Otázky na RNG

RNG

1.2.3. OK
Do vody si davam mikrovlakniny, ale najma arabinogalactan, lebo ten nezahusti vodu tak velmi, ako plevy z psylia.Davam tam aj ester C s bioflavonoidmi a pripadne ine, podla potreby, ako napr citricidal po navsteve mojich vnucat, ktore sa vzdy so mnou podelia a svoje mikroby, davam tam aj par kvapiek citricidalu(lemon grass oil) a samozrejme to ochutim ovocnym koncentratom, nesladenym(som cukrovkar, tj ziadne syrupy),
Alkalizujem sa len skoro rano, na prazdny zaludok pohar teplej vody s pol lyzickou Kalinatu. Jem az o 2 hodiny neskor.
Probiotikla treba brat najma na noc, s jablkom, aby sa dobre rozmnozili a osidlili creva. Po case ich staci brat len obcas, lebo ked beries dost mikrovklaknin tak sa sami v crevach rozmnozuju.
Samozrejme ze beriem D-3, lebo ako starsi clovek malo na slnku mi ho telo nevytvara dost.Ale neberiem ho pravidelne, lebo je to tukorozpustny vitamin, ktory sa zhromazduje v peceni, takze skor nez kazdobenne to beriem narazovo, ked si spomeniem tak zoberiwem aspon 5 kapsul po 5000 IU a dufam, ze to robim castejsie ako raz za 10 dni. Pre tych co su poriadni odporucam 2000 az 5000 IU denne, najma v zime alebo ked nechodia na slnko dostatocne

martinsos

Ahoj RNG , teraz je akcia na tie NOW enzými tak zoberiem tie dávajú ich za 13,30 dolára :) Potom keď ich doberiem tak si kúpim zas pancreatin , môže to tak byť?

A dávkovanie by si mi mohol napísať?
Takze
1.serapeptaza 3x120tisíc
2. Triphala 3x1 cps?
3. Enzými s každým väčším jedlom 1cps?

Ešte sa ťa chcem spýtať , teraz je na tom i herbe akcia , že mi dajú zadarmo vitamin D3 5000ui (iHerb Nutritionals, Vitamin D3, 5,000 IU, 120 Softgels) môžem brať aj ten?

Probiotiká čo mám tie od healthy origins , stačí mi dať jednu cps večer s jablkom , alebo treba viacej?

A ešte otázka píšeš na nete , že si zarábaš psylium + ester C + draslík do pol litra vody a dochutíš , môžem to aj ja takto brať , alebo pre mňa bude lepšie to psyllium len zapiť normálne , alebo dať do jogurtu? (Ešte s čím to ochucuješ , môže byť
aj sirup nejaký?)

Ďakujem veľmi pekne , že mi takto radíš , cením si to :)

RNG

Nuz ja toho beriem viac a tiez mam dost podivne pocity okolo toho, najma kvoli tomu, ze sa vlastne jedna o priemyslom vyrobene produkty, aj ked su vyrobene z prirodnych materialov a su bezpecne.
Vsade radim sa vyhybat priemyselne vyrobenym produktom a ist radsej na suroviny, ale tuto s tymi doplnkami si neviem rady inac.
Hlavne co ti radim je jod, progesteronovy krem, na otehotnenie yam,na cistenie tela silne enzymy, ako entericky pokryty pancreatin, a DIM, aby sa ti v cystach nahodou nejake bunky nezblaznili a nezacali bujniet.

RNG

Martinos jedno z tych protizapalovych obvykle staci, len musi byt v dostatocnej kvantite, tj viac nez radi vyrobca, obvykle.
Ma aserrapeptazu radim az 3 x 120 000 IU
Ten oral probiotic objednaj skor lozenges nez gum=zuvacka.
Pancreatin je najlacnejsi a najblizsie k nasym pankreatickym enzymom. Vegetarianske enzymy, tj z o zelenin, ovoci, fungalne a bakterilane su sice ovela sirsie spektralne ale najmenej 2+ x tak drahe
Ja pouzivam oboje, na striedacku.
Ale viac pouzivam pancreatin.

