RNG L-tryptophan

Príspevok v téme: RNG L-tryptophan
usiko

dakujem pekne za skoru odpoved, RNG, velmi si to vazim. Vcera som sa este docitala na internete, ze L-tryptophan je lepsi na vyrobu serotoninu nez 5 HTP. Zavolam teda do vasej predajne a dufam, ze mi ho budu vediet zohnat. Len by som vas poprosila aby ste mi napisali davkovanie, aby som vedela, kolko si objednat. Nemam vazne depresie, len nevyrovnanu hladinu serotoninu, prejavuje sa to vacsinou pred vikendom, ked upadam do smutku, v pondelok je vsetko oki a cely tyzden fungujem fajn.....dakujem pekne...

mia

Mily usiko, len tak na odlahcenie. Ja som celu mladost fungovala na opacnom principe. V nedelu vecer ma chytila hlboka depka, plac, smutok a koncom tyzdna som sa dostavala do formy. Takze to bude skor suvisiet so zivotnym stylom. Nie si ty nahodou workholic? Alebo Ti chybaju priatelia na vikend?

!!!A teraz vazne- Odporucam na precitanie knihu Uzdraveni bez leku- D. Servan Schreiber (Uz je aj v slovencine, len ma pozmeneny nazov)Je naozaj pozoruhodna.

RNG

Usiko, ked si to chces skontrolovat chod na Google.com, daj si tam slova serotonin, wikipedia
a tam sa ti ukazu chemicke vzorce a popis, zmena L triptophanu na serotonin, zmena 5-HTP na serotonin a bude ti to jasne.
V tele sa L-triptophan najprv musi zmenit na 5-HTP, az potom na serotonin.
Viem, internet nie je priam spolahlivy, ale je to tam uz roky a nikto to nenapadol,miliony to citaju, takze je to asi pravda.
Wikipedia, hlavne jej anglicka verzia je dost presna a podrobna ,ako naucny slovnik.

Jej Slovenska verzia je zialbohu uboha.Mala a nasiel som tam plno chyb.

usiko

ved preto sa pytam vas, lebo vam verim, po tom co citam vase prispevky viem ze viete o com hovorite...tak ja do predajne zavolam hned v pondelok a objednam si to....dufam, to vedia teda vase predavacky zohnat, lebo nikde inde to v ponuke nie je...budem mesmeirne vdacna...este raz dakujem

RNG

Usiko, neviem ktory somar to tam do internetu napisal, ale L-triptophan potrebuje 2 enzymaticke zmeny, aby sa zmenil na serotonin a 5-HTP len jednu.
Preto odporucena davka L-tryptophanu je 2x denne 500 mg a ekvivalent toho je 5-HTP, 2x50 mg.
Zialbohu, do internetu moze kazdy napisat co chce. preto je to dost nespolahlivy zdroj informacii.
Ja si beriem kriticke informacie na vyber a davkovanie zasadne len z lekarskych periodik, na vyrobcov sa tiez neda spoliehat, ti svoje vyrobky sa snazia ukazat v ruzovom svetle alebo "jemne" prifarbit pre svoje obchodne zaujmy.