Cysta na vajecniku

Príspevok v téme: Cysta na vajecniku
ciluska

Ahojte, ma niekto skusenosti s cystami?
Bola som prijata na chirurgiu podozrenie na slepe crevo. Pre istotu ma poslali na gyndu. Lekar oznamil ze mam cystu na pravom vajecniku velkost 40 mm odporucil aby na dalsi den prelozili na gyndu. Nestalo sa tak lebo som v noci zvracala. Pri kontrole o 2 dni mi iny lekar zistil zvacsenie cysty no povedal ze nemusim byt prijata na gyn. oddelenie. Co si o tom myslite?

Súvisiaci obsah

RNG

Cysty a ine smetiska sa v tele vytvaraju pre nedostatocne enzymaticke cistenie, tj telo nevyraba dost enzymov , aby neziaduce latky v tele rozlozili a by sa mohli vylucit. Casto k tomu prispievaju rozhadzane hormonalne hladiny, ktore si treba napravit(najma yam,ale aj black cohosh, damiana, Dong Quai, pupalka)
No a chybajuce enzymi si treba doidat, pomoze aj doplnok jodu, lebo ten je potrebny nielen na viacere hormony v tele, ale aj na tvorbu cistiacich enzymov.

Kedze sa jedna nie o lieky, ale ucinne potravinove doplnky, o ktorych lekarov v skolach nic neucia, ba dokonca ich strasia proti pouzivaniu tychto, nemozete ocakavat, ze vam o nich cokolvek co len spomenu, toboz odporucia.

duna111

no neviem nepovedali od kedy zistili mi to nedavno ... a neviem bud 5cm/5mm co je realnejsie papier mi zobrala sestricka ani som si nestihla poriadne precitat

ninkaaa_hmk

Ahojte ja by som sa potrebovala poradit. Mam 15 rokov a uz davnejsie este asi pred dvoma rokmi co som este nemala menzes mi na ultrazvuku nasla doktorka cystu. Asi pred dvoma mesiecmi som bola na ultrazvuku a znova ju kvazi nasla. Menzes uz mam rok a mam ho velmi nepravidelny teraz som mala dva krat za sebou cyklus 79 dni... moze byt az tak nepravidelny? Nemoze to byt cystou? Trochu sa obavam. A este mam pod kozou v podbrusku taku malu hrcku... nemoze to byt ta cysta? Dakuiem za rady...

macka26

neda mi nereagovat. janka ty bud rada ze cysta ti medzi tym ako si navstivila akupunkturistku, ktora ti pomohla, nepraskla... lebo to by si nemala len laparoskopiu s vybratim cysty ale mozno ovela vacsie problemy... odobratie vajickovodu, nebodaj vajecnika po zapale atd...

nie som za operacie, ale velku cystu by som si dala okamzite vyoperovat..

Jana 174

Ahoj,

tiež by som sa rada podelila o svoje skusenosti s cystou a mozno aj povzubdila niektore z Vas. Pred viac ako rokom mi zistili hrubostennu hemoragicku cystu na pravom vajeckniku s rozmermi 4,3x5,7 cm. Kedze nastastie moj gynekolog nie je za \"rezanie\" za kazdu cenu, povedal, ze tomu dame 3 mesiace, pocas ktorych budem v sledovani. Nasledovali klasicke procedury:
thiamin, progesteron (tusim), Indonal, no cysta sa nevstrebala. Medzitym ma stihli hospitalizovat na gynekologii v nemocnici, pretoze cysta sa zvrtla okolo stopky a tu bolest Vam neprajem zazit. Primar gynekologie odporucil hned operaciu, ale kedze som prave dostala menstruaciu, navrhol pockat do skoncenia menstruacie. Ja som sa vsak s laparoskopiou nevedela psychycky zmierit. Presli dalsie 3 mesiace (od zistenia cysty to uz bolo celkom 6 mesiacov) a zamestnavatel nas poslal na kazdorocnu prehliadku do KE-Saca, kde mi cystu znovu potvrdili a odporucili bezodkladne riesit, to iste mi medzitym odporucil uz aj moj gynekolog a o tlaku mojho manzela ani nehovorim. Moja \"psychycka rezistencia\" ma ale nutila patrat po alternativnych cestach. Zhodou okolnosti som sa dostala k super akupunkturistke, ktora mi povedala, ze mi nic 100% neslubi, ale urcite urobi maximum, aby mi pomohla. Nech ale necakam, ze vysledok sa dostavi po jednom sedeni. Vraj som si to dlho \"syslila\", takze bude trvat, kym sa telo zbavi necistot a zacnem ho naozaj vyzivovat. Takze zacala som s pravidelnou akupunkturou, s tym suvisela aj \"drasticka\" (tak mi to pripadalo na zaciatku, teraz je to uz v uplnej pohode) zmena stravy. Akupunkturistka ma poziadala, aby som zo svojho jedalnicka vylucila kavu, ovocne caje, cokoladu, kuracie maso, zemiaky (alebo ich prijem aspon minimalizovala)atd., atd. Naopak kazala mi zaviest polievky, obiloviny, zeleninove stavy. Popri tom som si spravila kurz Silvovej metody a pustila sa do protiutoku na vsetkych frontoch.
No, aby som to skratila: status po 6 mesiacoch - po mojej hemoragickej cyste ani chyru ani slychu. A to mi potvrdili 3 lekari na 3 rôznych ultrazvukoch, ze sa to nevstrebe! Ej, ale sa moj gynekolog cudoval:) Tymto sa chcem podakovat mojej akupunkturistke a Silvovke a zaroven povzbudit aj Vas vsetky. Urcite sa to da riesit (myslim, ze vo vacsine pripadov) aj bez operacie. Urcite to nie je lahke ale dá sa :)