Preco na Slovensku za vsetko platime?

Príspevok v téme: Preco na Slovensku za vsetko platime?
ja to nechapem:(

preco platime za nemocnice,lieky, odpad, najom ked mame byt v OV,proste za vsetko ked platime odvody a dane? sestra zije v Anglicku a tam neplatia za lekarov, pobyt v nemocnici, za odpad, proste za nic.. uz ma z toho ide porazit, zarobim 8 tisic korun cisteho mesacne a nemozem si dovolit nic. sestra zarobi okolo 50 tisic mesacne a zije sa jej lahsie, nezavidim, len nechapem, napr taky puder rimmel tu stoji 172,- sk a v Anglicku 3.49 libier. tak si to preratajte ako sa im fajne zije

poliewoocka

Deee,nic ine mi neostava...skusim sa asi preorientovat na myslienku,ze ak mam na to,zoberu ma.Mozno to je vsetko pre moje zazitky z detstva.Bola som robit skusky do ZUSky a tam mi narovinu povedali,ze pekne kreslim,ale nemam tu znamosti...Potom sa mi v skole jedna super pani ucitelka ponukla,ze mi to vybavi,lebo su kamaratky s pani riaditelkou a cudovala sa,ze ma nezobrali(chodila som aj na mnoho vytv. sutazi a vyhravala som).No ja som odmietla s tym,ze uz nikdy nechcem mat nic spolocne s takymi ludmi...NA SLOVENSKU JE TO TAK...

lenka3

ja som 7 rokov pracovala na Slovensku v jednej nemenovanej firme, nedokazala som za tie roky z platu nic usetrit, vsetko islo na poplatky a na stravu:( pred rokom som odisla do Irska a neda sa to porovnat, z platu dokazem usetrit polovicu, polovicu miniem pre seba, radost zit:) a fakt aj ked odvadzam dane a platim si tu poistenie, u lekara neplatim nic, neplatim za vodu, platim si len najom za maly byt v ktorom byvam. a ceny sa tu daju porovnavat s nasimi, napr. fakt kozmetika tej istej znacky stoji rovnako alebo menej ako na Slovensku, viem to porovnat, predtym bolo tazko kupit nejaky ten sprchovy gel za nejakych 109 korun pri mojom plate zhruba 7000 korun, teraz zarobim 4x viac a napr ten isty sprchovy gel si tu kupim v priemere za 50 korun. naozaj Slovaci maju tazky zivot:(

deee

len nechapem system akym to zavadzaju. Nech to zavedu studakom, co sa teraz hlasia na skolu, aby vedeli co maju ocakavat. Ale nie zavadzat to aj nam, co prisli na skolu s tym, ze nemusia platit. Bude to zaujimave, pretoze buduci rok budem mat 26 a rusia sa mi vsetky zlavy a tiez pridem o sirotsky dochodok a este budem musiet platit 20000. Tesim sa na to, ze si mozem hladat dalsiu robotu, aby som to zvladla. To je logika....

deee

Vsak ani ja, vraj je to nadstandartna dlzka studia. Bola som dva roky na technike, potom som rok robila a teraz studujem nieco ine. A teta na studijnom, ze to budem musiet platit

RNG

Priemerny anglican plati plno za nemocenske poistky, s platu mu strhavaju v prepocte ovela viac dani, nez slovak zarobi hrubeho platu. To iste je v USA.
Vynimky su ludia s nizkym prijmom, na ktorych vymysleli formu socialnej podpory, statom platene nemocnice, co ide ostatnym z dani.
Takze nic nie je zadarmo v tomto svete, niekto to musi zaplatit.
Rozdiel je len v produktivite, napr americky robotnik vyrobi 4 az 6 krat taku hodnotu, ako Slovensky.
To je vec technologie, organizacie ale aj pracovnej discipliny.
Dufam, ze to postupne pride aj na Slovensko.Zatial totiz zahranicni podnikatelia zamestnavajuci Slovakov maju z nich vysoke zisky, ktore vyvezu von, takze to neprispeje k zvyseniu slovenskych prijmov a prijmu statu(zdravotnictvo, skolstvo a ine trpia)

