Otázky na RNG

orol

Dobrý večer

užívam aj ja NAC
no neviem ci spravne
ci mam pred jedlom, ci po, resp, ci na lacno

P.s- ako to myslis cit: mojej vnucke ako "citronovu vodu"

RNG

Reflux znamena ze sa ti c zaludku rozmnozuju nejake parazitne kultury, ktore vyvolavaju kvasenie a hnitie a to je pricina, preco sa ti obsah zaludka nasilne pretlaci do pazeraku.
Parazitne kultury sa mozu rozmnozovat len v malokyslom zaludku, tj alebo sa ti netyvori dost kyselin, alebo si ich prilis rozriedujes.
Na vzdusne alergie treba brat quercitin, to je prirodna latka, krota sa v mensich mnozstvach nachadza v roznych potoravinach, ale vo vacsich je znacne ucinna proti alergenom. Dospela davka je 3 x 500 mg, detska prepocitane podla vahy.
NAC, odhlienovac je tiez prirodzena forma aminokyseliny, kde davka pre dospeleho je 2 x 600 az 1200 mg. Ja to davam prepocitane na vahu mojej vnucke ako "citronovu vodu"
Cordyceps pouzivam ako silny vytazok, vyrobok firmy Dr Best, Nemusis sa obsvat predavkovania, adaptogeny sa prakticky nedaju predavkovat.

RNG

Ja pouzivam cordyceps vytazok, tj ovela silnejsi, ktory vyraba firma dr Best.Predavkovania adaptogenmi sa nemusis obavat.
NAC pouzivam na vnucke ako odhlienovac, davam jej to v roztoku ako "citronovu vodu" prepocitane na jej vahu, samozrejme.
Quercitin je dobry na vzdusne alergie, dospela davka je 3 x 600 az 1200 mg, prepocitaj si to pre deti podla vahy. Quercitin sa v mensich mnozstvach nachadza v roznych jedlach, napr v cibuli, a inych, toto je len intenzivnejsia/ucinnejsia davka.

drobnytrupik

Dobrý večer RNG, vopred sa chcem poďakovať za Vaše odborné odpovede, na základe ktorých som veľa vecí ohľadom zdravia pochopila, ale potrebujem sa opýtať na niekoľko vecí.
Obidve moje deti dcérka má 5 a syn bude mať o mesiac 2 majú od narodenia silný reflux. Dcérke robil dosť problémy lebo vracala prúdom, ale u syna sa až tak neprejavil. zvládal ho vcelku dobre, len častým grganím, ale nevracal. Dcérke som na základe Vaších reakcií na iné témy nasadila po dlhodobom chorobnom období Cordyceps a probiotíká a musím povedať že sa drží dobre, nebýva chorá, len sem-tam kašeľ, ale zvládame ho Solmukolom vcelku dobre( neviem aké iné výrobky obsahujú NAC) ale syn má prieduškový záchvat pred necelým rokom ( klinická reakcia na mačky - tak sa vyjadril alergológ) a od vtedy má problémy s prieduškami, stále keď má soplíky( hlavne keď mu idú zuby) tak mu zatekajú dole a začína kašeľ, ktorý vyústí do chrapčania, prípadne sypavého dýchania a musím mu potom striekať spreje ako Ecobec a ventolin. stále pri tom strašne plače a z toho ešte mu zachrípuje hlas.
Objednala som už aj Quercetin, len neviem či ho môžem dávať 2 ročnému synovi a nasadila som mu cordyceps( mám v tabletkovej forme od Mycology Research Laboratories) 2*pol tabletky, lebo som nevedela či môžem viac, aby som skúsila vyčistiť dýchací systém.Alebo mám skúsiť iný druh Cordycepsu? v tobolkách. kde ich objednať?
Môžem Vás poprosiť o radu na zvládnutie refluxu - dá sa s tým niečo robiť, ale to bude trvale?
A čo s tými prieduškami? - ako to zvládnuť?
Objednala som aj kvapky so nosa s citricidalom, lebo začala som mu dávať citricidal, ale zdá sa mi že mu chrapčí teraz práve z toho akoby mu vypálilo. Narobila som do 2 dcl 2 kvapky. Čo je lepšie? ako ho dostať do 2 ročného dieťaťa?
Možno zdĺhavo píšem ale potrebujem poradiť, lebo bojím sa aby nedostal astmu.

RNG

Lenora, telo cez kozu vyhadzuje znicene oleje, z ktorych niektore oxiduju a stvrdnu, zapchaju mazovy kanalik a to je dovod na acne.
Ze to je rozne hormonalne zavisle, ze sa to moze nakazit a hnisat to je uz druha zalezitost. Ale ked jes znicene oleje a nie panenske, tak si coraz viac zamorujes telo a telo sa snazi vycistit aj cez kozu...

RNG

Tomasko, to je tema , kde sa prilis nevyznam. Ja na jazvy aplikujem zmes cukru a kokosoveho oleja, co tam da vyzivu cez kozu/transdermalne a jazvy su potom o tolko mensie.
Ale injekcie, to nie je prave moj vyber. Naviac davaj pozor na reklamne tvrdenia, "sluby sa slubuju, blazni sa raduju"...

Lenora

Prečo sa mi zhoršuje akné? Čím som staršia, tým je to horšie. Mám 32 r., kedysi som mala akné len na miestach pod nosom pri lícach smerom k ústam, teraz už celá brada, aj sem-tam čelo, koreň nosa, nos, už aj na lícach začína, krk... len sa to rozširuje a každý deň kopa nových vyrážok s hnisom... Kožná (a nebola jedna) mi nepomohla, stále len vodičky a mastičky, ktoré mi nijako neúčinkovali. Pivné kvasnice takisto bez účinku. Podľa krvného obrazu mám hormóny úplne v poriadku.
Je možné, aby sa hladina hormónu štítnej žľazy sama upravila? Totiž pred rokmi mi zistili niečo so ŠŽ, tabletky som začala užívať, ale hneď aj prestala kvôli vedľajším účinkom a potom, o niekoľko rokov neskôr, pri vyšetrení ŠŽ bolo všetko v poriadku, hoci som sa neliečila. Ale myslím si aj tak, že to nie je možné, aby to bolo v poriadku, keď som strašne vychudnutá a pritom jem veľa a nemôžem pribrať, stále rovnaká váha. Môžu sa doktori mýliť a môžu byť výsledky vyhodnotené nesprávne?

tomasko123

a ja sa potom pytam konkretne iba na toto vyplnenie...viem ze existuje milion dalsich veci , masticiek , laserov atd...viem ze to neni lacna zalezitost ale na financie sa nestazujem

tomasko123

ahoj RNG neviem ci sa vyznas v tejto problematike ale vyskusam sa spytat ...maval som strasne dlho akne a som celkom vylieceny len to n amne zanechalo trochu psychicke problemy a teraz ked je moj problem zopar vpadlych jaziev na tvary co mam co hovoris na aplikovanie kyseliny hyauronovej do postihnuteho miesta injekciou ??...viem zeto nebude trvale mozno ani na rok ale velmi by mi to pomohlo psychicky ...myslis ze to tie jazvy vyplni ?? ...nasiel som desiatky fotiek ako im to tento implantat zazracne vyplnil jazvu ...