vierissima

Ahoj RNG,
už dlhšie sledujem Tvoje príspevky v rôznych diskusiách.
Rada by som sa Ti zdôverila aj so svojím problémom a zároveň poprosila o radu.
Niekoľko rokov som užívala HAK až som sa jedného dňa rozhodla, že si chcem prečistiť telo a nedopovať sa už touto chémiou. Lenže asi pol roka na to mi gynekológ na prehliadke objavil cystu na vaječníku, ktorá nie a nie zmiznúť. Vyzerala ako vodová, veľká približne 5 cm, takže to riešil tým, že mi opäť predpísal HAK, že by sa mohla vysušiť. Tak sa aj stalo a po troch mesiacoch nebolo po cyste ani stopy. S partnerom sme sa však rozhodli, že by sme sa chceli pokúsiť o bábätko, čiže som HAK opäť vysadila a naklusala ku gynekologičke s tým, že čo plánujeme. Tá mi povedala, že vyzerá byť všetko ok a, že nebude problém otehotnieť. Na ľavom vaječníku mi našla folikul veľkosti 12mm, t.j. predpokladala moje plodné dni o cca 5 dní. Tie však neboli, čo som si potvrdila meraním BT ako aj ovulačnými testami. Týždeň na to sa ozvali bolesti v podbrušku a už som vedela, čo sa deje. Folikul rástol a rástol, ale nepraskol, čiže opäť "folikulárna cysta", ale zakrvácaná. Bojím sa, že nebudem môcť otehotnieť. Prečo sa mi to stále deje?
Okrem toho mi našli približne pred 3 mesiacmi fibroadenóm v prsníku (mám ho potvrdený biopsiou). Lekár radí vyoperovať.
Stravujem sa zdravo, športujem, už 3 mesiace užívam doplnky:
zelený jačmeň, chlorela, marhuľové jadrá, Psylium, Benfogamma (B vitamín od lekárky, ževraj prevencia cýst, haaa), Kelp, Pupalkový olej, Super Krill, vitamíny D3, C, E, selén, zinok, Indol3c, probiotiká.
Chystám sa objednať enzýmy, wild yam, cordyceps, progesterónový krém, Lugol, Femigard....???
Len sa mi zdá, že už toho užívam príliš veľa, poraď mi, PROSÍM...

martinsos

A ešte tie enzými budú lepšie tie od NOW , alebo tie od Doctor's Best, Best Digestive Enzymes, All Vegetarian, 90 Veggie Caps ?

martinsos

Ďakujem , tieto sú to -odkaz odstránený- ? Tam je len 8 ks či to netreba brať stále?

A ešte sa chcem spýtať , keď budem brať tú Serapeptazu tak vlastne nemusím kupovať potom , bosweliu/kurkumin?

K tej pentase niekde si myslím písal v nejakom vlákne o MC/UC , že to akurát ničí črevnú floru takže viac škody ako úžitku?

A ešte by si mi prosím mohol napísať dávkovanie tých vecí? Lebo fakt neviem koľko čoho mám brať :-/

Prípadne mi môžeš napísať aj na mail : martinsos@azet.sk , ak to nechceš písať sem :)

Ďakujem :)

RNG

OK az na 5.
Tam by som ti skor radil ustne probiotka, Jarro-dophilus,Blis, oral probiotic.
Sterilizacia ust sice pomaha, ale dnesny GSE nie je uz dostatocne ucinny, zmenili formulu takze neobsahuje uz citricidal, a aj tak najlepsie je udrzovat si prirodzenu pre zuby dobru probioticku floru, co bakterie typu Blis dokazu.
Inac moja zena bezne soli zmesou KCl a nerafinovanej morskej soli, aj na Slovensku mozes dostat sol so znizenym obsahom sodika, kde je cast NaCl nahradena KCl
Na chemicke lieky sa nevyjadrujem len pripominam ludom sa pozriet na ich bocne skodlive ucinky, pripadne poradim ako ich nahradit neskodnymi prirodnymi
Mesalazine je protizapalovy, takze ho treba nahradir protizapalovymi, ako curcuminoidmi s bioperinom, boswelinom, serrapeptazou a podobne
en.wikipedia.org

martinsos

Rng môžem ťa poprosiť o kontrolu čo všetko plánujem teda objednať?

Z iherbu by som to bral takto:

1.Doctor's BestSerrapeptase,120,000SPUs

2.Nature's Way, Triphala,Standardized, 90 Vcaps

3.Now Foods, Super Enzymes, 180 Capsules (tu neviem či mám zobrať tieto , alebo tie od DR bests ? )

4.Now Foods, Potassium Chloride Powder (kvôli prednizonu , ktorý vyplavuje draslík)

5. Chcel by som niečo na zuby strašne sa mi kazia , čo povieš na toto NutriBiotic, GSE Liquid Concentrate a vyplachovať s tým ústa?

A ešte doma mám tieto veci

1. Healthy Origins, Probiotics 30 Billion CFU's

2. Betain hcl

3. Ester C, Vit D 1000ui , selen , Vápnik +horčík + zinok (333mg+133mg+8,3mg) (tiež kvôli prednizonu lebo odvápňuje)

4. ten sk kurkumín,boswelliu,omega 3 olej

5. psyllium a zajtra budem mať aj inulín.

Vedel by si mi prosím povedať ako kedy toto všetko brať čo ráno čo cez deň a tak? A ešte čo povieš na pentasu (mesalazín) nieje to dobré brať?
Ďakujem