Otázky na RNG

martinsos

Ďakujem RNG za odpoveď , ešte mám posledný dotaz. Ako beriem tých posledných pár dní tie mikrovlákniny + probiotiká tak sa mi zväčšil počet stolíc z pôvodných (5-6x s prednisonom) na 10-12-15x denne. Nemám hnačku , normálnu stolicu ( takú som už dlhšie nevidel , keďže som bol naučený na hnačky 10-20x denne). Tak sa chcem spýtať či to je kvôli čisteniu čreva a či to budem mať takto stále , keď to budem brať. Až tak by mi to nevadilo som doma tak sa to dá obehať to wc , ale už to začína vadiť konečníku a trhlinám čo to mám , včera mi jedna praskla :-/ + mám veľkú plynatosť ( síce je pravda , že tú som mával vždy extra veľkú pri prednisone). Ja vidím aj v tom problém , že to nevie vísť von naraz ,napríklad ráno sa otočím 5x každých 10-15 minút kým to odíde uspokojivo všetko :-/

Toto je ten arabinogalactan? -odkaz odstránený- Škoda , že len tam to majú za takú cenu s ich poštou to vide dosť veľa :-/

RNG

Mas spravny vyber mikrovlaknin.
Arabinogalactan ale dostanes v rozumnej cene len z Swansonvitamins.com, ini ho maju besne predrazeny
Psylium su plevy z indickeho zrna a niekoho naduvaju. Pektiny naduvaju menej, arabinogalaktan vobec, a inulin len malicko. Glucomanan tiez nenaduva a asi najviac spomaluje absorbciu sukrov, tj je vyborny na chudnutie a znizovanie glycemickeho indexu vsetkych jediel s nim spolu zjedenych. Pre mna , cukrovkara DM2, je to priamo spasa.

martinsos

Ach tie odkazy to tu maže tak názvy sú

Pektin : Now Foods, Apple Fiber, 12 oz (340 g)

potom glucomannan: Now Foods, Glucomannan, 100% Pure Powder, 8 oz (227 g)

A tie pankreatiny: Now Foods, Pancreatin, High Potency, 4x - 500 mg, 250 Capsules

martinsos

RNG do včera som si dával 2 čajové lyžičky inulínu , dnes som probol 4 lyžičky dve som si dal doobeda s jogurtom a dve poobede. Koľko by som mal vlastne tých lyžičiek denne zjesť? Neviem či mám pomaly znova zapájať aj psyllium , ale nvm prečo ma z neho nejak pobolievali črevá :-/ z inulínu mi zatiaľ nič neni. (obe mám od vemici) + vždy večer zjem jedno jablko s probiotikami.

Takže keď mi prídu tie ďalšie doplnky a dám si do litra vody aspoň 2 lyžičky inulinu , 5 gramov ester C a 2g draslíka tak to bude OK? Nevadí teda keď budem piť tú vlákninu aj pri bratí prednisonu a doplnkov nevytlčie ich to von hneď?

A ešte na druhý mesiac chcem spraviť znova objednávku z Iherb , budem musieť dokúpiť zase serepeptazu , triphalu , C vit lebo to čo som kúpil víde akurát na mesiac a chcel by som dokúpiť ďalšie mikrovlákniny tak sa ťa chcem spýtať či toto je vlastne pektín z jabĺk?
-odkaz odstránený-

a ešte toto si radil však? -odkaz odstránený-

A ešte pancreatin bude lepší potom dokúpiť miesto super enzymes? -odkaz odstránený-

Ďakujem.

RNG

Inac zdoraznujem tu este raz, ja odporucam ZMES roznych mikrovlaknin, nie len jednu, probiotika totiz potrebuju tak isto pestru stravu, ako aj my.

RNG

Mikrovlakniny sa nachadzaju v malych mnozstvach v kazdom jedle, len zialbohu dnes uz len v malych mnozstvach, lebo sa nam podarilo ich nerozumnym slachtenim odslachtit. Preto je dobre si ich pridavat do potravin, do vody , alebo brat aj osobitne. Je pravda, ze zoberu von zo sebou aj trosticku zivin, co sa do nich nasiaknu, ale je to male, zanedbatelne mnozstvo a nie take, aby to telo pocitilo, ako to mylne prehlasovali poslednych 100 rokov lekari, cest vynimkam.

martinsos

Ďakujem RNG , tak budem aj radšej jesť viac krát denne , ale malé množstvá (aj keď teraz pri prednisone to je ťažké , lebo to strašne zvyšuje chuť na jedlo).

Ešte sa chcem spýtať , mám už ten inulín zdá sa , že mi lepšie vyhovuje ako psyllium ( z toho ma tak mierne pobolievalo brucho) a chcem sa spýtať či som to dobre pochopil , že tieto mikrovlákniny vytlačia veci čo som si dal pred nimi? Takže keď ráno si dám raňajky a k tomu prednison + vit C,D, minerály atd. tak ak som to správne pochopil tak treba počkať nejaký čas ( neviem presne koľko ja teraz jak beriem ten inulín čakám 2 hodiny) aby sa stihli tieto lieky a doplnky vstrebať a až potom si môžem dať inulín?

Príklad o 8:00 raňajky + lieky, doplnky. A inulín až okolo 10:00 s jogurtom je to takto správne? A obed potom aspoň o hodinu neskor?

Ďakujem

RNG

Kyseliny sa tvoria stale ale najma sa vytvoria na signal naplnenia zaludka
A riedia sa samozrejme so vsetkym, tj jedlom aj pitim. Preto ludia nemaju obvykle problemy s mensim jedlom a menej pitim, ale s vacsim ma mnoho problemy.
A najhorsie problemy su pri prejedeni, co sa moze stat aj ludom s dostatkom vylucovanych kyselin, lebo telo ich vie vylucit len urcite mnozstvo za urcitu doby. Mozes zjes tak velke mnozstvo tazko stravitelnych potravin v pomerne kratkom case, ze v nedostatocne kyslom zaludku nastanie nielen kvasenie, ale aj hnitie, kde sa uvolnia rozne toxiny a mozes dostat az otravu zaludka alebo celeho traviaceho traktu.