Otázky na RNG

scajka

dakujem pekne! a mam aj uzivat nejake doplnky stravy aby som toto trochu vykompenzovala? lebo mam z toho uz dost vycitky, ze som toto tak dlho robila, teraz uz sa vyhybam takym jedlam lebo viem ze inak sa neda.

RNG

Nuz jedenie vysokoglycedmickych jediel dava velke mnozstva curov do krvi, na co sa vyluci velke mnozstvo inzulinu a pochova cukor do bunioek, Obvukle sa na taky naraz vytvori viac inzulinu a tak po hodone dvoch mas prilis nizku hladinu cukru v krvi a mozog ti zapne pocir zraveho hladu.
Takze naprava je jednoducha, vyhybaj sa cukrom a vysokoglycemickym jedlam, nizkoglycemicke uvolnuju cukor dlhodobo a postupne, takze nemas ani vysoke
hladiny cukru*(cukrove vlny) ani vrel mi nizke,, takze mozog nema dovod na vysielanie signalov hladu. Pozri napr na tabulky
www.health.harvard.edu

scajka

ahoj :) toto bude taka netradicna otazka, ale tak verim, ze aj na toto budete mat nejaku dobru odpoved.. cca 7 mesiacov som trpela zachvatovym prejedanim ( velke mnozstvo jedla naraz, hlavne sladkosti, chlieb a pripadne mastne jedla s tym ze mi bolo samozrejme aj pol dna potom zle a potom opat som pokracovala) niekedy som toto praktizovala aj tyzden v kuse potom som zas jedla malo atd, viem ze moje zdravie som tym riadne masakrovala ale na stastie to nie je take zle, ale chcela by som to aspon trosku nejak napravit, len neviem co presne by som mala robit, nejake detoxikacne caje alebo ake pripravky by ste mi odporucil? pripadne co by som mala zaradit do stravy. sladke som vylucila ale kludne vylucim aj nieco ine ak by to bolo prospesne. dakujem pekne za odpoved

RNG

Josepjine, tlak moze byt zvyseny kvoli stresu, zapchatych cievach, a "hustej" krvi.
Takze lecitin na cistenie ciev,Hloh/hawthorne na roztahovanie ciev, nattokinaza a serrapaptaza na riedenie krvi a rozbijanie krvnycy zrazenin(fibriny, tromby) a na destresovanie pozri cez google.sk pod mojim nickom a slovom stres ako na to.

josephine12

dobrý večer RNG, cítim sa dobre, nepozorujem nič zvláštne, dala som si ráno a na večer. len ten tlak ma trápi, stále je dosť vysoký.

RNG

Marcela, atb potlacia len niektore bakterialne infekcie a naopak znicenim probiotik daju zelenu roznym inym infekciamPravy citricidal sa da este stale kupit, tj taky co obsahuje quaternialne zluceniny,pozri vo firmach ako hoogle.sk alebo biozdravie.sk
Na kvasne a plesnove infekcie je dobry oreganovy olej v kapsuliach, ako ma napr firma NOW, na mnohe ine infekcie pomaha brat 2 x 1 gram berberinu. Pozri na ne napr v iherb.com
Chronicke je lekarsky nazov na infekcie, ktore nevedia svojimi chemickymi farmaceutikami potacit.
Niektore mikroby sa ucinne maskuju, tj sa nedaju bez odmaskovania znicit. Na odmaskovanie je NAC(2 x 600 az 1200 mg) a serrapeptaza, 3 x 120 000

RNG

Karolala, travenie a absorbcia zavisi od dostatku kuyselin a enzymov, co ty zrejme nemas. Preto aj to zamorenie tela a rozne smetne kose= cysty a intolerancie. Si podobne ako ja odsudena na doplnanie kyselin enzymov na travenie a entericky pokrytych na cistenie tela, brani zmesi mikrovlaknin a probiotik.
Kedze v Europe je ovela mensi vyber doplnkov a su vyse 2 krat tak drahe, je rozumne objednavat priamo z USA, ako to dnes robi hromada Slovakov, z firiem ak napr iheb,com alebo swansonvitamins.com
Najma ked to budes zrejme robit dlhodobo.
Na enzymy odporucam napr pancreatin firmy NOW,alebo firmuy Jarro-zymes plus, na cistenie tela entrericky pokryty pancreatin, tiez serrapeptazu, jod a selen. odporucam brat zmes mikrovlaknin, kde niektore ako psylium a inulin mozes dostat aj doma z firmy Vemica, probiotika odporucam len tepelne a kyselinovo odolne, aby sa dostali zive do criev, pozri napr na vyrobok firmy Healthy origins, probiotic, 30 bilion.Lepku sa zialbohu musis vyhybat, lebo nan nie je dostatocne silny enzym zatial, ale na mlieko je uz na trhu dost silny, vyrobok firmy Enzymedica, lacto complete, co ti na kazdu kapsulu pomoze stravit pohar mlieka. Ked ho budes brat na prazdny zaludok, pomoze ti ocisdtiot telo od mliecneho zamorenia z minulosti.
Mnozstvo kyselin(betain HCl s pepsinom) si musis nastacit sama od 1 az po 3 kapsule s jedlami, inac ani enzymi nie su dostatocne silne pracujuce. naviac kyseliny v zaludku vytvaraju kyselinovu barieru proti prieniku roznycy skodlivych mikrobov, ktore po rozmnozeni v nekuslom zaludku pokracuju svoju cinnost aj do criev, co sa ich potom snazia vyhodit hnackami, Samozrejme pri tom mas znicenu aj probioticku floru, cim sa ti telo viac zamoruje a jeho imunita klesne vyse 70%.
B-12 sa vytvara najma probiotikami v crevach, ale v pripade potreby sa da lahko doplnit co forme sublingualnych/pod jazyk minitabletiek

