Antikoncepcia Pharmatex

Príspevok v téme: Antikoncepcia Pharmatex
D_nika

ahojte :) Niekomu som tu slubila napisat, co som sa o tejto antike dozvedela u gynekologicky. Nemozem najst temu, tak pisem novu. Cize povedala mi asi tolko, ze:
- "mozno" to je ok
- baza byliniek sa jej nezdá byt natolko spolahliva, ako udáva výrobca (99%)
- vytvara vo vagíne barieru, cize podla toho, co uvadza vyrobca by mala byt bezpecna aj v pripade ejakulacie
- na dlhodobe uzivanie vhodnejsia HAK (aj ked ak nemas pravidelny pohlavny styk, tak zbytocna zataz pre telo, ak to ma byt 2x do mesiaca)
Mne osobne momentalne odporucala najviac kondom. Poradila mi aj jednu stranku, kde sa toho dost dozvies a je tam forum, kde odpovedaju priamo lekari - www.zonaona.sk
Tam som tiez pisala a ako odpoved som dostala, ze "nie su zastancami tejto formy antikoncepcie" (na dovod som sa tiez pytala, ale este mi neodpisali, asi som im napisala neskoro vecer.. :)))

tak tolko odomna, ak mate nejake skusenosti, tak sem s nimi, lebo moj priatel by to radsej ako kondom, ale tak nerada by som skoncila ako jedna kocka dnes u gynekologa... 18 maximum a 5. tyzden... brrr..

jannika

ved ani mne sa to stipanie nezdalo :( aj ked na druhy raz uz to nebolo take hrozne...ale aj tak.
len uz vazne neviem cim sa mame chranit :((( ja nemozem antiku,on nemoze kondom a obaja nemozeme pharmatex :((...uz nam vazne zostava len drobec...snazim sa nieco nastudovat o billingsovej metode ale neviem...zda sa mi to nie dostatocne :(
napisala som o tom aj do tej poradne co je na strankach pharmatexu,len im to trva uz tyzden tak neviem ci sa dockam nejakej odpovede :(

Lenka_

Jannika, nas to nestipalo, ani som necitila, ze nejdem "naostro" takze normalne to asi nebude... Staci bohato do polovice, skus tlacit krem do aplikatory, pokial sa ti to nesatavi na takej tenuckej plastovej ciarocke pred polovicou. Ale asi mas nan nejaku reakciu, ja po styku fungujem uplne normalne, nic ma nepali...

jannika

tak sa ideme s priatelom este raz odhodlat na pharmatex krem aj napriek tomu stipaniu :( neviete mi niektora vysvetlit kolko toho kremu mam dat do aplikatora lebo minule sme akosi tu rysku ci co to tam malo byt nenasli a tak sme to naplnili len do polky no neviem ci to staci a nerada by som experimentovala.kde najdem tu rysku?

jannika

ahojte babulky,tak sme sa konecne s partnerom odhodlali na ten pharmatex.najprv som ho nikde nemohla zohnat,tetusky v lekarni o nicom takom nepoculi az sa mi podarilo natrafit na lekaren kde nevyvalili na mna oci ale rovno
krem :).pred stykom ani pocas neho nic nepalilo ale ako sa to zmiesalo s ejakulatom tak to palilo aj mna aj partnera,asi hodinu tak dost neprijemne a potom to zacalo ustupovat.pri dalsom styku to bolo zase rovnake,najprv nic a potom po zmiesani palenie.ale myslim ze uz bolo trosku slabsie u obidvoch.Lenka_ mali ste aj vy taketo problemy? ja len ze ci je to normalne alebo s tym mame prestat. :(
asi po 7 hodinach ma priatel potom robil rukou a neviem ci mi rozniesol pharmatex alebo nejaku infekciu ale odvtedy mam stale dole pocit slabeho palenia.som si myslela ze ma trosku poranila ale vecer ked som prisla domov a umyla sa laktacidom,som zistila ze to mam okolo mocovej rury malinko zacervenane ale nijka ranka.pri cikani ma to od umytia laktacidom pali a mam potom stale pocit ze by som este potrebovala cikat ale nic nejde.rano ked som sa zobudila som sa uz potesila lebo sa mi zdalo ze je zas vsetko ok,nijake palenie ani nutkanie a po wc to bolo zase take iste :(((((
poradte mi netusim co by to mohlo byt :( dakujem

D_nika

Lenka_ my nad pharmatexom uvazujeme, lebo s kondomom ma priatel problem (erekcia harasi).. ale gynekologicka povedala, ze "moze to byt pravda", co tvrdia vyrobcovia... len my si nemozme dovolit dve ciarocky, tak sa dost bojim... ale tak asi to vyskusame.. drz mi palce :)

Lenka_

My mame styk tak maximalne do hodiny od zavedenia, takze nic nevytecie:) Avsak po sulozi, ked sa to zmiesa s partnerovym ejakulatom je toho dost, preto idem vzdy radsej na WCko, zatlacim a zbavim sa toho naraz:) Mne to na rozdiel od teba D_nika gynekolog odporucal, lebo nemozem HAK a pharmatex 1. zahustuje hlien a robi barieru 2. zabija spermie....Ja uz som tomu zacala doverovat dost, ale priatel je zmiereny ze mozno za nim dobehnem s dvoma ciarockami:))) Urcite to nie je najpohodlnejsia antika ale kondom bol ovela rusivejsi pre nas oboch. Takto ked nasadim krem skor, ani partner netusi odlisnost od toho, keby sme sli bez ochrany.

Summer_

Ja som premyslala ze by som zacala brat pharmatex ale priatel si mysli ze kondom je lepsi...
A zase kombinovat sa mi to nechce, lebo ak by som si dala pharmatex tak potom by som to uz chcela bez kondomu tak neviem... nie som si ista ci tomu mozem verit...:(

D_nika

Lenka_ teraz si ma dost povzbudila, moj priatel bude rad :) A teda aj sa do teba urobi a vsetko v pohode? Lebo podla letaciku by to malo byt ok, lebo to tvori nejaku barieru, ci co, ale tak len pre info sa pytam.. :) Asi to najprv budem skusat kombinovat s plodnymi a neplodnymi dnami... ale tak asi aj to ma prejde, ak bude pohoda :) a inak, nie je toho kremu tak trosku vela, ze by to z teba tieklo, alebo tak?