pokračovať v klasickom užívaní. Ďakujem