Marcela PE

Dobrý deň,neviete mi poradiť? Začalo to asi pred 4,5 rokom silným zápalom močových ciest na ktorý mi dr. predpísal cyplox. Som sa preliečila, ale zostala mi bolesť podobná tomu ako keby sa vám stale chcelo cikať.Tak som šla k urológovi,ktorý mi začal liečiť hyperaktívny moč.mechúr. Do toho sa mi začali opakovať zápaly moč. ciet a po roku to bolo už chronické. Aby toho nebolo málo som dostala vaginálne mikózy,zrejme následok antb.(Premnožená candida - užívala som candida clean) Beriem liečbu urovaxonom, vstrekuju mi ialunu,do moč.mechura,užívam probiotyka, ascorbat vápenatý, brusnice, (citricidal mám tiež doma, ale keď sa ten kvalitný už nedá zohnať nepomohol), všelijaké tinktúry a čaje na tieto zápaly nič nepomáha! Chodím aj na imunologiu, a gynekológovi,samozrejme všetko ok.Bola som aj na biorezonancií - tam mi dali nejaké tampóny a všeličo iné na čo si už ani nespomínam, na chvíľu to pomohlo... Mám 37 rokov jedného partnera už 20 rokov. Tento rok už 3 krát zápal :(
Prosím o radu a pomoc RNG. Dakujem

Karolala

Ešte by som sa spýtala j na priateľa, keď už, ten je jednoduchší prípad :). Po starom zranení mu ostala pseudoartróza na kosti v oblasti členkového kĺbu a zároveň ma chronický zápal achillovej šlachy. Je aktívny športovec. Čo by ste doporučili na zlepšenie. Vybral už aj plazmu a podobné pokusy. ĎAKUJEM

Karolala

Dobrý deň RNG,
s lekármi som viacmenej skončila a našla som Vás na nete, ako svetielko na konci tunela.
Mám 26 rokov a problémy rôzneho druhu od malička. Okolo 16 rokov sa to vystupňovalo zvracala som aj 40krát za noc, netrávilo mi veci ako papriku, kapustu, žalúdok sa musel vyčistiť úplne. Neskôr som sa vedela jedlám vyhýbať, ale začalo preháňanie – 15x denne. Po xy vyšetreniach určili histamínovú a laktózovú intoleranciu. Sama som si prišla na neceliakálnu neznašanlivosť lepku. Stravujem sa zdravo, snažím sa jesť protizápalové potraviny. A tak som zažívacie problémy ako-tak utlmila. Ak však zjem niečo ,,nevhodné,, trpím aj viac dní. Problémy pokračujú iné, mala som cystu v kolene, teraz mi zistili cystu na mieche – spôsobuje mi to obrovské problémy, tiež v prsníku.
Zároveň mám veľmi málo kg, pribrať sa mi nedá, som neustále unavená, problémy s arytmiou, od výberu mandlí čo je rok a pól problém s akné, kalcifikáty v ľadvine. Ak nejem po viac ako 2 hod ostáva mi veľmi zle.
Chcela by som to riešiť prírodne. Veľa som čítala, ale rada by som poznala názor niekoho tak skúseného ako vy.
Čo prosím vravíte na takúto kombináciu?
SCRAM – antiparazitikum – nikdy som nič také neužívala a myslím, že by som mala.
www.vitalvibe.eu
SERRAPEPTÁZA
ENZÝMY NA TRÁVENIE - www.vitalvibe.eu
PROBIOTIKA - www.vitalvibe.eu
B komplex – www.vitalvibe.eu
B12 – nakoľko som prestala jesť mäso - www.vitalvibe.eu
Páči sa mi na týchto výrobkoch že sú RAW a tak myslím, že by mohli byť účinnejšie ako iné. Myslíte, že takáto kombinácia je v poriadku a nič sa s ničím nevylučuje? Je treba niečo doplniť? Všetkým radíš jód, ale aj mne keď mám podváhu?
Myslíš, že by som k tomu mohla pridať DIM?
Vopred ďakujem za akúkoľvek reakciu