rakovina pluc

Príspevok v téme: rakovina pluc
martin..xx

zdravim..mam 18.bol som fajciar asi 3-4 roky..terza si dam mozno jednu cigaretku za tyzden..ako kedy..niekedy som fajcil aj 15 cigariet denne...ked si dam cigaretku terza pocitujem..bolest v plucah...inak sa tato bolest nevyskytuje vobec...chcem sa opytat...po kolkych rokoch fajcenia v zavislosti od mojho veku..je mozne dostat rakovinu pluc..uvedomujem si ze to nie je sranda..tak chcem tomu predist radsej..dakujem

vsevedka

Martinko, tak ja teda nechápem, pociťuješ bolesť práve pri fajčení tej jednej cigaretky a predsa ju fajčíš? Je chvályhodné, že si prestal s tými 15-timi, tak teraz je na rade aj tá jedna.Pycnogenol je fajn oxidant, obsahujúci procyanidin a katechin=bioflavonoidy, beriem ho 2 roky v doporučovaných 3 mesačných kúrach a môžem potvrdiť účinok na cievy a mierne zlepšenie alergie /znižuje trochu histamín/, žiadny účinok proti zahlieneniu som nezistila a ani výrobca Pharmanord ho nepopisuje.Účinok proti vráskam, proti očnej slabosti proti zníženému prekrveniu a tiež protipigmentačný účinok žiaľ nemôžem potvrdiť.Napriek tomu je dobrý antioxidant, ktorý kúpiš v každej lekárni, takže volať nikde nemusíš. Ak ho niekto chce lacnejšie, kúpte v CZ, je dobrý kurz a oplatí sa 90 tbl. veľké balenie.Teraz čítam, pycnogenol má ochranný účinok proti dôsledkom nesprávnych životných návykov, ako je fajčenie a zlá životospráva.
Na tvoju otázku, za koľko rokov by sa karcinóm mohol vyvinúť niet presnej odpovede, závisí od genetickej výbavy a ďalších spoluzúčastňujúcich sa faktorov, ako je nadmerné užívanie alkoholu, návykových látok, pracovné, či životné prostredie v ktorom sa nachádzaš, zloženie tvojej stravy, či nadmerná slnečná expozícia.

erik1977

Ahojte. Ja mám rakovinu pľuc v poslednom štádiu.už mi zostáva malo času. chcem len povedať, že vždy si treba pamätať len to krásne. Nikdo netuší že zomieram, lebo nechodim ani na chemoterapie. Ale citim sa pod psa a už nechodim ani do prace. Chcem Vám všetkým zaželať veľa pevnej vôľe do života. A naučte sa jedno ,, neľutovať sa, ale priprava na smrť je lepšia ako keby ste sa mali ľutovať,,. Niekomu to vyjde niekomu nie, ale neľutujem že som bol na tomto svete. Zbohom všetkým.

janosimo

Ahojte ludia myslite ze je vsetko stratene ? moja mamka prezila rakovinu v pokrocilom stadiu . 2 nadori v prsniku a 6 v podpazusi.Nadori boli zhubne. V tomto stadiu je rakovina da sa povedat uz neliecitelna. Presli sme na inu alternativu liecby. Azijska huba kombucha. Netreba sa vyrovnavat zo ziadnou smrtou. Kto chce zit , treba bojovat. napiste mi na email distribucia.kombucha@centrum.sk

petra h

Zdenka...ďakujem..nie je to ľahké..ale lakšie sa so smrťou človek zmieri,keď ju očakáva,ako keď je to nečakané..ak chceš napíš mi na môj mail halaiova@enterprisebs.sk môžme sa porozprávať..rada vypočujem tvoj problém a ak aspoň trošku môžem tak ti chcem pomôcť...ver mi...Peťa..

zdenka

mila petka je mi ta valmi luto moj manzel je velmi chori tiez na rakovinu pluc a ma velmi zle vysledky som z toho zufala ako aj ty tiez mu nadej vobec nedavaju bud silna a drz sa budem mysliet na teba