Otázky na RNG

lulu66030

O.k pán RNG,
trochu mi odľahlo.Tú diétu sme dodržiavali dosť striktne. A dnes mi už bolo aj nevoľno - asi si zoženiem ten pankreatin. Mávam s trávením probl.Je mnoho rád a odporúčaní a niektoré sa rôznia.Takže aj syry, príp tvaroh? Môžu sa jesť nejaké naklíčené obiloviny?

RNG

VCandida je vsade okolo nas aj v nas, taskze uplne sa jej neda zbavit, ale da sa vyhladovanim(potrebuje na zivot cukry) a potlacenim a nahradenim probiotikami aspon na 90% v crevach dostatocne potlacit.
Probiotika treba nasadit a rozmnozovat mikrovlakninami. Ak dosiahnu osadenie v crevach vyse 90%, candida je zatlacena a ked ju nebudes podporovat privela cukrami a budes podporovat probiotika mikrovlakninami, tak sa ti uz nemoze premnozit a skodit, naviac dobra probioticka flora v crevach vyrobi pre nas okrem ineho aj az 70% vsetkych obrannych latok, co telo pouzije aj inde, nielen v crevach.

RNG

Vsetky tuky aj bielkovinne jedla su povolene, musis davat pozor len na cukry a sacharidy najma s vysokym glycemickym indexom.
Masa, hydina, ryby, orechy, kokosovy olej a duzina, cerstve syry(nie starnute) a samozrejme kopy mikrovlaknin zeleniny a malicko nesladkeho ovocia, najma bobuloviny, ako cernice, cucoriedky brusnice kiwi, aj jablka ale nie hrozno!
Ak je ti ro pritazke na travenie ber doplnok enzymov, pripadne aj kyselin. Dobry je napr pancreatin v kapauliach ako ma napr firma Now Foods, alebo Jarrow, kde maju ekvivalent 2 gramy pancreatinu(4 x 500 mg) v kazdej kapsuli.
Pancreatin je dobry zdroj aj proteazy, aj lipazy a pritom lacnejsi, nez rastlinne zdroje.

lulu66030

Pán RNG,
môžete uviesť informáciu aké tuky a bielkoviny sú dovolené pri antikandidovej diéte. Mám na mysli konkrét. potraviny, aby som pribrala a nie chudla.
Konzumujem zeleninu v akejkoľvek forme (okrem zemiakov), mäsá, semená a orechy. Pijem domáci vyrobený kefír a čaje. Nejem žiadne obiloviny.

Enzýmy lipázu a proteázu - kde možno zohnať?

Je meradlom prítomnosti kandidy v tele povlak na jazyku?
Príp. ako sa dozviem, že som sa tých parazitov zbavila? (Test slín je spoľahlivý)?

Ďakujem, že sa o nás staráte.

RNG

Petikaa, NAC je len forma aminokyseliny, takze si nemyslim, ze sa s nou da predavkovat tak lahko, naviac davky na dospelu vahu(70 kg) su 2 x 600 az 1200 mg a podla vahy si to mozes prepocitat na dieta.
Podla vahy, nie podla rokov.
A to plati aj pre dospelych s inymi vahami.
NAC ma dost kratku zivotnost v tele, preto je najlepsie podavane co najcastejsie.
Ja robim vnucke "citronovu vodu" kde rozpustim asi 600 mg NAC(ciste nie Solmucol)v 2 deci vodu a to pije cez slamku postupne pocas celeho dna, da sa to samozrejme aj prichutit ovocnymi stavami.
Ale to samotne nestaci, musi brat aj extrakt z olivovych listov (dospela davka oleuropeinu je 3 x 300 mg)
a pripadne aj Samento/prima una de gato, (dospela davka 2 x 15 az 20 kvapiek)

RNG

Lulu, asi nejes dost, lebo pri protikandidovej diete na bielkovinach a tukoch sa da aj pribrat.
Alebo nemas na taku stravu dost enzymov, tie sa daju ale brat extra aj na tuky(lipaza) aj na bielkoviny(proteaza)

petikaa

RNG poprosim o radu..moja 4 rocna dcerka ma plucne chlamydie a mykoplazmy ..na neustaly kasel a nadchu kedze byva zahlienena jej davam solmucol kedze obsahuje NAC..davam jej 200mg 2 krat denne..moze aj dlhodobo?a stacia taketo davky?dakujem

orol

-Keby stal z hrobu "otec lekarstva"

( prestuduj filozofiu )

-tak by okamzite odobral diplomy tym trom-styrom chmulom, ktori tu

-prispevajú a napadaju RNG a robia iba hanbu statocnym a cestnym lekarom.

P.s- a celkovo sa radsej nebudem vyjadrovat...

lulu66030

Dobrý deň pán RNG,
pri antikandidovej diéte veľmi chudnem. Môžem v tom pokračovať bez následkov? Moja pôvodná váha už aj pred ňou bola nižšia.