Otázky na RNG

RNG

Inac na svete je plno roznych medickych skol, nie len ten monopol, co tu rozni Slovenski lekari a farmaceuti reprezentuju.
kazda z nich na svoje vyhody a nevyhody
ale rozhodne monopolne zapadne lekarstvo nie je jedine a vo vsetkom najuspesnejsie a ma monopol na pravdu.

Pan_makaron

"Ja mam svoje udaje z priodik alternativnych lekarov, ktorych je napr v USA okolo 15 000, tj nie zanedbatelne mnozstvo a zialbohu kvoli autorskym, pravam tu nemozem kopirovat tie data."

Takze ziadne neexistuju. V amerike je kazdy druhy doktor bez toho aby bol naozaj doktor. To nie je ziaden argument.

Neviem odkial mas tu statistiku, ale kludne mi tu mozes nalinkovat zdroj. Takato informacia predsa musi byt verejne dostupna, celosvetove, alebo aj regionalne priciny smrti a ich statistika ziadnym autorskym pravam nepodliehaju.

Tak si poprosim zdroj.

Smrt na chemoterapiu, to je ako keby si napisal, ze si zomrel na murara lebo si spadol zo schodov. Nezmysel

RNG

V jednom sa ale celkom zhodujeme, internet nie je zialbohu ziadny spolahlivy zdroj informacii, tam si moze kazdy napisat co chce, zialbohu ani medicke ucebnice zrejme nie su velmi dobry zdroj, kedze cela dnesna oganizovana medicina stoji na farmacii a dokonca aj ucebnice su kontrolovane farmaciou.Tj su tam reprezentovane zaujmy farmacie, nie zaujmy pacientov.
Kto chce najst, ktorych lekarov a lekarskych skupin sa drzim a davam iod nich sem informacie moze si to najst cez Google.sk pod rng alternativni lekari

RNG

Pre mna za mna, ver si co chces.
Ja mam svoje udaje z priodik alternativnych lekarov, ktorych je napr v USA okolo 15 000, tj nie zanedbatelne mnozstvo a zialbohu kvoli autorskym, pravam tu nemozem kopirovat tie data. A zialbohu, inac sa ich nemozete priamo dozvediet, len ked si predplatite tie rozne periodika, lebo zadarmo ich nenajdete na internete.
Inac co sa tyka tej vedeckosti a uspechu farmacie, dobre o tom sveci statistika umrti, kde sa farmaceuticke lieky ako pricina smrti prebojovali z povodne neskodnych(podla prisahy, co lekari kedysi prisahali, ze nepodaju pacientovi nic skodlive ani nesposobia jeho smrt) na "cestne 3 miesto ako pricina smrti, ale je to v skutocnosti 2 miesto, hned za cievnymi chorobami, lebo nikdy sa neuvadza smrt na chemoterapiu, ale len na zlyhanie organov poskodenych chemoterapiou alebo choroby, ktore telo nevie vybojovat pre znicenu imunitu, najma znicene biele krvinky.

Pan_makaron

Tieto "kvazivedecke vysvetlenia a funckie fabrikovane vyskumom farmaci" ktore som tu prezentoval su fakty o mechanizme ucinku spominanych lieciv a pochadzaju z ucebnice vseobecneho lekarstva, cize su esencialne pre vsetkych lekarov.

Predpokladam ze ste ju necital, kedze lekar a ani student mediciny nie ste.

Tvrdite, ze sa drzite vysledkov prace lekarov, no to tvrdenie nema ziadnu legitimitu ani zaklad. Da sa dokonca interpretovat ako loz.

Odporucam laickej verejnosti, aby sa radsej na svoje otazky pytala ozajstnych lekarov, ako tuto pana "Šamana Gúgliteľa"

Ti totiz aj studovali pre tym nez si dovolili vziat na krk zdravie inych.

RNG

Nuz ja sa osobne skor drzim vysledkov prace lekarov, co pouzivali oboje a porovnavali, nez kvazivedeckych vysvetleni a funkcii, co fabrikuje vyskum farmacie.

Pan_makaron

Nie nepracuje. Podavanie cistej L-DOPY je natolko neefektivne pre rychlost jej metabolizacie, ze sa to ani nerobi.

Pointa kombinovania L-dopy a karbidopy je, ze znizuje perifernu biotransformaciu L-dopy na dopamin, kedze ten neprechadza hematoencefalickou barierou (neprechadza do mozgu)

A to ste sa sam mohol docitat vo wikipedii, ktoru mylne intepretuje.

Podavat cistu L dopu je maximalna hlupost a povedat ze "v podstate to funguje" je ako povedat, ze ludom miesto pitia vody staci inhalovat vodnu paru v ovzdusi.

RNG

ppaoid, ono je to podstatne komplikovanejsie s tou carbidopou, nez len zvysovanie absorbcie L-DOPY, co to vlastne ani nerobi
en.wikipedia.org
Ale fakt je ze aj bez carbidopu
Co sa tyka entacapone, ten tiez prispieva k zvysovaniou dopaminu, len ma aj postranne skodlive ucinky
en.wikipedia.org.
Kedze ale mnohi lekari skusali L-DOPU/potravinovy doplnok bez inych pridavkov a mali s davkami 600 az 1200 mg uspech, nevidim ziadny dovod, aby sa k nej museli pridavat latky, co maju skodlive postranne ucinky, a to aj keby bola absorbcia znizena.

ppaoid

nuz, len som si chcela overit, ci obcas aj selektujete informacie... lebo napr. napisat, ze L-DOPA je na Parkinsona lepsia ako Stalevo... no zakladny rozdiel medzi nimi je v tom, ze Stalevo okrem L-DOPY obsahuje aj karbidopu - bez karbidopy je biologicka dostupnost L-DOPY 3%, takze asi velmi nepomoze....a este obsahuje entakapon. Mate tu viac takych peral... ale to nabuduce....