linecky vencek

deee:a to akoze preco by si mala platit 20000 za to ze si predtym studovala inde? nenachadzam v tom logiku

deee

Poliewoocka, pekne si to napisala. Neboj sa, si mudra a na vysku ta zoberu. Aj ja som sa volakedy bala, ze ma nevezmu a sustredila som sa len na prijimacky a isla som na ne s tym, za ma jednoducho musia zobrat, inu moznost som si nepripustala. A teraz som stvrtacka. A som stastna. Az na to, ze mi oznamili, ze buduci rok musim paltit 20 000 skolneho za to, ze som pred touto skolou studovala inde 2 roky. Krasne....
A ako pises o tych radiatororch, u nas tiez pred mesiacom namontovali merace a nove ventily a sme doma naobliekani, lebo nam je taka kosa a okrem toho su strasne hlucne tie ventily ked pustaju vodu. Celu noc mi to sumi, s takym niecim ludi tyraju.

poliewoocka

Vcera,ked davali Aj mudry schybi,spytali sa maleho chlapca,co to znamena DPH.A on?Namiesto Dan z Pridanej Hodnoty povedal Debilni Politicki Hajzli.Mal pravdu...problem je v tom,ze sme vsetci ticho.(teda,nie,ze by strajky pomahali)Slovak sa uspokoji s plaetom,dajme tomu 15 000.Je rad,ze ma tolko a je ticho.Zivori si zivori,od vyplaty do vyplaty,pocita korunky a vyratuva,co ano a co nie.Teraz si kupim toto,ale pockat,nemozem...este musim zaplatit najom,inkaso-platit za vodu,ktora je vadna,netecie poriadne tepla.Namontovali nam do bytu merace na radiatory,aby sme si mohli regulovat to ZIADNE teplo,co nam "dodavaju".Regulator na najvyssom stupni,naobliekani,dvoje ponozky a elektricky ohrievac si potichu pradie...A co zahranicni investori?Preco asi chodia na Slovensko?Lebo v zahranici sa robotnik neuspokoji s platom 10 000sk ako u nas!NAstupny plat 9 000,vysmiati od ucha k uchu,ze TI VOBEC ZABEZPECILI PRACU!Mas im byt vdacny?Nie...TO ONI MAJU BYT VDACNI a vazit si ludi,ved z ich prace ziju preboha!Nebankove subjekty?Proces s nekonecnym koncom?A nepodoba sa nahodou na situaciu v povojnovom Rusku,ked sa zbavovali kulacov,viezli ich na gulagy a stat si nechal ich majetok,lebo mal krizu a neboli pohodlni?PRECO TO,CO ZHABALI FRUNIMU a spol. NEVRATILI TYM LUDOM,CO O VSETKO PRISLI Z NOCI DO RANA?Nechal si to stat?Ludia odchadzaju hufne do zahranicia,nema im kto robit za tie uzasne platy,z ktorych si iste dovolite zrekonstruovat byt ci dom a pritom ist aspon na taku mensiu dovolenku.ISTEZE...Nejaki uboziaci si vymysleli,ze zeny,ktore robia v zahranici opatrovatelky,MUSIA mat zivnostensky list a byt v "agenture",ktora ich "akoze" zamestnava(ale aj tak je to vsetko nacierno,s tym rozdielom,ze opatrovatelov este osklbe o 50 eur+za vybavenie zivnosti a "najdenie rodiny")...je to chore!A co vyrobky...ceny europske,platy slovenske...dalo by sa toho este tolko rozoberat!Ale som sa rozpisala...toto je moj nazor.Nemusite suhlasit,ale musela som to napisat.Vidim,co sa tu okolo mna deje a je mi z toho nanic.Za 3 dni budem mat 18.Chystam sa na vysku a bojim sa ci ma vobec zoberu.A ak ma aj zoberu,ze sa stane zazrak a nebude to zavisiet od uplatku,neviem,z coho mi ju budu rodicia platit.PRE TOTO LUDIA ODCHADZAJU DO ZAHRANICIA.