rakovina pluc

Príspevok v téme: rakovina pluc
martin..xx

zdravim..mam 18.bol som fajciar asi 3-4 roky..terza si dam mozno jednu cigaretku za tyzden..ako kedy..niekedy som fajcil aj 15 cigariet denne...ked si dam cigaretku terza pocitujem..bolest v plucah...inak sa tato bolest nevyskytuje vobec...chcem sa opytat...po kolkych rokoch fajcenia v zavislosti od mojho veku..je mozne dostat rakovinu pluc..uvedomujem si ze to nie je sranda..tak chcem tomu predist radsej..dakujem

cimi

WASHITA
ako si to myslel-a stou pecenou v akej suvislosti?ak je teda pecen v uplnom poriadku tak nedostanes vobec ziadnu rakovinu ci ako? to staci?
A ten PYKNOGENOL je na odhlienenie coho vsetkeho? len pluc alebo aj inych sliznic?jeto liek? dakujem

washita

Ahoj. Odporucam v prvom rade nefajcit. A potom na odhlienenie pyknogenol info 0903780391 a dat si pozor na stravu. pokial nemas choru pecen nedostanes rakovinu, ale pecen treba chranit najlepsie vyvazenou stravou napr. Stravovat sa oddelenou stravou podla vasej krvnej skupiny.

mira

Neber to ako obhajobu fajčenia, ale to je len príčina na 2. mieste. Na 1. mieste je zanesenie pľúc hlienom a tukom, ktorý je lepkavý a nalepujú sa naň dechtové splodiny z fajčenia.
Tiež pri konzumácii jednoduchého cukru / papaníčko pre mikroorganizmy/ dochádza k zápalom hlienového ložiska alebo pôsobením soli k jeho tvrdnutiu a nádorom. Prípadne kombinácie.
Tým je vysvetlené, že i nefajčiari dostanú túto chorobu,

lea

moj dedko zacal fajcit, ked mal 4 (!) roky a na pluca nic nedostal. tak to nebude len z fajcenia. a pritom v minulosti boli silnejsie cigarety

petra h.

Píšem vám všetkým sem nie preto, že ja sama mám rakovinu.nie ja ju nemám..má ju niekto mne veľmi blízky.moja mamička..vedzte len jedno,že rakovina plúc nie je len o tom,že človek fajčí.mamka nikdy v živote nefajčila a teraz leží na smrteľnej posteli..ľudia zamyslite sa nad tým a skúste skončiť s cigaretou.život máme predsa len jeden a ak ho chcete prežiť v šťastí.cigarety a stres vám nepomôže..

andie

mozes cely zivot nefajcit a predsa dostanes rakovinu pluc..takze nemusis si tymto sposobom ospravedlnovat fajcenie;)

alxejk

a moze clovek dostat aj v 17 rakovinu pluc ked fajci?:Dpodla mna treba aspon 10 rokov nato..fajcit..aby som dostal rakovinu pluc.

RNG

Proti vsetkym rakovinam je najlepsia prevencia. Nezamorovat si telo a brat hromadu antioxidantov(farebne zeleniny a ovocia, rozne vytazky)