staly smad

Príspevok v téme: staly smad
mita

ahojte,chcem sa poradit... uz asi 2.rok som neustale smadna,cim dalej tym viac,vysledky krvi mam Ok,aj cukor,proste vsetko,je to mozno viac psychicke,nosim vodu so sebou vsade,aj v zime,ale aj ked som doma,som smadna,pijem,ale niekedy citim aj po napiti sa dehydrovanost.uz ma to zacina obmedzovat,neviete o co by mohlo ist???kde by som sa mohla obratit popripade.. je to fakt blbe,ked som velmi smadna,mam pocit zavratu a slabosti,a pritom pijem naozaj dost.s cim by to este okrem cukrovky mohlo suvisiet... vdaka za kazdu radu

mita

niekto tu uz za mna pise pod mojou prezyvkou jak vidim... takze co sa tyka cukrovky tu mi definitivne vylucili,takze nabeton to nebude evulik3. skusim ten draslik. ono vela robi aj psychika,je to uz aj taka zavislost psychicka,to si priznavam... takze nedostatok draslika+psychika--smad:-) dik za rady...

poliewoocka

Diabetes alebo poprip. porucha hypofyzy,ktoa produkuje antidiureticky hormon.Draslik ma podobnu funkciu ako sodik,ovplyvnuje osmoticky tlak,acidobazicku rovnovahu a hospodarenie s vodou.Metabolizuje sacharidy a transportuje glykogen.Nedostatok draslika sa prejavuje svalovou ochabnutostou, poruchami v krvnom obehu, traviacej sustave, poruchami cinnosti srdca (arytmia) a nervoveho systemu. Dlhodoby nedostatok draslika moze negativne ovplyvnit cinnost obliciek.
Nadbytok draslika sa prejavuje zmatenostou, slabostou, strnulostou, ochabnutim dychacich svalov, utlmom centralnej nervovej cinnosti.

pentium

presne tak,ja ked som mal vzdy smad,aj cez leto,vzdy som jedol vitaminy v tabletach(myslim najma draslik),bude to nedostatkom drasliku,skus brat draslik v tabletach aspon dva mesiace a potom uvidis vysledok,nebudes smadna!!!

mita

draslik?zeby draslik? tak dik za radu,precitam si daco o nom... kedysi som predavala dokonca vitaminy,a vidis neviem si rady:-) doktorka mi povedala ze som ok este davnejsie...kedze krv mam OK...no ale podla mna to je uz prehnane,mamka sa zo mna smiala ale teraz len zira co ja robim kvoli vode... odchadzam do obchodu -len par metrov,musim sa poriadne napit,aby som vobec dosla,no hruza.a je zima,predstavte si v lete co ja robim... ja ked niekde ostanem bez vody,alebo sa stanem rukojemnickou,tak skolabujem:-)

jila

podla mna si zdrava ked mas v poriadku krvny obraz, lebo keby ti nieco bolo, prejavovalo by sa to zvysenou sedimentaciou krvi... myslim si